Skocz do zawartości
Gość yasioo

3BG jak zdjąć przedni zderzak?

Rekomendowane odpowiedzi

macie może opis dokładny ze zdjęciami jak wyjąć lampy w 3BG z tego co wyczytałem trzeba wyjać zderzak. Mam bi xenony i chce juz je wmontować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

było na forum,zdejmujesz zderzak,i wykręcasz lampy,przecież śruby widać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakaś dobra rada na odpięcie grilla bez wyłamania zatrzasków? Na siłę go wyciągać? Tak w ogóle to demontaż zderzaka zaczynamy od grilla, tak? Jutro będę się za to zabierał i znając moje szczęście pewnie coś połamę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest jakaś dobra rada na odpięcie grilla bez wyłamania zatrzasków? Na siłę go wyciągać? Tak w ogóle to demontaż zderzaka zaczynamy od grilla, tak? Jutro będę się za to zabierał i znając moje szczęście pewnie coś połamę.

Dół sie trzyma na zatrzaskach nie tak łatwo wychodzi... musisz zdjać atrape odkrecić wszystkie śrobki... z góry... wyjać raczke do otwierania klapy... po bokach śroby w nadkolach... od gory ile pamietam to pod kierunkiem ( a moze to było w 3B ?? nie pamietam ) i zdaje sie końcówka zderzaka w góre śróba strasznie ciezko ją odkręcić bo jest pod nadkolem potem jak zdejmiesz całego zdesia to kombinuj z reszta ja to wyjmowałem to śróbokretem wkładając maleńkiego nozyka żeby nie porysować i nie wyszczerbić plastiku...

to jest na poczatku tego watku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śruby są zwykłe czy jakieś wynalazki w stylu torx? Wiem, mógłbym zejść do samochodu i zobaczyć ale jest ciemno i daleko do garażu a porządne chłopczyki nie szlajają się po nocy poza tym zaczynam od rana więc chciałbym już zejść z dobrymi kluczami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Śruby są zwykłe czy jakieś wynalazki w stylu torx? Wiem, mógłbym zejść do samochodu i zobaczyć ale jest ciemno i daleko do garażu a porządne chłopczyki nie szlajają się po nocy poza tym zaczynam od rana więc chciałbym już zejść z dobrymi kluczami :)
torx krzyzak i imbus bedzie potrzebny no i oczywiscie normalne klucze :) ja ostatnio demontowalem blotnik i musialem boki zderzaka odkrecic wiec wyciagalem postojowki pod nimi jest sruba mialem torxy krzyzakowy srubokret i jeszcze trafil sie imbus :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za dokładne informacje! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki bardzo za dokładne informacje! :)
nie zapomnij nadkole odkrecic postojowki wyciagasz po zdjeciu sprezyny od srodka komory silnika i wysowasz na zewnatrz powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest jakaś dobra rada na odpięcie grilla bez wyłamania zatrzasków? Na siłę go wyciągać? Tak w ogóle to demontaż zderzaka zaczynamy od grilla, tak? Jutro będę się za to zabierał i znając moje szczęście pewnie coś połamę.

 

Poczytaj to http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=1876&highlight=demonta%BF+zderzaka post #16 bodajrze,masz dokładny opis ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czesc sasiad jak maluszek ? wszystko wporzadku pozwolilem sobie ten post skopiowac
Spróbuje ci opisać- w nadkolach masz 3 śróbki torx skierowane równolegle do podłoża i jedną skierowaną prostopadle do podłoża, od dołu zderzaka masz jedną śróbę którą przekrecasz jeden obrót i wychodzi- tu możesz mieć więcej bo u mnie nie ma osłony dolnej silnika, od góry odkręcasz 2 sróby torx mocujące grill, w grillu masz zaczep do otwierania maski, musisz odsunąć do góry zaczep z blaszki po czym rozchylić wąsy tego zaczepu aby zeszły z kołków. wysuwasz grill do góry, zobaczysz wtedy cztery torxy mocujące zdzerzak które zasłaniała dolna część grilla, wysuwasz zderzak do przodu i po sprawie. Mam nadzieję że o niczym nie zapomniałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności