Skocz do zawartości
Patryk_

Naprawa włącznika świateł Passat B5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. U mnie same zapalają się światła postojowe. Za poradą forum wyjąłem włącznik świateł bo prawdopodobnie odpowiedzialny był za to,ale one ciągle po 20 minutach się włączają i tylko z przodu. Co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość keraj

Witam.

Czy ktos zechce sie zaglebic w nastepujacy problem ?

 

Passat B5 FL 2001 1.9TDI kombi.

 

Brak świateł pozycyjnych przednich, brak pozycji lewej tylnej, świeci tylko prawa tylna pozycja, reszta swiatel dziala (mijania, drogowe, stop, wsteczny, wszystkie kierunki). Przepala ciagle bezpiecznik 23 (lewa pozycja), czyscilem wlacznik swiatel, nic nie dalo, malo tego, kiedy robie mostek w kostce do wlacznika swiatel to rowniez przepala bezpiecznik 23. Gdzie szukać ? czy jest moze jakis przekaznik od tego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. U mnie same zapalają się światła postojowe. Za poradą forum wyjąłem włącznik świateł bo prawdopodobnie odpowiedzialny był za to,ale one ciągle po 20 minutach się włączają i tylko z przodu. Co to może być?

Nawet jak masz odpięty włącznik to postojowe same się zapalają? Jeśli tak to masz gdzieś przetartą/raczej przetopioną w wiązce izolację na przewodzie od pozycyjnych łapie plusa i zasila obwód. Można pozycyjne włączać manetką od kierunków przy wyłączonym zapłonie działa to u Ciebie? Tablica podświetlona?

 

Witam.

Czy ktos zechce sie zaglebic w nastepujacy problem ?

 

Passat B5 FL 2001 1.9TDI kombi.

 

Brak świateł pozycyjnych przednich, brak pozycji lewej tylnej, świeci tylko prawa tylna pozycja, reszta swiatel dziala (mijania, drogowe, stop, wsteczny, wszystkie kierunki). Przepala ciagle bezpiecznik 23 (lewa pozycja), czyscilem wlacznik swiatel, nic nie dalo, malo tego, kiedy robie mostek w kostce do wlacznika swiatel to rowniez przepala bezpiecznik 23. Gdzie szukać ? czy jest moze jakis przekaznik od tego ?

Ewidentnie zwarcie/przetopienie izolacji na plusie od pozycyjnych. Żarówka wyjęta i sprawdzona? Mogła się tak przepalić, że teraz robi zwarcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko postojowe szaleją,reszta działa bez zarzutu. Teraz pasek stoi z wyjetym akumulatorem. Jutro jade do elektryka to bede wiedział co się dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie podłącze się do tematu;

wczoraj rano padło mi podświetlenie zegarów oraz wszystkich "pierdółek" (nawiewów itp.);

po przeczytaniu tego tematu podejrzewam włącznik świateł - czy słusznie?

 

dodam jeszcze że zegary lekko żarzą się (tak słabo, że widać tylko w nocy) ;

 

kolejne pytanie - czy kupując nowy muszę kupić taki sam jak mam tzn dla wersji bez halogenów z przodu czy mogę kupić taki dla wersji z?

pytam bo taniej chodzą te pierwsze :P

 

a i najważniejsze -

 

furka to b5 z 97r

 

pozdr!

Edytowane przez trot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie podłącze się do tematu;

wczoraj rano padło mi podświetlenie zegarów oraz wszystkich "pierdółek" (nawiewów itp.);

po przeczytaniu tego tematu podejrzewam włącznik świateł - czy słusznie?

 

dodam jeszcze że zegary lekko żarzą się (tak słabo, że widać tylko w nocy) ;

 

kolejne pytanie - czy kupując nowy muszę kupić taki sam jak mam tzn dla wersji bez halogenów z przodu czy mogę kupić taki dla wersji z?

pytam bo taniej chodzą te pierwsze :P

 

a i najważniejsze -

 

furka to b5 z 97r

 

pozdr!

 

Tak to oznaka kończącego się włącznika. Może być zabrudzony ale czy miałeś zalane popowodziowe auto?

Jak się do niego dobierzesz to włącz światła i poczekaj moment. Jak nie będzie ciepły to czyść i podegnij tę blaszkę od podświetlenia zegarów i innych przycisków. Pozostałych nie tykaj jak reszta działa.

Nowy za 50-60zł kupisz. Ja polecam takie rozwiązanie. Masz za grosze dość ważny i wpływający na bezpieczeństwo element z głowy.

 

Chcesz rezygnować z przeciwmgielnych (bo to są halogeny, mijania i drogowe też) ?

Życzę powodzenia na przeglądzie albo wnikliwej kontroli drogowej. Zamontuj taki jak ma być i nie kombinuj :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi o halogeny :] ale dzięki za radę, zapomniałem o nadgorliwych miśkach :P

 

dzisiaj cały dzień w robocie to może coś go poczyszczę - bóg dał, że warsztaty optyczne są idealne do chałupniczego grzebania przy autkach :]

 

nieważne jaki będzie efekt czyszczenia jutro jadę po nówkę do hurtowni

 

pozdr!

-----

 

 

edit mały :

 

w robocie wyczyściłem styki i pełen wiary, nadzieji i miłości w mojego Passka zamonotwałem włącznik i nic się nie zmieniło :D

 

jadę jutro kupić nowy może coś to pomoże - jeśli nie trzeba zarezerwować wizytę u elektryka ;(

i znowu kasa zamiast na nowe turbo pójdzie na "koszta bieżące" ale cóż ŻYCIE

 

 

2 mały edit ;0

 

-nowy włącznik kupiony oświetleni jak nie działało tak nie działa;( w piątek elektryk obstwiam zawilgoconą instalację w podłodze ...

 

3 mały edit:

 

przyszły mrozy zaczęło świecić - obstawiam moduł komfortu

Edytowane przez trot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów!!!

 

Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem Paska 1,9 TDI 115 KM 1999.

No i pojawił się pierwszy problem. Domyślam się że właśnie z włącznikiem świateł, dlatego podpinam się pod temat.

Sprawa wygląda tak. Będąc na oględzinach przy zakupie zauważyłem, że jest problem: nie działa podświetlenie zegarów (podświetlenie klimy i reszty działało) oraz lewa postojówka przód i tył. Gość zaczął sprawdzać bezpieczniki i tu dziwna reakcja: po wyjęciu bezpiecznika od prawej postojówki zegary zaczynały świecić ????po włożeniu z powrotem znów gasły. Gość w takim razie zaproponował, że to naprawi i zaprasza po auto za dwa dni.

Przy odbiorze autka wyglądało na to że wszystko jest ok, ale niestety do czasu :-(

Najpierw zauważyłem, że nie działa regulacja jasności zegarów, (reszta podświetlenia normalnie się ściemnia), czyli pewnie podpiął to jakoś na krótko, żeby tylko świeciło przy odbiorze.

Teraz zaczęły się problemy ze światłami, po kolei:

najpierw zauważyłem, że nie ma możliwości zapalenia na wyłączonym zapłonie świateł pozycyjnych, po włączeniu dźwigni od kierunku zapalają się obie postojówki,

wczoraj padły całkiem, tzn po przekręceniu włącznika na postojowe one nie świecą, natomiast po włączeniu dźwigni dalej zapalają się w komplecie. Tego drugiego objawu znalazłem chyba przyczynę, bo po wyjęciu włącznika widzę, że koleś zrobił mostek na pozycyjnych, tak żeby "naprawić" awarię która była na samym początku.

Na domiar złego padło wczoraj wieczorem lewe światło mijania przód, masakra.

Zadzwoniłem więc do kolesia i powiedział że elektryk twierdzi, że to wyłącznik i wystarczy wymienić, że mogę do niego podjechać.

Wymienić to sobie sam mogę, nie chciałbym żeby ten znowu coś grzebał w tym aucie, bo jak widać to chyba nie jest fachowiec, tylko nie wiem czy teraz przez te jego kombinacje to coś więcej się nie pochrzaniło...

Najpierw też chciałbym sprawdzić czy to w ogóle włącznik przepinając od innego auta, na przykład od szwagierki która ma vv polo, ale nie wiem czy będzie pasował (wizualnie wygląda na to samo) Powinienem też chyba rozpiąć ten mostek na pozycyjnych żeby nie uszkodzić tego drugiego wyłącznika...

Proszę bardzo o poradę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej usunąć wszystkie modyfikacje - tą przy włączniku i prawdopodobnie drugą obok przy regulatorze oświetlenia wnętrza.

Potem sprawdzić wszystkie bezpieczniki i na końcu podmienić włącznik. Dopiero wtedy sprawdzić czy wszystko działa i jeżeli będzie jakiś problem to proszę dokładnie go opisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, tak zrobię,

dam znać po testach,

 

P.S. A jest jakiś równie prosty sposób na wyjęcie regulatora jasności i poziomu świateł?

Edytowane przez mac_woj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej tylko od tyłu po zdemontowaniu osłony, warto zwrócić uwagę na jakiś nie oryginalne pałętające się tam przewody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jestem po "testach"

Zlikwidowałem mostek na postojowych, założyłem włącznik od vw polo i wszystko działa :-), tzn prawie wszystko, bo regulacja jasności zegarów nadal nie, ale do tego zabiorę się chyba dopiero jak będzie w końcu cieplej bo chwilowo nie mam garażu:-)

 

Postanowiłem też "zregenerować" tymczasowo swój włącznik (według wskazówek z początku tematu), żeby jakoś przebidować parę dni aż kupię nowy. Częściowo się udało, postojówki wróciły, tylko że światła mijania zapalają się już na pierwszym stopni, ale na chwilę może być.

Już zabieram się za poszukiwanie nowego, albo jakiejś oryginalnej używki.

 

30 min. roboty i wszystko się wyjaśniło, bez żadnych kombinacji z instalacją, aż strach pomyśleć co to za partacz był z tego elektryka.

Po raz kolejny utwierdziłem się w przekonaniu, że co się tylko da, trza robić samemu. Może dłużej, ale przynajmniej taniej i wiadomo co się zrobiło i jak, a z pomocą forum to już nie ma rzeczy niemożliwych :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chciałbym serdecznie podziękować za ten kurs. Dzięki temu nauczyłem się czegoś nowego, "naprawiłem" światła i zachowałem trochę pieniędzy. Dzięki wielkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To cieszy,teraz czekam kiedy wpadniesz na spota do Bielska do nas ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam takie problem, nie działa mi podświetlenie włącznika świateł.

Sytuacja wygląda tak że diody posprawdzane i są ok ale za to brak napięcia na kablu odpowiadającym za to podświetlenie (pin 31)

włącznik świateł passat b5.jpg

 

jest on podpięty pod któryś z bezpieczników?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam od pewnego czasu zauważyłem ze podczas włączania zapłonu migały mi światła mijania ( 1-2 mignięcia i gasły - włącznik na zero) teraz podczas włączenie zapłonu świecą cały czas, tylko przód światła mijania, włącznik na zero, mijania normalnie, w pozycji włącznika pozycyjne też wszystko ok.

Pytanie, czy włącznik do wymiany, czy może inna usterka ?

Z góry dzięki za podpowiedzi i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mój problem wygląda następująco.Nie działały mi postojówki lewy przód i mijania lewy tył. Wymieniłem bezpiecznik i było ok. Ale teraz znowu ich nie mam i dodatkowo palą mi się światła stop na szybie i prawej lampie. Bezpiecznik od świateł po lewej stronie co jakiś czas pada.Czasami po wyłączeniu świateł i wyjęciu klucza ze stacyjki nadal wyje sygnał że światła się palą... Co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, również mam problem ze swoim włącznikiem, jednak ze względu na brak czasu jestem zmuszony kupić nowy. Może ktoś polecić jakiś dobry zamiennik w przyzwoitej cenie? :) pozdrawiam i dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć a mój problem to przestały działać światła mglowe P+T wogole :/

Pomyślałem ze włącznik padł

Podmieniłem nowy co prawda z nowego Polo ... Bo ma ładny ori chrom :P ale nadal lipa

Gdzie szukać ??? Bezpieczniki Ok tzn ze przekaznik padł pod kierownica ???

Miał ktoś podobny problem ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności