Skocz do zawartości
Przem735

Zatarta rolka od visko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Państwa.

Już bardzo dawno nic się nie psuło. Niestety od jakiegoś czasu słyszałem nie miłe, metaliczne stuki (podobne do zaworów kiedyś, jak pojawił się za duży luz). Kompletnie nie miałem pojęcia skąd to, stawiałem na sprzęgło alternatora. Okazało się dopiero jak się "urwało" :) Stuki dochodziły spod alternatora, a dokładnie z koła pasowego napędzającego wiskozę. Teraz kiedy spalony pasek klinowy spadł, manualnie stwierdziłem, że koło pasowe stoi i ma luzy na osi (góra,dół, lewo, prawo). Pytanie, czy to jest rozbieralne, czy wymienia się z wiskozą? Czy są zaminniki? Z ETKI wynika, że jest tam oddzielne łożysko, ale w sprzedaży niczego takiego nie znalazłem. Czyżby tylko ASO?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem kiedys cos podobnego, to lozysko sypnelo sie. Wymiana jest troche jak za kare ale da rade to wymienic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak chyba to jest to łozysko -ale nie jestem na 100% pewien przed miesiącem miałem podobną awarie ale nie doproowadziłem do zatarcia .

mechanik wyją mi wisko i wyciągnął owe łożysko - wizualnie to to samo ale parametrów nie znam .

Nie mogłem dostać w/w łożyska w serwisie ani po drodze w sklepach więc kupiłem używaną łape z w/w łożyskiem za 150 zł do tego było jeszcze drugie wisko więc jestem zadowolony.

Uwaga sprawdzałem trzy oferty w okolicy i jedna była za droga (280 zł) druga miała delikatnego wyczuwalnego 'raka' a trzecia cenowo odpowiednia i bez wad więc wziełem.

A szukałem na allegro z okolicy i na okolicznych szrotach - czas mnie gonił

pozdrawiam M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko się wyjaśniło.

Otóż jedna z trzech śrub mocująca rolkę do visko wykręciła się. Piłowała ramię mocujące po obwodzie łożyska, aż dopiłowała się do samego łożyska. Dwie pozostałe śruby zaczęły już niszczyć otwory w kole pasowym, a te już zaczęło pękać... No cóż, totalna awaria była tuż, tuż. Z tego wszystkiego najwięcej szczęścia miałem, że nic nie dostało się do rozrządu. Ramię z łożyskiem kupiłem za 200zł, nie było łatwo znaleźć w Wawie, visko BERU 380zł i rolka i pasek 100zł... Bywa :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności