Skocz do zawartości
walus501

Passat nie odpala.

Rekomendowane odpowiedzi

mam podobnu problem co Adek, mianowicie, rano na zimnym silniku nie chce zapalić, daje delikatnie gazu zapala ale po puszczeniu gazu gaśnie, po przejechaniu max kilometra już jest ok, mozna go zgaśić i zapalic bez problemu.

 

wymieniłem czujnik temperatury cieczy(taki z zółta obwódką) i nie pomogło, cały czas dzieje się tak ale tylko na zimnym silniku.

 

Miał ktoś cos takiego? ewentualnie pomysł co sprawdzić ? s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem komplet palec+kopułka teraz pali od strzała komplet beru 48zł a samochód jak nowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam podobnu problem co Adek, mianowicie, rano na zimnym silniku nie chce zapalić, daje delikatnie gazu zapala ale po puszczeniu gazu gaśnie, po przejechaniu max kilometra już jest ok, mozna go zgaśić i zapalic bez problemu.

 

wymieniłem czujnik temperatury cieczy(taki z zółta obwódką) i nie pomogło, cały czas dzieje się tak ale tylko na zimnym silniku.

 

 

Miał ktoś cos takiego? ewentualnie pomysł co sprawdzić

 

Sprawdz kopułkę czy nie jest spalona. Jak jest to od razu nowy palec. Może też przewody kup nowe i świece(zobacz w jakim są stanie). Zapal go w nocy i zobacz czy nigdzie nie iskrzy przy przewodach (spryskaj lekko przewody jakimś zraszaczem i zobacz czy nie robi się dyskoteka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem w garażu druga kopułke i palec używane ale w stanie dobrym więc zmieniłem i nic nie pomogło, podjechałem do znajomego mechanika, dal mi drugi silniczek krokowy, zalozyłem, samochód stoi pod domem i teraz czekam czy po ostygnięciu odpali

 

Narazie zauważyłem, że pali lepiej "na dotyk" bez dawania gazu, ale poczekam ze 2-3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie polecacie świece do mojego Paska? Do tej pory miałem Beru 14-7DTU trzy elektrodowe.

Jaki powinien być odstęp elektrod?

proszę o linki

Edytowane przez robert24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i weź takie nadal chyba ze masz LPG to weź też BERU ale 1elektrodowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jednak potwierdziło się! winny był silniczek krokowy

 

przy okazji również wymieniłem świece ale na NGK ale symbolu niestety juz nie pamiętam..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj kupiłem nową cewkę i swiece. Zapalił bez problemu. Teraz tylko muszę zapłon ustawić na lampie i bedzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapłon ustawiany był lampą ale i tak był mułowaty dopiero jak ręką sam trochę pokręciłem to chodzi już dobrze. Czy można jakoś sprawdzić że jest dobrze ustawiony skoro na lampie nie dało się go ustawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego bedzie najlepiej jak wymienisz cały zapłon,cewkie ,kable,i swiece przy okazji.a co do zapłonu to poszukaj jakos dobra oryginalna urzywkie bo polskie zamienniki to kazdy wie jakie są..powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności