Skocz do zawartości
Gość Piotrek1982

Klepanie silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Piotrek1982

wiem ze to diesel i powinien miec taka prace, ale w porownaniu do innych silnikow tego typu moj klepie troszke glosniej, ma taka twardsza prace. co to moze byc? w srodku samochodu tej roznicy nie slychac, raczej jak sie stoi przed samochodem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Darek77

Mógłbyś cos z tym zrobić regulacją konta wtrysku,ale jeśli dobrze odpala i z mocą nie ma problemu to lepiej zostawić tak jak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krist

wystarczy tylko zmienić ustawienie kąta wtrysku (wyprzedzić /opóżnić) i klakotanie się diamentralnie zmienia. Można ustawić żęby pracował bardziej miękko, ciszej ale będzie gorzej odpalać przy zimnym silniku. Poprostu masz troszkę inaczej ustawiony kąt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość luki06888

Czy xle ustawiony kat wtrsyku i twardsza praca maja jakies znaczenie i czy zkodzi to silnikowi??? Ja mam ten sam obiaw , poza tym wszystko ok , pali ok 5,5 litra, odpala zawsze i ciagnie elegancko pomimo opon 225x17:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość garden92

A zawory są dobrze poustawiane ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hezek

twardsza praca to poprostu spalanie stukowe (detonacyjne) a to nie jest zbyt zdrowe dla silnika a co do odpalania to lepiej pali na opóźnionym zapłonie wystarczy delikatnie przestawic kąt wtrysku pod obroty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie i jak się reguluje kąt wtrysku??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość luki06888

No właśnie jak regulowac kąt wtrysku , czy sam obrót pompa wtryskowa pomoze i czy jest to wykonalne??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a gdzie i jak się reguluje kąt wtrysku??

 

w twoim przestawia sie pompe do/od silnika i ustawia na czujniku zegarowym

 

No właśnie jak regulowac kąt wtrysku , czy sam obrót pompa wtryskowa pomoze i czy jest to wykonalne??

 

w twoim natomiast regulacja kata wtrysku odbywa sie chyba na kolku pompy, ale tutaj pewnosci nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hezek
ustawia na czujniku zegarowym

 

rozmawiałem z kilkoma pompiarzami zgodnie mówili ze przy pompie która ma spory przebieg to mozna go sobie w d.. wsadzic i pomierzyc kierują sie głównie słuchem.

sam kiedyś próbowałem czujnikiem i wyszła lipa potrzebna była korekta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość luki06888

No to jeszcze raz zapytam jesli ktos wie na 100% , CZY POMPA MA REGULACJĘ I CZY SAM MOGE ZROBIC KOREKTE NA SŁUCH:)??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Milosz16

Witam na pompie nie ma regulacji

luzujesz napinacz i przyspieszasz (ząbek do przodu)przestawiasz na kole pompy, żeby miętszy chód był.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość luki06888

Acha , ale czemu niektórzy mówili że deregulowuje się go równiez pompa bez konieczności demontarzu paska z koła pompy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odświerzam temat bo może wkońcu poprawie u siebie kąt wtrysku, wg soulera w moim silniku kąt wtrysku ustawia się pompą (dziś poszukam śrubek do regulacji) mam tylko jeszcze pytanie czy taką redulacją nie ingeruje czasem w naprężenie paska rozrządu? nie poluzuje mi się za bardzo? ma ktoś może schemacik rozrządu do mojego silnika na forum znalazłem tylko do benzyniaka, a tam jest chyba inny rozkład (dochodzi pompa paliwa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności