Skocz do zawartości
kokos363

Brak napięcia świec żarowych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zacznę od początku otóż moj samochod Passat B5 1,9TDI 110KM 97rok w mrozy -20 bardzo źle palił wiec zacząłem od wymiany świec żarowych. Wykreciłem wszystkie i sprawdzalem pod aku, okazalo sie ze wszystkie świece są uszkodzone, podejżewam że są oryginalne-BERU. Poszedłem i kupiłem nowe 4szt Bosch Duraterm. Wkręciłem wszystko ładnie pięknie ale z ciekawości chciałem zobaczyć czy jest napięcie na kablach od świec, wszystkie fajki ze świec były zdjęte wiec brat wszedł do samochodu i na zapłon aż się zaświeci kontrolka grzania a ja miernikiem sprawdziłem i jak się okazało nie ma w ogóle prądu. Sprawdziłem bezpiecznik pod maska i okazał się sprawny. Może mi ktoś podpowiedzieć gdzie leży przyczyna? Możliwe ze przekaźnik jest uszkodzony, jeżeli tak to jak go sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź przekaźnik przekładając podobny w miejsc tego od świec albo ściągnij obudowę przekaźnika i sprawdź czy nie jest spalony jesli będzie dobry to szukaj dalej po kablach do listwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten temat wałkowany wiele razy, użyj szukajki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może stare świece były dobre? Podepnij VAG i sprawdź błędy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli na listwie nie am prądu to nie sprawdzi świec musi naprawić przyczynę braku prądu na listwie inaczej to se może ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się sprawdzić świece bez wkręcania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie da się bo trzeba podpiąć na krotko z aku i sprawdzić czy grzeją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście zrobiłem to w prosty sposób. Wkręciłem świecę żarową w imadło i kablem podłączyłem pod akumulator. Na świecy widać iskrzenie a na nowych widoczne jest szybkie rozgrzewanie się elektrody. I co nie da się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory mój błąd nie doczytałem dobrze :/

wkręcenia a ja przeczytałem WYkręcenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega ma racje , nawet bez miernika jest opcja sprawdzenia, na zasadzie iskrzenia ,:Dczyli czy jest przejscie ale nie bede tego opisywał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezposrednio podpinalem pod akumulator i nie nagrzewala sie, sprawdzalem tez miernikiem. Jutro postaram sie sprawdzic ten przekaźnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekaźnik lub bezpiecznik. Jest pod kierownicą.

Nie musisz mieć miernika by sprawdzić świece. Możesz je sprawdzić gdy są wkręcone w głowicę lub wykręcone. Masujesz świecę i dotykasz do niej kabelkiem podpiętym pod prąd. Kiedy lekko iskrzy, to świeca dobra (zazwyczaj dobra). Upewnij się że dobrze nabiłeś fajeczki na świecę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie słuchałeś czy po zgaszeniu kontrolki od świec pyka przekaźnik? jeśli pyka to raczej przekaźnik odpada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sprawdzalem tylko bezpieczniki pod maska, nie patrzylem w samochodzie bo chyba tam nie ma bezpiecznika odpowiedzialnego za grzanie swiec, z tego co wyczytalem znajduje sie pod kierownica tylko przekaźnik. Nowe świece sprawdzalem jak Ty mowisz dotykajac kabelkiem to nie iskrzyla sie ale byla sprawna bo robila sie czerwona, stare swiece nie nagrzewaly sie wogole. Co mi da nabicie fajki na swiece jak tam prad nie płynie? Sprawdzilem to miernikiem na odlaczonej fajce.

 

Cos pyka, dochodzi to z okolic pompy ale czy tam jest ten przekaźnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cos pyka, dochodzi to z okolic pompy ale czy tam jest ten przekaźnik?

 

przekaźnik jest pod kierownicą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro sprawdzam ten przekaźnik pod kierownicą, jezeli to nie jego wina to gdzie szukac innych bezpiecznikow bądź przekaźników? Za prace świec żarowych odpowiedzialny jest jeden przekaźnik i jeden bezpiecznik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego sprawdź napięcie na przewodach dopiero jak silnik jest dosyć zimny bo jak będzie letni w [ rozumieniu czujnika ] to prądu nie poda dopiero mocno zimny . Nie patrz na kontrolkę że się zaświeciła to tylko komputer sprawdza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego sprawdź napięcie na przewodach dopiero jak silnik jest dosyć zimny bo jak będzie letni w [ rozumieniu czujnika ] to prądu nie poda dopiero mocno zimny . Nie patrz na kontrolkę że się zaświeciła to tylko komputer sprawdza.

 

O tym kolego nie wiedzialem, dzieki za podpowiedz sprawdze to napewno. Słuszna uwaga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://volkswagen.msk.ru/electro/wd_p_98.pdf

 

strona 21.

Masz podane co gdzie i jak szukać. Wgłęb się w schemat i porównaj z tym co masz u siebie. Pewnie nie będzie łatwo ale schemat może się przydać by choć trochę zrozumieć zasadę włączania świec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

omomierzem można sprawdzić, na spalonej nic nie pokazuje ,a inna metoda dotknąć plusem aku. do miejsca gdzie idzie przewód na świecy i powinno sie zaiskrzyć, z reguły tak jest, dzis robiłem tak w mb100 i tak sprawdzając potwierdziło spalone świece . po za tym wyjęta świeca podłączona pod prąd, robi sie czerwona aż sie dymi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności