Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wczoraj gdy jechałem swoim passatem usłyszałem trzy dziwne "piknięcia" (zaraz po sobie) z okolicy deski rozdzielczej. Trwało to sekundkę. Już kiedyś to słyszałem ale myślałem, że ten dźwięk pochodzi z radia. Nie wiem co to może oznaczać. Pewnie to jakaś głupota ale od 4 lat pierwszy raz coś takiego słyszę. Kontrolki ok, więc nie wiem.

A samochód to Passat b4 2.0 Agg, bez gazu, specjalnych alarmów, czy innych zamontowanych elektronicznych rzeczy.

Jest mi w stanie ktoś to wytłumaczyć?

Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odezwał ci się buzer od niskiego ciśnienia oleju,jest on zamontowany w liczniku.Co do przyczyn jest ich kilka: zły olej,padnięty czujnik oleju lub filtr oleju.Miałem to samo jak jeździłem na mineralnym i polskim filtrze oleju.Jest to częsta przypadłość silników VW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie to się włancza od czasu do czasu. ale jak zrobie redukcje albo przygazuje to przestaje pipczeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robe73, dzięki za odpowiedź.

 

kacper dobra metoda:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

metoda dobra ale temat powraca, proponuje zaczac od czujnikow oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś poziom oleju, jest go za mało po prostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego producenta masz filtr oleju bo jak polski to może być jego wina,też winny może być olej oraz wiele innych rzeczy.Na początek sprawdź ciśnienie oleju i najlepiej zacznij od tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Po przygazowaniu lub redukcji zwiększarz obroty silnika i pompy oleju a zatem i ciśnienie. Koniecznie sprawdź układ olejowy, poziom, rodzaj oleju, filtr itd. Może pompa jest aut.

Ale z olejem nie ma żartów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności