Skocz do zawartości
ormowiec

Ochrona środowiska: Auta niespełniające wymagań będą demontowane, części używane itd

Rekomendowane odpowiedzi

Miłościwie nam panujący wprowadzają nowe przepisy ;)

 

Jeżeli pojazd nie będzie spełniał wymagań technicznych w zakresie ochrony środowiska, to zostanie uznany za wycofany z eksploatacji – przewiduje nowelizacja ustawy o odpadach i innych ustaw, która po przyjęciu przez Sejm czeka na podpis prezydenta.
Zgodnie z nowelą za demontaż pojazdów poza wyspecjalizowaną do tego stacją lub wymontowywanie z aut wycofywanych z eksploatacji części będzie groziła kara od 10 tys. zł do 300 tys. zł.

 

Źródło

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/395043,ochrona_srodowiska_auta_niespelniajace_wymagan_beda_demontowane.html

 

Ciekawy jestem jakie są te wymagania, jak dokopię się do tego rozporządzenia to dam znać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Zgodnie z nowelą za demontaż pojazdów poza wyspecjalizowaną do tego stacją lub wymontowywanie z aut wycofywanych z eksploatacji części będzie groziła kara od 10 tys. zł do 300 tys. zł.

Źródło

W takim układzie wzrośnie ilość kradzieży starych aut-przynajmniej na papierze... Ludzie zamiast oddawać na złom te auta będą je rozbierać w garażach, stodołach i wyprzedawać części, które jeszcze komuś do czegoś się przydadzą, zamiast auto na złom oddawać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niech mnie już bardziej nie denerwują.... bo wiadomo ze ja u siebie ani kat-a nie mam ani nic...to jakie normy dziadunio mzoe spełniac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normy złomowiska:?: :rotfl:

sorx za OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę właśnie nigdzie znaleźć tych "norm", myślę że celują w wozidła typu 30-letni star który zostawia zasłonę dymną za sobą :D bardziej rozwala mnie kara 10-300 tys zł za rozmontowanie auta na części

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasze stare auta spełniają normy na dzień pierwszej rejestracji i to nas na razie obowiązuje. Chyba nie zrobią prawa wstecz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej uchwalą dziady ,po jakimś czasie złapią gościa i odbiorą mu samochód.Sprawa znajdzie sie w sądzie w strasburgu i będzie trzeba zapłacić odszkodowanie .Oczywiście z naszych pieniędzy bo motłoch z wiejskiej sie nie złoży.Proponuje zburzyć wszystkie domy wybudowane przed 1960 rokiem bo nie spełniają norm środowiskowych.A ludzi pod most przynajmniej nie będzie trzeba płacić emerytury.Mamy baranów w sejmie i tyle!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności