Skocz do zawartości
shel82

Jakie szczotki do alternatora 120A Valeo?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie mam coraz słabsze ładowanie i poranne problemy z zapalaniem, a powodem są zużyte szczotki w alternatorze (wiem, bo gdy było cieplej miałem je wymienić, ale jakoś odeszło w zapomnienie, a teraz klops...).

 

Z tego co pamiętam, ale pewny nie jestem miały one wymiary 3,4mm x 3,4mm x 20mm, może ktoś pamięta, a jest tak zimno, że nie chce mi się grzebać na darmo ;)

Pytanie nr 2 może ktoś wie gdzie takie kupić?

Bez sensu kupować cały regulator, a i taniej będzie :)

 

dzięki z góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, może z rana ktoś podpowie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm, może z rana ktoś podpowie ;)

Wymiana samych szczotek - jest to tzw. "rzeźbienie", które oczywiście można zrobić - pisał już ktoś o tym na forum (chyba). Ale regulator wraz ze szczotkami jest teoretycznie nierozbieralny. Sprawdziłem to u siebie wymieniając regulator. U mnie sprawa była jasna - padł regulator. Nie wiem czy skórka warta jest wyprawki. Na allegro można kupić regulator Bosch już za 120-150 zł. A zabawy z wymianą szczotek z pewnością nie będzie mało. Wybór pozostawiam autorowi wątku ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam wymieniłem szczotki i nie jestem mechanikiem za pomocą lutownicy koszt 10zł. a nie 150zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z kolega ,koszt 10zl i 30 min wolnego czasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po wymianie regulatora i szczotek alternatora NIC TRUDNEGO ale do rzeczy.

Po wymianie tych części dalej mam ta samą usterkę, czyli po uruchomieniu auta kontrola nie gaśnie, dopiero po wciśnięciu gazu gdy silnik wejdzie +/- 1400 obr/min kontrolka zgaśnie i następuje poprawne ładowanie...

Co może byś jeszcze do wymiany?? Dodam, że alternator to Bosch 120A.

Prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co może byś jeszcze do wymiany?? Dodam, że alternator to Bosch 120A.

Prosze o pomoc.

mostek prostowniczy koszt ok 80 zł

mostek.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skomplikowana jest wymiana tego mostka? ze szczotkami sobie poradzilem mam nadzieje, ze z tym tez dam rade. Jaki typ mostka kupic do alternatora Bosch 120A??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może same diody wystarczy wymienić.

Bosch stosuje 3A 1000V, główne 50 A średnicy 12.8 32-40 V.P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kadidrag wymienie same diody!!! bo za ta kase co wlozylem w niego bym mógł kupić nowy alternator...

 

Wszystkie diody w tym alternatorze to 3A 1000V, główne 50 A średnicy 12.8 32-40 V.P ??

Ile ich kupić ??

Skomplikowana jest ich wymiana ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj po pracy wymontowałem alternator i pojechałem z nim do elektro/mechanika żeby dopasować do niego diody wzbudzenia. Powiedział mi, że to nic nie pomoże bo alternator jest "starszej generacji" ale, że za 100pln dało by się to zrobić i kazał mi przyjechac jutro z rana samochodem. Coś było przerabiane w gnieździe żeńskim, chyba faktycznie alternator jest starszy dlatego te przeróbki (foto). Prosił bym fotkę gniazda z B5 FL 2001r 131km.

attachment.php?attachmentid=32037&stc=1&d=1276628365

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie najszybciej dostane diody wzbudzenia do alternatora Bosch 120A??

Spróbuje jeszcze ich wymiane jeżeli to nie pomoże to jestem zmuszony do wymiany alter.:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jaki wymiar szczotek i gdzie kupić do Valeo 120A? ile wam wytrzymały?, ja mam w aucie oryginały, auto 240tys. km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jaki wymiar szczotek i gdzie kupić do Valeo 120A? ile wam wytrzymały?, ja mam w aucie oryginały, auto 240tys. km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to jaki wymiar szczotek i gdzie kupić do Valeo 120A? ile wam wytrzymały?, ja mam w aucie oryginały, auto 240tys. km

długość:14mm

szerokość:6,3mm

grubość:4.5mm

typ-svx7

u mnie komplet 7PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie kupiłeś? jaki przebieg miało auto? do Valeo 120A?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie kupiłeś? jaki przebieg miało auto? do Valeo 120A?

u siebie kupiłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności