Skocz do zawartości
Kojakoss

Drgania Kierownicy pzy jakims zakresie predksoci :(

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzis jadac sobie z dziewczyna kierownica zaczęła mi się strasznie dziwnie zachowywać mianowicie zachowywała sie jakby opona miała balona tzw bicie i nagle wyszarpało mi ja z reki co spowodowało ze znalazłem sie na przeciwyn pasie ruchu ociekając przed ciężarówka ufff .....zatrzymałem sie na poboczu mowie złapałem kapcia pewnie wychodzę patrze wszystko ok mowie co jest grane koła dokręcone nie wiem co to jest nagle ustało jadąc pozniej po Hallera znów zaczął sie ten sam objaw tym razem byłem gotowy nie dałem sobie wyszarpac kierownicy ale zauwazyłem ze ten objaw pojawia sie przy pewnym stopniu nacisniecia pedał od gazu aaha i auto cos lekko lubi sciagac po tym objawie w lewo co to moze być ?? :confused:

Edytowane przez Kojakoss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz zacisk od hamulca,może ci nie odbija i z tego powodu sciąga.Sprawdz czy się koło nie grzeje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A felgi nie są przypadkiem dociążone przez śnieg i lód ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź również czy masz całe manszety na przegubach,ja miałem taki przypadek w starym nissanie i to samo się działo bo wywaliło cały smar z przegubu i się zacierał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A felgi nie są przypadkiem dociążone przez śnieg i lód ?

 

Podobny przypadek miałem, często korzystam z drogi szutrowej i przy roztopach wpadałem w kałuże i nabierałem tego syfu a na postoju przyłapywało. Po drodze z błotem pośniegowym tego nie czułem bo prędkości nie te i nawierzchnia nie ta ale pewnego dnia wyjechałem na krajówkę i myślałem że złapałem kapcia albo się któreś koło poluzowało. Po zdjęciu kół to wygarnąłem tego z pół kilograma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok koło dziś sprawdzę czy się grzeje ale podniosłem auto i co zobaczyłem :confused: Przegub bez osłony ;/ co za kretyn zakłada przeguby bez osłony :mad: i sprawdze jeszcze to co napisał Kuczlaw dam znać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak jest przegub bez osłony to dziw że się jeszcze nie posypał, także czeka Cię wymiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy to może być wina tego przegubu ze sciaga auto ?? przy jakims zakresie predksoci ?? :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze ściąg to cos z zawieszeniem lub zła geometria lub koła nie wyważone wgniecone tarcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy ze masz lipne opony juz .. ;) a ze przegub sie zaciera i go zawiesza to normalne bez smaru ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z zawieszeniem to Wykluczone mam całe kompletne zawieszenie wymienione na nowe ma z tydzien czasu :)) co do tarczy hamulcowych tez to raczej nie bo niema problemu podczas chamowania zero bicia na pedale od hamulca i zero jakich kolwiek drgan jak narazie to ustąpiły te objawy ale zobaczymy jeszcze później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak wymieniasz zawieche ..zalezy jakiej firmy, zakładam że wymiania podzespołów nie była na orginalne, to mogą sie różne rzeczy dziac na początku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z zawieszeniem to Wykluczone mam całe kompletne zawieszenie wymienione na nowe ma z tydzien czasu
zakładam że wymiania podzespołów nie była na orginalne, to mogą sie różne rzeczy dziac na początku.

 

Lub źle wprasowane tuleje na wahaczu ;) strzałką w druga stronę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi podczas zmiany opon zaczęło strasznie szarpać kierą i nie pomogło nawet póżniejsze wyważenie kół tak więc przyczyn może być mnóstwo.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a obciążniki na półosiach są?

 

też może powodować drgania przy pewnych (nigdzie nie określonych ) prędkościach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie.

Kolega moim zdaniem nabawił sie po prostu zimowej przypadłości - zalegał mu zmrożony snieg w nadkolach. Wtedy najczęsciej w zakresie prędkości 80-120 km/h szarpie kierownicą.

Sam przechodziłem to tylko tej zimy z 5 razy.

Śnieg stopniał czy też odpadł - i bicie zniknęło.

A teraz prosze punkt za poprawna diagnozę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm no myśle ze kolega może mieć racje z tym ze Śnieg zalega bo cos już nic mi nie bije ostatnio jest spoko ale przegub chrupie powoli widze ze szukuje sie wymiana już, A orientuje sie ktos z was Koledzy ile może kosztować wymiana przegubu ??

 

co do obciążników:

 

tego to nie sprawdzałem bo nie mam jak narazie

 

zawieszenie zostało wsadzone sportowe

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zalegał mu zmrożony snieg w nadkolach.

Raczej w felgach ;) Ostatnio też to miałem, przy 80km/h nie mogłem utrzymać kierownicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po jakis syf oponach też czasem drga kierownica...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności