Skocz do zawartości
kenor18

ssanie na gazie

Rekomendowane odpowiedzi

mam passata z jedno punktowym wtryskiem parownik tomasetto sterownik gazu nie wiem jaki chyba bingo bo starte literki sa.ale mam nastepujacy problem na paliwie ładnie pali ma ssanie na gazie brak do póki nie załapie ok 90 stopni nie ma jazdny na gazie i moje pytanie co to moze byc jakis czujnik? sterownik czy jeszcze cos innego(parownik nowy to wykluczam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest to nowa instalacja to może być tylko sprawa regulacji.

Natomiast przy używanej moze być konieczność wymiany filtra, u mnie po wymianie jest o.k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniając reduktor zapewne zmienił się typ czujnika temperatury na reduktorze, który należało by przestawić w programie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filtr wymieniony hmm a u gazowników zrobia cos z tym czujnikiem programem? jakie sa koszty mniej wiecej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po ustawieniu gazu ciut sie polepszyło nie zdycha silnik ale buja/wariuje ze głowa mała nie mam obrotomierza ale na oko to ok 500obrotów dopiero jak sie zagrzeje to jest lepiej choc tez nie zarówno.kurcze co to moze sie dziac?. wszystko powymieniane gas ustawiony;/ na paliwie chodzi równo /ładnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze jest problem z układem chłodzenia gdyż to on odpowiada za podgrzewanie gazu w reduktorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

termostat wymieniałem ostatnio odpowietrzyłem zalałem swiezym płynem i jest ok to nie to niestety;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj może bardziej odkręcić śrubę która odpowiada za przepust gazu do reduktora,zachodzi podejrzenie że za mało go przechodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a która to sróba? na parowniku mam dwie sruby jedna to wiem ze od wolnych obrotów a druga nie wiem;/ czy jeszcze jakas inna srube?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A druga reguluje maksymalną dawkę gazu, czyli popuść tą drugą.

 

---------- Post added at 20:38 ---------- Previous post was at 20:32 ----------

 

I jeszcze przy okazji sprawdź czy gdzieś ci nie "bierze" lewego powietrza. Na benzynie można nie zauważyć ale na gazie nie da się jeździć jak gdzieś pobiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zmieniając reduktor zapewne zmienił się typ czujnika temperatury na reduktorze, który należało by przestawić w programie.

Tam nie ma czujnika temperatury. Można go podłączyć, jeśli chce się wykorzystać opcją przełączania na gaz przy iluś tam stopniach, ale nie trzeba.

 

kenor18, sprawdzałeś podstawę pod zespołem wtrysku paliwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mokro jest ale nie wiem czy tamm ssie lewe powietrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mokro jest ale nie wiem czy tamm ssie lewe powietrze

To pobujaj wtryskiem na boki pryskając na tą podstawę na około WD40. Jeśli obroty się podniosą to znaczy że tam łapie lewe powietrze. Poza tym tam powinno być sucho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności