Skocz do zawartości
tomaszewski10

Migająca kontrolka świec żarowych i brak reakcji pedału gazu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam miałem podobny problem w piątek wracałem z Niemiec i już w Polsce stanąłem na światłach a Passa trzyma 1200 obrotów ale nic jadę dalej za jakieś 10km brak reakcji na gaz i kontrolka od świec 1200 obrotów szybki restart i wszystko OK za 20km znowu restart i OK. do domu 150km bez problemy. Następnego dnia rano jadę do mechanika na komputer jak odpaliłem samochód 1200obrotów trzymał przez jakieś 600m mechanik sprawdził błędy i wyskoczył błąd pedału przyspieszenia który wykasował. Narazie jest OK ale będę musiał sprawdzić te kostki. wody pod akiem nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę o nie karanie, nie mogę założyć tematu na forum, a mam problem dlatego robię tutaj mały offtop.

 

Chodzi o to, że w pasku B5FL pękła mi rurka EGR czy jak to się nazywa, wydaje mi się, że jest to alumiunium, znajduje się zaraz po lewej stronie przy obudowie silnika a filtrem i dolotami. Chcę wiedzieć ile kosztuje taka rurka i czy da się ją skleić. I czy to jest powód wyłączania się turbiny w czasie jazdy (świeci się kontrolka sondy) i przechodzi w tryb awaryjny, odłącza turbinę i samochod nie ma w ogole sily, mogę deptać ile wejdzie ;/

 

Czy ktoś wie też jaki jest powód pęknięcia tej części?

Edytowane przez Mlody993

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Narazie jest OK ale będę musiał sprawdzić te kostki. wody pod akiem nie mam.
Wody nie musisz mieć- ja nie miałem. Odpływy sprawdzałem wcześniej, było OK. A jednak problem zaistniał. Po demontażu sterow.silnika, uszczelka pod nim w b.dobrym stanie, mimo tego w białej wtyczce zielona śniedź, między innymi na konektorkach przewodów, od czujnika pedału przyspieszenia i od tempomatu. Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich też mam passata B5 1,9 tdi ( 110km AVG )

też mam problem z pedałem gazu . Z tym że u mnie to objawia się ździebko inaczej . Po rozruchu auta na zimnym silniku wszystko hula idealnie , mój problem zaczyna się kiedy np . wyłączę silnik i pójdę do sklepu po powrocie i ponownym odpaleniu silnik przez chwilkę ma normalne obroty po czym wchodzi na 1100 i tak trzyma przez następny kilometr może więcej , nie jest to taki problem jak Wasz że pedał gazu w ogóle nie reaguje ale też jest to uciążliwe , ponieważ auto mi samo przyśpiesza . Akurat w moim przypadku nie świeci się żadna kontrolka ( auto pracuje tak jak by się ssanie włączyło ;) ) po sprawdzeniu na vagu wyświetla się błąd

P 1639 - oznaczenie volkswagenowskie lub 18047 mam pytanie , czy może ktoś z Was się z tym spotkał ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dawid897

Panowie macie racje wina tkwi w skrzynce komputera nie szukajcie przy pedale gazu tylko w tej skrzynce mi sie to stalo wczoraj dzis zrobilem uszczelnilem i dziala bez zadnych zastrzezen pozdrawiam i mam nadzieje ze w przyszlosci bedzie wiecej takich forum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawid897 - czy problem nie pojawił się więcej razy? , bo u mnie już 3 raz - gaz w okolicy obrotów 1100 i mruga kontrolka świec żarowych, mimo rożnych starań; ale w ten weekend przepuszczę generalny szturm na okolice całego podszybia i zobaczymy czy pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KOLEGO NIE SZCZELNY KOMPUTER!!!!!

czysc wtyczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też przez to ostatnio przebrnąłem.

U mnie po rozebraniu podszybia i demontażu komputera na listwie głównych wtyczek okazało się, że ta koloru białego nie przewodziła na 2 pinach. Po wyczyszczeniu i dociśnięciu pinów wszystko wróciło do normy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , ma podobny problem jak przedmówcy,naprawiałem z wujkiem latem mechanizm wycieraczek i wujek nie dokrecił jednej śrubki od pudła sterowniczego komputera , teraz w ubiegłą sobote podczas odwilży auto przestało mi jechac w czasie jazdy do Kostrzyna nad Odrą obroty weszły na 1100 i zapaliła sie kontrolka od świec,Koleś podłaczył pod kompa i uszkodzenie 1/2 czujnika poożenia gazu , odkreciłem pudło sterujace ii było troche wilgoci , czy to to powoduje spiecie ? wystarczy wysuszyć suszarą i zakleic silikonem i bedzie ok? proszę o pomoc! .

Pozdrawiam i sory za błedy w pośpiechu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wystarczy wysuszyć suszarą i zakleic silikonem i bedzie ok
Wystarczy przeczytać parę postów wcześniej :
Po powrocie do domu rozebrałem wszystko jeszcze raz ,oczyściłem styki z pozostałości śniedzi,popsikałem specjalnym smarem do połączeń elektrycznych(pozostaje na konektorach konserwując i zabezpieczając je przed wpływem czynników atmos.).Dalej ,silikon między uszczelkę(w dobrym stanie)a blachę i plastikową obudowę sterownika silnika.

Konektory w kostkach czyścisz preparatem w spray-u do czyszczenia styków elektr. (np. "Kontakt S"), a potem konserwujesz (np. preparatem do potencjometrów- zostawia warstwę delikatnego smaru- "Kontakt PR" .

Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotknęło mnie dziś to samo, odcięcie gazu (puściłem gaz, wcisnełem ponownie - jedzie), kontrolka najpierw świec, później abs i esp. Motostog wersktatt. Niestety jest godzina która jest i nie mam jak sprawdzić tych kostek o których pisał Tomik, po pracy zajrzę i mam ogromną nadzieję że to tylko taka pierdoła :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mój pasacik ma dokładnie takie same objawy, na razie tylko raz wszedł w tryb awaryjny, ale chcę zaradzić już teraz, dziękuję za podpowiedź, gdzie znaleźć tą kostkę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mój pasacik ma dokładnie takie same objawy, na razie tylko raz wszedł w tryb awaryjny, ale chcę zaradzić już teraz, dziękuję za podpowiedź, gdzie znaleźć tą kostkę ?

 

Miałem to samo na początku jakieś 2 lata temu jadąc autostradą napotkała mnie ulewa i odcięło mi gaz. Po zatrzymaniu się i odczekaniu wróciło do normy. Teraz w ostatnim tyg po deszczach raz było dobrze raz niedziałało. Rozebrałem puszke od kompa i wyszło brak jednej nakretki od strony białej wtyczki dlatego dostawała się woda. Wyczyściłem styki nasmarowałem dałem silikon pod obudowe dalem nakretke i mam nadzieje ze bedzie ok a wtyczka znajduje sie po lewej stronie obudowy trzeba rozpiąć komputer pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie mianowicie wygląda to tak samochód zapala normalnie bez problemu po chwili zaczyna mrugać kontrolka świec żarowy samochód bez mocy jak dodaje gazu to obroty nieznacznie rosną i po chwili śilnik gaśnie (2.5 tdi automat)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam u mnie mianowicie wygląda to tak samochód zapala normalnie bez problemu po chwili zaczyna mrugać kontrolka świec żarowy samochód bez mocy jak dodaje gazu to obroty nieznacznie rosną i po chwili śilnik gaśnie (2.5 tdi automat)

 

Czujnik stopu , żarówki stopu , poczytaj https://forum.vw-passat.pl/threads/15739-migaj%C4%85ca-kontrolka-%C5%9Bwiec-%C5%BCarowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podzielę się małym doświadczeniem, miałem identyczny problem, obroty w gore, zero reakcji na pedal gazu na biegu jalowym, poczytalem i znalazlem, ze moze to byc spalona zarowka stopu, pomyslalem sobie co ma piernik do wiatraka ale zauwazylem, ze rzeczywiscie mam spalona lampke od stopu, kupilem nowa, wymienilem, problem zniknal, po prostu nie do wiary :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności