Skocz do zawartości
miloo1981

Problem z kablem kkl usb

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie kupiłem kabel na allegro taki niebieski.Przez przypadek gdy go podpiąłem do kompa i samochodu to odpaliłem vaga polskiego 704 i z tego co wiem to ten program blokuje kable :eek:.

Teraz odpalając vaga 311 przy teście portu com dostaje info ze fejs jest nieosiągalny albo niedostępny.

Czy rzeczywiscie zablokowałem kabel i teraz g... z niego będzie, prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na jakim programie miał chodzić kabel ??

chyba sprzedawca coś o tym wspomniał ??

odsyłaj go do gościa i pisz, że kabel nie chodzi i już ;)

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstaluj od nowa stery i powinien ruszyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca pisał ze pracuje z vagiem do 409 , ja chciałem pracować na 311 ale miałem gdzies w folderze vaga 704 i go przez przypadek odpaliłem :(

Ogólnie kabel jest wykrywany prze kompa, pokazuje com port ok ale interfejs nieosiągalny lub niedostąpny.

Jeszcze spróbuje zmniejszyć cas latency bo z tego co widziałem to miałem na 16 ustawione.Stery miałem i mam zainstalowane te które dostałem od sprzedawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie osiągalny to czy masz podpięty do auta?

a jeśli stery przeinstalujesz powinno ruszyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe no oczywiście ze podpięty i zapłon włączony, co ciekawe jak robię test to słychać jakieś przekaźniczki tykające w pobliżu licznika,tak jakby fejs próbował połączenie nawiązać.

Miałem taki sam od kumpla kiedyś i tamten bez problemu się połaczył mfakt ze na innym kompie.

A powiem jeszcze ze teraz cały czas swieci mi się kontrolka od ABS-u, czy to może wpłynąć na połaczenie?

Mówisz Rafale że kable powinien działać i że nie uwaliłem go tym 704?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak przeinstalujesz to powinno ruszyć a jak z akiem jaka kondycja jego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrz o tym nie pomyslałem, jak wczoraj sprawdzałem to najpierw odpaliłem autko ale mi skasował zegarek( mam seata toledo z 97) więc aku dostał po d...

Myślisz ze osłabiony aku może mieć wpływ na komunikację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no raczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślisz ze osłabiony aku może mieć wpływ na komunikację?

Raczej tak.

 

---------- Post added at 13:21 ---------- Previous post was at 13:20 ----------

 

Przez przypadek gdy go podpiąłem do kompa i samochodu to odpaliłem vaga polskiego 704 i z tego co wiem to ten program blokuje kable

A to jest raczej niemożliwe w tym przypadku, ja odpalałem VCDS-a chyba 805 i nic się nie stało. Ten program wcale nie widział mojego kabelka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy nie zainstalowały się sterowniki od 704 (dodaj usuń prog. - pakiet sterowników ross tech), jeśli tak to je usuń i zainstaluj sterowniki pod ten kabelek, który posiadasz (kkl usb) podając mu ścieżkę do nich, na bank sprzedawca ci je dodał i wtedy zrób test w aucie, na włączonym zapłonie.

Tu masz sterowniki, jak by co:

http://www.przeklej.pl/plik/stery_usb_rar-0009ihcl740i

Pozdrawiam

ps.a masz pełnego 311,2 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety wszystkie zabiegu nie pomogły,nadal mam komunikat testnook.png

już nawet sie wkurzyłem i podjechałem do kumpla sprawdzić czy na jego kablu (takim samym ale sprawdzonym) będzie to samo, i było to samo mimo przeinstalowania sterowników ,zmiejszenia cas latency itp nie pomogło.

Już mi brakuje pomysłów , może jakieś aktualizacje do XP?? mam SP3, moze czegoś brakuje.Błagam o pomoc bo mam takiego nerwa....

Edytowane przez miloo1981

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli testowales kabel znajomego na twoim kompie to znaczy ze kabel jest ok i ni da sie uwalic kabla programem stary mit.Ewidentnie cos sie sytem nie moze pogodzic z tym kablem.Proponuje postawic system od nowa a to moze rozwiazac sprawe.

Ja przerabiam ten tema na bierzaca gdyz tez zakupilem kabelek przeczytalem caly internet i sie zastanawiam czy na win 7 bedzie wszystko hulac bo u mnie nie dziala tak jak powinoo tzn laczy sie oki ale przy probie testu czegokolwiek program wywala blad i trzeba go zamknac raz mi sie udalo polaczyc z silnikiem na 50. Jestem bezradny a laptop nowy XP wgrywal nie bede.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no , stawianie systemu to ostateczność, za dużo roboty z tym wszystkim.

Może ktoś ma troszke mniej drastyczniejsze pomysły?

 

A czy winny może byc laptop?

Mam laptopa HP na ktorym zamiast visty został zainstalowany XP i z tego co sie dowiedziałem to nie były zainstalowane sterowniki do chipsetu pł.głownej a system sam zainstalował swoje stery które nie potrafią się komunikować z fejsem ( dokładniej sterowniki acpi). Może to jest trop?

Edytowane przez miloo1981

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze to moze byc problem system xp ma mala baze wlasnych sterownikow i mogl nie zainstalowac odpowiednich kontrolerow.(a jak zainstalowal to sa stare i niekompatybilne ) z nowym oprogramowaiem Tyle ze na nic format i nowa instalka jkak nie masz sterow deykowanych HP .Poszukaj w sieci stery do modelu napewno sa i zainstaluj sysytem bo tak to ten laptop 30 % z siebie daje.Ew popros znajomego z lapkiem o podpiecie na twoim kablu trzeba szukac wykluczajac pokolei elementy tak to ciezko bdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziasij sprawdzałem kabel na 3 roznych kompach, nawet na stacjonarnym i ciagle to samo więc już doszedłem do wniosku że jadnak kabel jest uwalony i nie ma komunikacji- niestety teraz musze sie dogadać ze sprzedawcą i kabel odesłać na wymianę..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zaznaczałeś tryb zgodności? Może to pomoże. Ja mam HP-ka, ale na VIŚCIE i u mnie 311. 2 działa normalnie. Wgrałem tylko sterownik USB co dostałem razem z kablem i hula. Zauważyłem też, ze jak w inne wejście USB włóżę w kompie, to nie działa. Musze wpinać się zawsze w port uzyty przy instalacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak , dawałem tryb zgodności na kompie z vistą, testowałem też na stacjonarnym z XP i cały czas to samo.

Poddaję się i odsyłam kabel w poniedziałek jak się dogadam ze sprzedawcą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za stery ,najnowsze stery do tych kabli na czipie FTDI do pobrania tu http://www.ftdichip.com/Drivers/VCP.htm

Niestety u mnie nie pomogło nic, kabel sprawdzony na 2 innych kompach i stacjonarnym nawet, na 2 innych autach i nie dało się połaczyć dlatego kabel idzie na wymianę w ramach gwarancji.

Jak dostanę nowy kabel dam znać czy wszystko oki.

25.02.2010

Dzisiaj dostałem nowy kabel.Wszystko działa wyśmienicie.

Czyli wychodzi na to że Vag 704 jednak potrafi zablokować kabel :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności