Skocz do zawartości
Bedo

Sedan sprowadzony jako ciężarowy (?!)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zamierzam kupic samochód, sedan, jest to samochod sprowadzony. Sprzedawca mowi ze samochod jest sprowadzony jako ciężarowy wiec nie trzeba placic akcyzy. O co w tym chodzi? Czy jest to przekret tego typu co inna kwota w umowie kupna sprzedazy niz ta rzeczywista cena samochodu? Kto i jak i kiedy moze sie o to przyczepic. I czy wogole takie sprowadzenie auta jest mozliwe.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie slyszalem, zeby ktos nie placil akcyzy w PL za cos z zachodu... Nasze państwo jest krwiożercze :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie za ciezarowe sie nie placi (podobnie CHYBA jest z nietypowymi, np maszyny uzytkowe)

Ale jakim cudem sedan moze byc ciezarowy. http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=100&t=105584&start=45 tu watek jest ale oni mowia o kombi tudziez merivie jakiejs czyli samochodach ktore jeszcze czaje ze moga byc "ciezarowe"

 

Gdzies znalazlem ze samochod moze byc ciezarowy jezeli ładowność przy np 5 osobach musi byc 697kg. Mi chodzi o audi a8 ktore ma ladownosc koło 600kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszalem o takiej opcji...

Prosisz Niemca zeby wpisal do umowy/rachunku że uszkodzony jest silnik/skrzynia itp i wtedy masz stalą akcyzę - z tego, co pamiętam 160zł i jest to stała opłata bez zmian, ciekawy temat do dopytania.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uszkodzenia uszkodzeniami ale ciekawi mnie jak przerobil w niemczech z PKW na LKW, jutro jade ogladac auto i mam nadzieje ze bd wszystko wiedzial. Nie chce zeby za rok dwa pięć UC zapukał do drzwi ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedo to daj znac,bo ja też jestem bardzo zainteresowany jak to wygląda,a sprowadzić auto i zapłacić samej akcyzy 17000zł to nie wchodzi w grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli jest auto jako towarowe to nie placi sie akcyzy (sprowadzajacy powinien juz oplacic akcyze)chyba ze z tylu nie ma siedzen i i ma kratke i w papierach mosi stac LKW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzownilem dowiadywalem sie i:

Zeby samochod byl ciezarowy i zeby nie zaplacic akcyzy trzeba spełnic warunki samochodu ciezarowego w polsce, (zadne inne; a juz napewno nie niemieckie chociazby wpisy w briefie czy zamiana PKW na LKW)

Jezeli samochod jest fabrycznie nie ciezarowy to nie ma mozliwosci nie placenia akcyzy, jezeli samochod jest fabrycznie w niemczech ciezarowy to w urzedzie celnym NIEKONIECZNIE musi byc ciezarowy . Musi spelniac ich warunki tj min. brak siedzen, przegroda, brak zapięć pasów, mocować siedzeń itd itp.

Prawo niemieckie nie ma zadnego znaczenia jezeli chodzi o placenie akcyzy.

Samochod mozna zarejestrowac na ciezarowy, zrobic przeglad na podstawie TUV, mozna miec samochod ciezarowy np z vw passata, ale i tak nie zmienia to faktu ze akcyze placic bedziemy za samochod osobowy.

Podsumowując, urzedu celnego nie obchodzą inne przepisy, a juz napewno to co jest napisane przez niemców, i jezeli samochod jest osobowy, to nie ma sily zeby nie zaplacic akcyzy.

 

 

A tak juz swoją drogą to burdel straszny jest w polsce. Ide do wydzialu komunikacji um i oni mowia ze wystarczy ze w niemczech wpisany samochod jako ciezarowy. W stacji kontroli pojazdow mowią ze mozna rejestrowac jaka ciezarowy jezeli jako taki przyjechal z niemiec, ale zeby dzwonic do UC po wiecej informacji. W urzedzie celnym dostalem dopiero informacje ze tak nie mozna i ze i tak zaplace akcyze.

 

 

Zna ktos jakies inne sposoby na ominięcie akcyzy legalna i bezpieczna drogą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie chce zeby za rok dwa pięć UC zapukał do drzwi ;p

 

Nie bój dupy, nie zapuka :D

A jak już to Ci wcześniej powiem o tym :P:D

Jutro będę prawdopodobnie na oddziale to się zapytam co i jak.

 

Przy aucie powyżej 2 litrów możesz na legalu zaniżyć wartość samochodu do 30% względem wyceny eurotaxu.

Edytowane przez zdun_VW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak jest juz zanizona 30% i jeszcze od tego nie chce placic akcyzy? ;d

 

to sie dowiedz i daj znac, ale watpie zeby to byly jakies nowe pozytywne wiadomości dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 2003 roku sprowadziłem z włoch punto van(z kratką) zarejestrowane jako ciężarowy i akcyzy nie płaciłem.tylko długo czekałem na decyzję urzędu celnego(pewnie za karę).w serwisie fiata za małe przeróbki i homologację osobówki zapłaciłem coś koło 7stów,nie pamiętam dokładnie.i w każdym dokumencie jest,że osobowy.nie ma śladu,że auto było kiedyś vanem.wtedy kosztowały takie 28tys.zł a ten na gotowo wyszedł ok.16tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności