Skocz do zawartości
marrioz

Otwarte szyby pomocy!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam problem z passatem moim w nocy uaktywnl mi sie alarm od tej pory nie mam centralnego zamka oraz brak funkcji opuszczania i podnoszenia czterech szyb z kluczyka tez nie dziala.czy jest mozliwosc podniesiena na krutko szyb.obecnie jestem bez diagnostyki tzn mj komp ma kuzyn bede mial go za tydzien nie mam mozliwosci na chwile obecna zdiagnozowania bledu w VW nie mogli sie podlaczyc pod modol komfortu samochodu.prosze was forumowiczow o wskazowke jak podniesc szyby.niestety nie mam rozwiazania jak w szyberdachu .w drzwiach kierowcy w silniku od szyb mam duza wtyczke z duza iloscia kabli moze tam jest jaks mozliwosc podpiecia kabli aby szyby podniesc z gory dziekuje za kazda porade.

pozdrawiam!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamknij wszystkie drzwi, włóż kluczyk w zamek w drzwiach kierowcy, przekręć kluczyk na ZAMYKANIE i tak trzymaj chwilę. Wtedy wszystkie szyby powinny się pozamykać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z kluczyka ja pisalem ta opcja tez nie dziala tylko i wylacznie mysle ze na krotko jest to mozliwe!.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki - to nie doczytałem :wstyd:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja stawiałbym na moduł komfortu który jest pod nogami kierowcy wilgoć robi swoje i użyj szukajki tam jest duuuużo tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja stawiałbym na moduł komfortu

O module to juz pisał, ze mu padł - czytaj, czytaj, czytaj.... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i kto to mówi:p

a jeśli pisał to poco temat zakładał ?

zrobić moduł i po kłopocie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zagladales do modulu? moze trzeba go tylko wysuszyc jakas suszarka. i sprawdzales kazdy bezpiecznik 2x czy napewno jest dobry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość eltom

Koledzy dobrze radzą. Wydaje się być oczywiste... brak komunikacji, brak sterowania zamkiem, brak sterowania szybami... Wymienić czym prędzej ten moduł albo go suszyć. Choć moim zdaniem, jeśli bezpieczniki są sprawne, to moduł mógł pójść z dymem na przykład, bo zwykle usterka w nim jest pojedyncza, a tutaj on kompletnie padł. Tak przynajmniej moim zdaniem. Pierwsza sprawa - bezpieczniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No proste wymienić moduł albo go wysuszyć, tylko koledze zapewne szyby zjechały w dół i auto stoi otwarte. Silniki można podpiąć na krótko, niestety trzeba do tego rozebrać każde drzwi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Schowaj go do garażu bo opady śniegu i zamiecie nadają.Wtedy to nie tylko moduł trzeba będzie suszyć.Ale się przewietrzy chociaż.

Nie zazdraszczam koledze ,w taką pogodę ,taki zong.Brrrrrrrrrrr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kucala

Mi to sie same otwieraja zamki w dzwiach i wszystkie okna i tez nie wiem co robic pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra chodzi mi o ktore z kabli na silniku musze podpiac by domknac ona chodzi mi o to ktor z kabli silnika mam zewrzec by nic nie popierdzielic a tyllko domknac okna tylko to schematu nie moge znalesc a wiec jestem tu. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz link do schematu http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=65686 zaraz Ci moge podpowiedzieć które piny na kostce w tylnym słupku moga to być pin nr 8 masa

pin nr 1 czerwono-miebieski ,pin nr 2 czerwono-biały , pin nr 6 pomarańczowo-brązowy i po mojemu rozpinasz kostki i podłanczas mase do pinu nr 8 i plus dotknąć metodą próbi błędów na pin 1,2 lub 6 ale jak nie ma innej opcji to bym sam tak próbował

Edytowane przez Maik78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze koledzy prawią nie będę się powtarzał :), jeśli chcesz szyby podciągnąć do góry - link ( co prawda dot. opuszczenia , a jeśli opuścić można to i podciągnąć w górę też ;) ):

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=647810#post647810

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szyby juz podniesione odkrecalem kazy silnik z osobna podnosilem szybe i wkladalem silnik spowroem na miejsce.pytanie czy jesli juz elektryka bedzie dzilac szyby beda sprawnie sie podnosic do konca?? czy nie bedzie mialo to wplywu na to ze sam podciagnolem szyby?? mam jeszcze jedno pytanko odnosnie modulu komfortu gdzie on sie dokladnie znajduje gdyz kilka postow juz pzeczytalem i nadal nie wiem gdzie to dokladnie sie znajduje pod kierowca znalazlem jakas duza pusze jesli to to czy musze siedzenie wywalac z samochodu aby tam dojsc bo tylko odgiolem troche wykladzine i tam to zobaczyle prosze oporade i podpowiedzi. !

dzieki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szyby juz podniesione odkrecalem kazy silnik z osobna podnosilem szybe i wkladalem silnik spowroem na miejsce.pytanie czy jesli juz elektryka bedzie dzilac szyby beda sprawnie sie podnosic do konca?? czy nie bedzie mialo to wplywu na to ze sam podciagnolem szyby?? mam jeszcze jedno pytanko odnosnie modulu komfortu gdzie on sie dokladnie znajduje gdyz kilka postow juz pzeczytalem i nadal nie wiem gdzie to dokladnie sie znajduje pod kierowca znalazlem jakas duza pusze jesli to to czy musze siedzenie wywalac z samochodu aby tam dojsc bo tylko odgiolem troche wykladzine i tam to zobaczyle prosze oporade i podpowiedzi. !

dzieki i pozdrawiam

Moduł masz pod fotelem kierowcy :) a co do szyb-jeżeli tak zrobiłeś jak piszesz to będzie OK.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i nadal nie wiem gdzie to dokladnie sie znajduje

 

na Twoim miejscu zanim rozebralbym pol auta zeby szyby podnosic, spytalbym odrazu i sprawdzil np styki. kable tez sie zuzywaja i izolacje lubia pekac.

 

 

to co zobaczyles to wlasnie jest modul komfortu - wysun fotel na max do tylu, nie trzeba go wyciagac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to dosc duza puszka i chodzi o to ze mata wygluszeniowa pod tapicerka jest dosc gruba i musialbym ja jakos w strone tunelu wylozyc a mysle ze bez wywalenia sie nie obedzie bo pod pedalami trzyma sie dosc mocno cala tapicerka chyba ze znasz kolego jakas inna opcje.

 

---------- Post added at 16:27 ---------- Previous post was at 16:24 ----------

 

a i dodam ze dzis podlaczyc chcialem paska pod kompa i nie mam zadnej komunikacji z modulem komfortu nie dziala centralny alarm swiatla w kabinie, szyby jedyne co dziala to otwieranie samochodu z zamka, zamykanie juz nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjolem z auta caly modul on sam znajduje sie w skrzynce jako wlasnej obudowie i dodatkowo jest on jeszcze opakowany w wieksza skrzynke ja tu sie nigdzie wilgoci nie dopatrzylem w srodku nawet kropli badz jakiegokolwiek zawilgocenia wszystko wyglada na suche mimo to brak komunikacji i nic nie dziala.

moj nr sterownika to :

1J0 959 799 AH

ZM-max 5DK 007 954-51 II 23599

czy musze wyszukac identycznego sterownika na wymiane czy moze ktos by mi zaproponowal jakies inne typy odnosnie tego urzadzonka.

czekam za jakimis poradami i wkazowkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności