Skocz do zawartości
devil-80

Miękki hamulec schodzi do konca i stuki z tyłu?

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc . mam PASKA 2000r. ma abs esp. problem jest z pedałem hamulca na zgaszonym czy zapalonym silniku pedał hamulca schodzi prawie do samego końca powoli ale schodzi. pompowanie nic nie daje . autko hamuje dobrze nie moge narzekac. co może być przyczyną ? dodam tylko że nie ma żadnych wycieków klocki przód i tył są ok. wymieniałem ostatnio płyn hamulcowy- ale przed wymianą było to samo. z góry serdecznie dziękuje za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Lysy28.

Wedlug mnie to pompa hamulcowa(master cylinder) przecieka wewnatrz.Mialem juz kilka takich przypadkow. Jezeli nie ma wyciekow i hamulce dzialaja normalnie(np.nie wlacza sie abs kiedy nie ma poslizgu) to ciezko wyskoczyc z innym pomyslem.

P.S przepraszam za brak polskich znakow...angielska wersja Windowsa

Edytowane przez T-Rex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Lysy28.

 

Faktycznie problem z pompą hamulcową? Zrobiło mi się coś takiego. Wczoraj było OK. dziś wsiadam, jadę, hamuję a pedał hamulca pomaleńku ucieka do podłogi...

 

Pozdrawiam,

MarekK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś miałem taką sytuację, stałem przed światłami i miałem naciśnięty pedał hamulca po jakimś czasie pedał powoli wpadał w podłogę, zauważyłem również że po drugim naciśnięciu pedału hamulca hamuje lepiej. Teraz przy włączonym silniku i naciśnięciu pedału hamulca powoli wpada on w podłogę, jaka może być tego przyczyna???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziś miałem taką sytuację, stałem przed światłami i miałem naciśnięty pedał hamulca po jakimś czasie pedał powoli wpadał w podłogę, zauważyłem również że po drugim naciśnięciu pedału hamulca hamuje lepiej. Teraz przy włączonym silniku i naciśnięciu pedału hamulca powoli wpada on w podłogę, jaka może być tego przyczyna???

 

Pewnie ucieka płyn hamulcowy, na kanale będzie widać z którego miejsca (zacisk, przewód).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyn nie ucieka, sprawdzałem, poza tym nie ubywa płynu w zbiorniczku. Myślę że to uszczelki tłoka pompy hamulcowej przepuszczają płyn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To częsta usterka. Pompa hamulcowa do wymiany lub regeneracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mysle, ze problemem jest pompa vacuum trzeba ja sprawdzic wraz z podcisnieniem ktore wytwarza. Dlugo nie jestem forumowiczem, ale temat walkowany wielokrotnie, więc jak dobrze poszukać to sie znajdzie na forum. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności