Skocz do zawartości
andyborowik

Powariowały szyby i lusterka. Działają na odwrót.

Rekomendowane odpowiedzi

:(Jak w temacie. Auto jest angielskie, ale to chyba bez różnicy. Otóż gdy otwieram szybę kierowcy to otwiera się szyba pasażera, gdy otwieram szybę pasażera to zamyka się szyba kierowcy (ale podczas zamykania szyby kierowcy nie domyka sie bo zostaje 10 mm otwrta) , gdy zamykam szybę pasażera to kierowcy się otwiera. Dzieje się tak gdy używam przycisków w drzwiach kierowcy , a gdy otwieram przyciskiem w drzwiach pasażera to właściwa szyba pasażera pracuje ok. Tylne szyby działają ok. Lusterka gdy steruję pasażera to podnosząc opuszcza się i odwrotnie , biorąc w lewo idzie w prawo i na odwrót ,ale jednocześnie podczas sterowania pasazera steruje sie też kierowcy które pracuje prawidłowo. Używając lusterka kierowcy steruję tylko pasażera które działa we własciwych kierunkach. Wszystko na odwrót i jeszcze przestały lusterka grzać. Nie wiem tylko czy ma to coś wspólnego z ostatnim dokładnym myciem karcherem łącznie z komora silnika , czy może podpinanie kabla którym kasowałem błędy nieotwierających sie drzwi. Przy czym podkreslam że nic nie zmieniałem tylko kasowanie błędów. Ale nigdy nic niewiadomo. Rozbierałem już drzwi i czy możliwe ,że to ten jakby sterownik przy silniczku szyb w drzwiach kierowcy rozebrałem bo może wilgoć ale sucho w środku. Czy jak zmienię ten sterownik to wróci do normy? Czekam na jakąś radę i z góry dziękuję.:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak na oko to raczej musiałeś zmienić jakieś kodowanie nawet niechcący i stad świrowanie tego włącznika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie zrobilem to samo. Zmienilem polaryzacje niechacy vagiem i juz nie potrafilem do tego wrocic. Postawilem auto w VW i oni oddzwonili do mnie ze do wymiany sa oba silniki szyb a ze sa one razem ze sterownikami to 250Ł za jeden :D. Na szczescie nie wiem czy tylko mechanik potajmnie czy moze wiedzieli tylko nie powiedzieli ktos to odwrocil i obylo sie bez wymiany. Fakt faktem ze oba mam uwalone bo czasami swiruja jak np chce zamknac szybe poprzez pociagniecie za wlacznik i natychmiastowe puszczenie to szyba zjezdza do polowy i nie idzie dalej. Ale dzieje sie tak tylko czasami i przywyklem bo juz tak mam 2 lata i da sie z tym zyc. A 500 Ł droga nie chodzi. Vw skasowalo mnie 50 pare funtow za to. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz akumulator na kilka min. Podłącz i pokoleji otwórz na max i zamknij szyby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kodowanie sterownika drzwi kierowcy:

Door Electronics Driver (J386) Coding:

 

+0000001 - Rear Lid Remote Unlock Button (E233) - przycisk otwarcia tylnej klapy

+0000002 - Ambient Mirror Illumination - dodatkowe podświetlenie pod lusterkami

+0000004 - Mirror Turn Signals - kierunkowskaz w lusterku

+0000008 - Interior Door Handle Illumination installed - zainstalowane podświetlenie klamek

+0000016 - Automatic Run active - auto zamykanie/otwieranie

+0000032 - Mirror Heater installed - podgrzewanie

+0000064 - Door Exit/Warning Light installed - lampki pod drzwiami (czerwono/białe)

+0000128 - 5-Door Chassis - kombi lub np 5-cio drzwiowy golf

+0000256 - Seat Memory installed - pamięć pozycji lusterek (fotele z pamięcią)

+0000512 - Right Hand Steering - kierownica po prawej (GB, Australia, Japonia itd)

+0001024 - Safe-Motor not installed - brak bezpiecznych silników (w zamkach)

+0002048 - Pinch Protection inactive - chyba brak zabezpieczenia przytrzaśnięcia szybą...

 

ja mam 0000439 co oznacza:

0000001+0000002+0000004+0000016+0000032+0000128+0000256

 

kodowanie drzwi pasażera różni się tylko pierwszą pozycją (nie ma jej) więc nie będę wklejał.

 

niby dodanie 512 do aktualnego kodowania powinno załatwić sprawę ale polecam przeliczyć całe kodowanie od początku bo może się zdarzyć że zmieniliście coś zupełnie bez sensu i dlatego np sterowanie szybami jest odwrotne...

 

---------- Post added at 18:44 ---------- Previous post was at 18:43 ----------

 

to co napisał api13 to procedura wyszukiwania pozycji skrajnych (ustawienia podstawowe) ale to się wykonuje jak automatyczne zamykanie nie działa i wcale nie trzeba odłączać akumulatora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mam sprawdzić czy mam dobrze zakodowany ten sterownik ??

Kod 180

Numer serwisu 00610

Kod serwisu 97479 259 00610

Podejrzewam że jest albo źle zakodowany albo do zmiany bo nie działa mi otwieranie pokrywy bagażnika (sedan) od środka i kierunek w lusterku kierowcy nadaje zupełnie innym cyklem niż cała reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie właśnie siedze w aucie i ja dałem radę osobiście to zrobić na vag can commanderze ( bo taki kabel z tym programem mam).

Dziękuję wam za podpowiedź bez niej niedałby rady.

Szybki i lustereczka śmigają jak nowe.

i tak w skrócie to dodałem 1+4+16+32+128+512

I hula he he he ile to radości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli znowu pomogłem ;-)

 

kolego rm888... a wszedłeś wogóle w kodowanie bo z tego co widzę to tylko dane ze sterownika zaczytałeś...

możliwe że to 180 to twoje kodowanie ale zupełnie ono do niczego nie pasuje

 

dopisz jeszcze czy masz lampki w drzwiach i w lusterku to ci policzę co powinieneś mieć ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co podałem to spisałem z "protokołu diagnozy własnej" z ASO poz 42 - Elektronika drzwi kierowcy - taki protokół dostałem kiedyś w Aso na moją prośbę gdy stwierdzili że sterownik który już raz był wymieniany dalej jest do bani.

 

lampek w drzwiach,i lusterkach nie posiadam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli własnego kabla nie masz...

powinieneś mieć:

+0000001 - Rear Lid Remote Unlock Button (E233) - przycisk otwarcia tylnej klapy

+0000004 - Mirror Turn Signals - kierunkowskaz w lusterku

+0000016 - Automatic Run active - auto zamykanie/otwieranie

+0000032 - Mirror Heater installed - podgrzewanie

+0000512 - Right Hand Steering - kierownica po prawej (GB, Australia, Japonia itd)

 

co daje:

0000565

 

podjedź do kogoś kto robi diagnostykę (nie koniecznie serwis) i poproś żeby ci taką wartość zakodował. powinno zadziałać

 

---------- Post added at 14:00 ---------- Previous post was at 13:59 ----------

 

możliwe że stary sterownik nie był zły tylko paprochy z serwisu nie wiedziały co robią... niestety jest to bardzo możliwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+0000512 - Right Hand Steering - kierownica po prawej (GB, Australia, Japonia itd) ??

to chyba nie bardzo mój ma kierownice po lewej: 000565 - 000512 = 000053

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mkwit

Czy ktoś może mi podpowiedzieć jak poradzić sobie ze źle działającą szybą- przy próbie otwierania częściowego zaczyna chodzić jak chce , przy całkowitym otwarciu/zamknięciu działa ok, czy potrzebna jest adaptacja/programowanie- jeżeli tak to poproszę o procedurę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rm888

temat zaczął się od problemu w angielskim aucie. myślałem że twój to też anglik...

 

mkwit

napisali ci już w innym wątku co zrobić ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmieniłem kodowanie faktycznie było 180 zmieniłem na 181 i pokrywa bagażnika już się otwiera z przycisku w drzwiach, natomiast kierunkowskaz w lusterku bez zmian (wszystkie diody świecą, ale działa bardzo krótkim cyklem na ułamek sekundy się tylko rozbłyskuje). Co może być tego przyczyną ?

W czym te debile w serwisie mogli mi jeszcze namieszać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak zakodowac drzwi kierowcy w europie jak wszystko dziala na odwrot i jak zakodowac drzwi pasazera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytaj kolego 5-ty post w tym temacie... a najlepiej cały temat...

bardziej łopatologicznie podam jak napiszesz dokładnie co masz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zmieniłem kodowanie faktycznie było 180 zmieniłem na 181 i pokrywa bagażnika już się otwiera z przycisku w drzwiach

dopisze troche do tego tematu, pytalem w innych postach dlaczego nie dziala u mnie przycisk otwierania klapy i nic konkretnego z odpowiedzi, w vcds sprawdzilem i przycisk dziala, w sterowniku (powyzszy temat) sprawdzilem i mam kodowanie na 181 (czyli powinno dzialac) a nie dziala?! Ktos ma moze jeszcze jakies inne propozycje jak to wlaczyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Po przeanalizowaniu calego watku to wogole mam ciezki przypadek. Posiadam kabel Vag K+Can i rozne wersje programu Vag...No i problem tkwi wlasnie w tym ze nie chce znalezc kabla (po przeczytaniu stwierdzam ze nie -tylko u mnie) robilem chyba wszystko, useporty, przekladalem na inne porty i instalowalem kabel. Jak go wloze na czysty port to wyskakuje mi Vag k+can i ze gotowy do uzycia ale w vag comie wyskakuje port OK interface NOT FOUND....Juz nie wiem co mam poczac...wgrywac ponownie windowsa czy jak?? Mam Paska b6 2.0 z 2006 i chce przekodowac szyby lusterka bo zostal przelozony z Anglika i dlatego tak sie dzieje, wiec jak ja sobie nie poradze to moze ktos by sie znalazl co by pomogl mi w tym gdzies w okolicach miasta Warszawy (najlepiej od strony Legionowa ale to szczegół) Prosze o jakas pomoc. Jezeli mi zatrybi tek kabel to bym mial juz problem z bani bo chce na przeglad zerowy jechac.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tym kabelkiem to kolego błędy możesz tylko skasować.

Edytowane przez Zielas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prosilbym o jakas pomoc w okolicach warszawy kto ma sprzet ktorym przekoduje mi to wszystko w moim pasku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności