Skocz do zawartości
wojtasw

trzeszczące uszczelki w drzwiach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i proszę o poradę. Mam mały problem ze trzeszczącymi i skrzypiącymi uszczelkami przy drzwiach w B5 TDI podczas jazdy po różnych nierównościach i nie wiem jak się pozbyć tego, lepiej posmarować uszczelki (czym?) a może jakoś dociągnąć drzwi na zamku? Podobno jest jakiś smar do uszczelek który zabezpiecza też uszczelki przed mrozami aby nie przymarzały do drzwi. Czy ktoś już sobie z tym poradził?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki. zobacze czy zadziała a jak nie to może coś z tym zamkiem dociągać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Primera

To raczej nie zame, ale luz jest na zawiasach. Przymknij dzwi tak zeby dało sie włozyć reke pomiedzy drzwi a slupek i spróbuj niesc drzwi do góry. Jesli zawiasy sa wyrobione to da sie uniesc drzwi na kilka-kilkanascie(!) mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na górnym zawiasie masz śrubkę dokręć ją tylko bez przesady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no spróbowałem dokręcić tą śrube ale ona jest dokręcona na maxa a drzwi jednak nadal mają luz jak je zniwlować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skleroza. Nie napisałem, że jest to mała śrubka ukryta pod małym, czarnym, gumowym kapturkiem (bez skojarzeń). Znajduje się ona na tulei zawiasu. Śruby zawiasów (te duże) zapewne już sprawdziłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak już nawet całą wykręciłem i wkręciłem ale to nic nie pomaga nadal jest luz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luz jest przy otwartych drzwiach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie luz jest przy otwartych taki sam z tym kołkiem redukującym luzy czy bez niego poprostu ten kołek (wkręt) wciął sie tak w bolec od zawiasu, że nie redukuje już żadnych luzów. I teraz albo wymienić kołek w zawiasie albo zały zawias?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki luz likwidowałem właśnie tą śrubką, o której tu mowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak ona mi nie pomaga zlikwidować tego luzu to mam zrobić? kupić nowy zamek czy ten kołek w zamku? (jeżeli on występuje sam w sprzedaży)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że oś tej tulei jest juz tak zużyta, że trzeba wymieniac zawiasy.

Ewentualnie zmienić śrubę i porządnie dokręcić. Ale nie za mocno, można przekręcić gwint.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności