Skocz do zawartości
Romi

Pogaduchy Małopolskie

Rekomendowane odpowiedzi

Nawet leśnych ssaków nie ma :lol2

to może chociaż jakaś "straż leśna ":lol3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaki płyn wchodzi do manualnej 6 biegowej skrzyni biegów, skrzynia HDV. Zmieniał ktoś w ogóle ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie jaki płyn wchodzi do manualnej 6 biegowej skrzyni biegów, skrzynia HDV. Zmieniał ktoś w ogóle ??

 

Ja to wolałbym olej wlać do skrzyni a nie płyn.:lol3:lol3:lol3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie jaki płyn wchodzi do manualnej 6 biegowej skrzyni biegów, skrzynia HDV. Zmieniał ktoś w ogóle ??

 

Ja półtora roku temu wlewałem do swojej 6-cio biegówki FUCHS TITAN SINTOFLUID SAE 75W. Wchodzi ok. 2,3 litra. Wszystko działa jak trzeba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz a gdzie taki znalazłeś ??

Siuter niech Ci będzie Olej :D

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

A gdzie znajdę jaki leją OLEJ na pierwszy montaż, dokładnie czego mam szukać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Łukasz a gdzie taki znalazłeś ??

A na Allegro. Choćby nawet tu - http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=FUCHS+TITAN+SINTOFLUID+SAE+75W&bmatch=s0-uni-1-4-0907

A zaczęło się od tego - http://forum.vw-passat.pl/threads/66977-buczenie-w-przednim-kole-przy-skręcie/page10?highlight=skr%EAcie

Dałem +/- 100 - 110 zł za 3 litry oleju z przesyłką i chyba ze 30 - 40 zł za wymianę u swojego mechanika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie :) a bo pasuje wymienić bo znając życie nikt tego nie zrobił od nowości czyli przez 345 tys km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I na taką odpowiedz czekałem :) Dzięki bardzo nie ma co się zastanawiać VAG bo różnica 15 zł na litrze to nie aż tak dużo. Zawsze jak ktoś będzie chciał mogę oddać resztę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie ma co się zastanawiać VAG bo różnica 15 zł na litrze

 

Numer oleju dobry i teraz cena się bardzo zmieniła

 

No właśnie coś mi tu nie pasowało. Wiem, że jak ja zmieniałem to brałem Fuchsa, a nie VAG z dwóch powodów: raz, że Fuchs miał bardzo dobrą opinię, a dwa, że VAG był zaaajebiście drogi.

Teraz wszystko jasne :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna dziwna sprawa. Autodata podaję GL-5 (etka numer jw) a tutaj piszą inaczej post 14.

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/112505-Jakie-s%C4%85-normy-VW-na-olej-do-skrzyni-bieg%C3%B3w-OA4-(GQQ)?p=1715974&viewfull=1#post1715974

 

Sprawdź na wlepie nr skrzyni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy w rejonie Wadowic lub Oświęcimia jest szansa na spotkanie się z forumowiczem dysponującym VCDS? Ewentualnie czy w tym rejonie ktoś taki zamieszkuje? Z góry dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba ciężki temat. Ale może akurat ktoś będzie przyjeżdżał. A co potrzebujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no ja również mogę podjechać. Ogólnie bzdurna sprawa mianowicie zmiana kodu aby moc sparować telefon z audio. Mam centralkę wraz z uchwytem i adapterem a mimo to nie widzi mi telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy gdzie na Krakowie lub okolicach mają dobre ceny na używane oponki. Potrzebuję 215/35/19 kupić. Macie jakieś namiary? Mam tylko do kolesia z Biskupic więc do niego proszę nie podawać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ci napiszę tak: Kolega brał Pirelki do T-czwórki właśnie z Biskupic. Stan bardzo dobry, cena przystępna, ogólnie bardzo zadowolony.

Niestety po niedługim czasie pojawiły się pęknięcia na bocznej ściance opony i chcąc nie chcąc zakupił nówki.

Ja osobiście kupowałem używkę na koło zapasowe na ul. Konopnickiej 82 (zaraz obok Matecznego) i tam jest spory wybór. Telefon : 601476767. Opona na koło zapasowe, więc na razie nie narzekam, bo koło jeździ pod autem i nic się nie dzieje. Oby jak najdłużej ;)

Niemniej jednak po dotychczasowych doświadczeniach z używkami to proponuję jednak jakieś nowe. Bo i pewność, że nikt nie jeździł na tych oponach i nie będzie niespodzianek, a jak już będą to jest gwarancja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci że obecne 235/35/19 brałem właśnie z Biskupic. Moje też pękły na bokach :-/ Pech czy....? Ogólnie czemu opona pęka w takim miejscu? Dzisiaj zmieniałem na zimowe i na przodzie od środka 3 pęknięcia od 3cm do 5cm.

 

Ogólnie passatem robię w roku max 5tyś km z czego z 2 tyś latem (aż szkoda się przyznawać do tego przebiegu). Patrzyłem na oponeo i mają tam spory wybór ale cenowo 300-400 to większość chińczyki.

Edytowane przez kbc85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem dlaczego pękają, ale daje też do myślenia to, że skoro są na sprzedaż jako używane to z jakiegoś powodu musiały być zmienione. Nie wierzę, że ktoś zmienia opony bo takie ma widzimisię, czy nowe bardziej mu się podobają.

Zaryzykować możesz, ale często bywa tak, że tanio kupisz - dwa razy kupisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę swoimi autami od prawie 20 lat i 3 razy w tym czasie kupiłem używki. I zawsze był problem. Mniejszy lub większy, ale był. I zawsze kończyło się prędzej czy później (zwykle prędzej) wymianą na nówki. Po tych doświadczeniach wiem, że nigdy nie kupię już używek. No chyba jak Rafał pisze na zapasówkę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności