Skocz do zawartości
pobs

ZAGRANICZNY OFF TOPIC - czyli rozmowy o wszystkim

Rekomendowane odpowiedzi

no ale zapewne na własny koszt a sofy za 10 funtów się nie odeśle ;)

 

i oto właśnie chodziło ze gość chciał abym sofe na własny koszt odesłał , paka prawie 40kg długa na 2m i szeroka na 1m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no to w takiej opcji to inna historia.

u mnie jak wina jest moja - przedmiot ma wade, pomylka przy wysylce itp to ja pokrywam koszta zwrotu do mnie.

proste zasady fair play - moja wina ja place. kupujacego wina ze nie doczytal to on placi.

w takim wypadku to tez bym dawal negatywa albo zadal pokrycia kosztu zwrotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebp75
nie no tak to raczje nie jest nie przesadzajmy. paypal nie jest swiety ale oni maja swoje procedury itd i jak na razie to ja nie mialem zadnych problemow. mialem kilka spraw ze nie doreczono ale podalem kiedy wyslane, nt rackingowy i kopia paragonu i zawsze kasa zostawala u mnie. co prawda nie mialem sprawy albo nie pamietam zebym mial ze item niezgodny z opisem (poprzez paypala). ale nie chce mi sie wierzyc zeby oddawali kase tak w 5 sekund. kazdy by tak robil w takim wypadku. wiem ze oni patrza na wiele aspektow wliczajac sprawy z przeszlosci, ilosc spraw w ciagu roku, komenty ebaya itd. bo jak jestes dobrym sprzedawca itd a kupujacy co chwila raportuje ze wszystko jest niezgodne z opisem to przeciez slepy by zauwazyl ze cos jest nie tak.

co innego jak sprzedawca cygani i kombinuje. wtedy to rzeczywiscie paypal moze tak zrobic.

wiem ze kolega kupil cos ze stanow i numer czesci w aukcji a na przedmiocie byl calkowicie rozny. zalozyl sprawe przez paypala i po miesiacu dostal kase a nie odeslal przedmiotu. tyle ze tam byla dyskusja kosztow przesylki zwrotnej. kumpel powiedzial ze on nie zamierza placic za zwrot bo to nie jego wina. powiedzial ze jak dostanie kase na przesylke albo gwarancje paypala ze dostanie za przesylke zwrot to odesle. paypal nie dawal gwarancji ale nakazal sprzedawcy pokryc koszta. srzedawca zamilkl wiec paypal dal koledze refund. ale nie bylo to tak ze dostal ta kase w kilka godzin. sprawa sie ciagnela kolo miesiaca. i chyba kolega nawet zdjecia przedmiotu musial wysylac.

z karta to mialem 1 akcje ale kasy mi nie zabrali. udowodnilem ze wyslalem i na tym moja odpowiedzialnosc sie konczy. skad ja moge wiedziec ze komus karte zaje...li.

co jak co ale na paypala to nie moge zlego slowa powiedziec jak na razie.

 

ja tam jestem srednio zadowolony z paypala. przez te ich ochrony dla kupujacych nic juz nie sprzedaje na jebaju. tak jak pisalem negatywa dostalem za nic I jeszcze mi grozil ze wystawi, a nie moglem udowodnic ze tak bylo bo sms-ami wysylal. raz mialem sprawe zalozone przez paypal, kupilem RNS-510 za dobra cene, a gostek mnie zwodzil przez 3 tygodnie, ze wysle, ze kurier sie spoznia I wogole. pozniej mi napisal, ze jutro wysyla I dal mi numer tracking nic sie nie zmienialo przez kilka dni wiec mu zalozylem sprawe, a on do mnie ze przeciez mowilem, ze poczekam az wysle I wogole. paypal chyba ze dwa miesiace investigajszon robil I nic, az w koncu sie wkuzylem I takiego nie ostrego emaila in namalowale, ze kasa w dwie godziny byla na koncie, a pisali mi, ze musza dalej sprawdzac. radio nie wyslane, mieli tracking numer a glaby beda dalej sprawdzac I dawac wiecej czasu na wysylke sprzedajacemu. cala akcja chyba ze 3 miechy trwala, ale kase dostalem ewentualnie, tylko przez to RNS-a nie kupilem, bo kasa zamrozona, a pozniej juz nie moglem bo dzieciakowi trzeba bylo gratow nakupowac wiec moje zaskurniaki poszly na lozeczko I temu podobne. dopiero po 18 miesiacach bylo mnie stac na ponowna akcje z radiem. tylko dzieki temu, ze nie utrzciwy sprzedawca I paypal mial w nosie, ze radio nie wyslane od miesiaca I trzeba czekac nastepne 30 dni na sprzedawce. takze nie mam zamilych skojazen, uzywam bo kupuje I tylko dla tego Inaczej bym raczej nie uzywal.

 

---------- Dodano o 10:07 ---------- Poprzednia wiadomość o 10:02 ----------

 

nie no to w takiej opcji to inna historia.

u mnie jak wina jest moja - przedmiot ma wade, pomylka przy wysylce itp to ja pokrywam koszta zwrotu do mnie.

proste zasady fair play - moja wina ja place. kupujacego wina ze nie doczytal to on placi.

w takim wypadku to tez bym dawal negatywa albo zadal pokrycia kosztu zwrotu.

 

no ebay teraz jest pelen glabow. jak sprzedalem Bore to wszystkie graty byly zdjete I na handel, oczywiscie jebaj. mialem malutka antenke od cytryny C2 6 cm dlugosci, czy jakos, zdjecie bylo, opis ze od cytryny prawie nowka I oczywiscie i na zdjeciu jak i w opisie, ze nie VW i nie siedzi jak orginal, jest mala przerwa miedzy antenka a mocowanie, wszystko przykrecone jak nalezy, slaby zasieg bo krociutka. oczywiscie gostek kupil, w dupie mial czytanie opisu. wystawil pozytywa, ale ze nie pasuje dokladnie i ze slaby zasieg, i nastepnym razem pisac dokladniej, a ja na to wszystko w opisie tylko ze zaleniwy aby czytac .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wyciagaj pochopnych wnioskow po 1 wolnej akcji paypala. moze ktos przegapil cos itd. sam napisale ze po mailu kasa wrocila.

najwazniejsze ze dostales. w polsce allegro to wogole kaladzie lache na takie sprawy i sie bujasz z policja itd.

mnie bardziej wkurza ebay ktory kasuje mega prowizje a robi wielkie NIC zeby zrobic to miejsce przyjazne tez dla sprzedawcow.

a z czytanie opisow jest ajk mowisz. sieroty nie czytaja. a maile po zakupie w ktorych sa jakies istotne informacje to jzu wogole zapomnij.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie luzie puste pudełka po iphonach licytuja po 400f bo opisów nie czytają :haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wracając do dawania negatywnych komentarzy w pozytywach bo w negatywu wystawić się nie da

mam na myśli sprzedających to miałem ostatnio taki przypadek że użytkownikowi

ebaya nie można zobaczyć wogóle feedbacków, kupił odemnie dwie rzeczy i oczywiście nie zapłacił

http://myworld.ebay.co.uk/vuemme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakra jakaś - co jeszcze wymyślą??? To po co wogóle te feedbacki skoro można je zrobić sobie PRIVATE....no paranoja jakaś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie luzie puste pudełka po iphonach licytuja po 400f bo opisów nie czytają
zgadza się widziałem takie akcje;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebp75
nie wyciagaj pochopnych wnioskow po 1 wolnej akcji paypala. moze ktos przegapil cos itd. sam napisale ze po mailu kasa wrocila.

najwazniejsze ze dostales. w polsce allegro to wogole kaladzie lache na takie sprawy i sie bujasz z policja itd.

mnie bardziej wkurza ebay ktory kasuje mega prowizje a robi wielkie NIC zeby zrobic to miejsce przyjazne tez dla sprzedawcow.

a z czytanie opisow jest ajk mowisz. sieroty nie czytaja. a maile po zakupie w ktorych sa jakies istotne informacje to jzu wogole zapomnij.

 

chudy no wlasnie nie pisze tego tylko po jednym przypadku tylko co jakis czas tak sie dzieje, a kase owszem oddali po moim emailu tylko ze cala procedura trwala chyba z ponad 3 miechy, a na koniec to mi przyslali, ze jeszcze wiecej czasu potrzebuja zeby wybadac o co kamon .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prośba !

 

Proszę znajomych bliższych i dalszych o założenie konta na http://www.technopol.pl i oddanie głosu na moja żonę ! Gdyby ktoś nie wiedział - Natalia Ślesińska

 

http://technopol.pl/damy_na_lamy/glosowanie/dama/4455

 

Z góry dziękuję, odwdzięczam się przy okazji browarem :D

 

P.s. Rozumiecie, euforia w domu w przypadku powodzenia a ja błogi spokój. :P

z tego co widze zona ma konkurentke?

 

---------- Dodano o 18:36 ---------- Poprzednia wiadomość o 18:31 ----------

 

a wracając do dawania negatywnych komentarzy w pozytywach bo w negatywu wystawić się nie da

mam na myśli sprzedających to miałem ostatnio taki przypadek że użytkownikowi

ebaya nie można zobaczyć wogóle feedbacków, kupił odemnie dwie rzeczy i oczywiście nie zapłacił

http://myworld.ebay.co.uk/vuemme

mialem maly przypadek i nie wiem czy nawet o nim tu nie pisalem ? licytowalem od chinola karte sd 32bg oczywiscie wszystko bylo git i opinie mozna bylo zobaczyc wszystko cacy , jak wygralem chinol tak sie zbieral z wysylka ze ciezko bylo mu. pisalem do niego to mi pisal ze juz ,chwileczke ze jakis oni nowy rok maja a to ze poczta zawalila itp, itd.... wkoncu jak mnie cos podkusilo zeby sprawdzic feedback-i to wlasnie bylo zmienione na priv. ebay nie stety nie pomogl, kasa? śizdu gwizdu poszla w pizd...u

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko ze cala procedura trwala chyba z ponad 3 miechy

 

tak więc Ty miałeś zamrożone sianko na 3 miechy

a oni w tym czasie nimi mogli obracać i na nich zarabiać

tak ten biznes działa a takich jak Ty są zapewne tysiące

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie. prawie zawsze jak sie robi refunda to pejpol przysiada kase na 2-3 tyg bo prowadza inwestigeszon... no ku#$a jakie i po co??!! wlasnie po to. i raz im juz tak napisalem ze ani ja ani kupujacy nie ma kasy bo oni trzymaja.... suki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak więc Ty miałeś zamrożone sianko na 3 miechy

a oni w tym czasie nimi mogli obracać i na nich zarabiać

tak jak Grzes pisze - kasa jest zamrozona na obu kontach.

no ale umowmy sie ze paypal powinien byc bezstronny i nie dziwie sie im ze blokuja kase zamiast dawac od razu refund. medal ma 2 strony i zarowno kupuujacy i sprzedajacy moga chciec wykrecic wala wiec paypal musi to sprawdzic. to ze zabiera im to czasami troche dlugo to inna sprawa. ja wole zeby mi zablokowali ta kase na 3 miechy i zeby ja daostac spowrotem niz by mieli wrozyc z fusow kto ma racje i dac ja losowej osobie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert, sprzedaje cos- opis sie nie zgadza, ktos zada full refund wiec ja bez gadania oddaje. w tym momencie pejpal siada na kasie i ja trzyma przez 2-3 tyg. nie mam ja i kupujacy. nic nie sprawdzaja. tylko przetrzymuja. dla celu wymienionego przez Macieja...

 

Szef Cie juz puscil do domu?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pany uzywal ktos z was takich wycieraczek? http://www.ebay.co.uk/itm/Valeo-X-TRM-aero-wiper-blades-VW-Passat-05-TDi-VM331-/300223249763?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item45e6b33d63#vi-ilComp do tej pory mialem bosch aero cos tam i czas na wymiane, a pisze o tych valeo nie dla tego ze sa tansze od boscha tylko chodzi mi czy nie byly by lepsze? a i co do zgodnosci z opisem jak piszecie to w tych valeo nie mam podanego rozmiaru ,ale jak wchodze kontabilonosc to wychodzi ze sa dobre do mnie dzieki za infosa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kupuj valeo, bo wyrzucisz je szybciej niż założysz.

 

Ta firemka nie robi dobrych produktów. Bosch, odkąd chińczyki go kupili też lipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie kupuj valeo, bo wyrzucisz je szybciej niż założysz.

 

Ta firemka nie robi dobrych produktów. Bosch, odkąd chińczyki go kupili też lipa.

 

no wlasnie , boscha wytrzymaly mi prawie rok . co teraz znalezc zeby bylo dobre ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie kupuj valeo, bo wyrzucisz je szybciej niż założysz.

 

Ta firemka nie robi dobrych produktów. Bosch, odkąd chińczyki go kupili też lipa.

nie zgodze się z tym.mam je na pasku od 2010 roku dokładnie od września.kupiłem je zaraz po zakupie auta. do tego jedna zima w pl. w 100 % mogę je polecić. w poprzednim aucie miałem też valeo ponad 4 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każde Boscha wytrzymują mi przynajmniej rok. Te co teraz mam to chyba nawet dłużej.

Valeo masakra co chodzi o wycieraczki.

Gdybyś był w PL to poleciłbym Ci wycieraczki Alca - do kupienia np w tesco. Ale tu chyba nie ma. Alca, to jedyna wycieraczka, która mi nie pierdzi na tylnej szybie, a pracuje już pare miesięcy. A kosztowała całe 24zł...

 

---------- Dodano o 22:17 ---------- Poprzednia wiadomość o 22:16 ----------

 

nie zgodze się z tym.mam je na pasku od 2010 roku dokładnie od września.kupiłem je zaraz po zakupie auta. do tego jedna zima w pl. w 100 % mogę je polecić. w poprzednim aucie miałem też valeo ponad 4 lata.

 

Miałeś fuksa Jacek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roman polecam wycieraczki od tego kolesia

http://stores.ebay.co.uk/Auto-Moto-Kris-ltd?_trksid=p2047675.l2563

polak tak na marginesie. kupilem od niego po wczesniejszej rozmowie mailowej i no name i jak na razie jestem bardzo zadowolony. uzywam juz z 3 miesiace i nic sie nie dzieje. nawet brat jak ostatnio byl to mowil ze to chyba jakas renomowana marka bo pieknie zbieraja.

 

 

sprzedaje cos- opis sie nie zgadza, ktos zada full refund wiec ja bez gadania oddaje. w tym momencie pejpal siada na kasie i ja trzyma przez 2-3 tyg. nie mam ja i kupujacy. nic nie sprawdzaja. tylko przetrzymuja.

cos pomieszales bo jak oddasz kase kolesiowi to nie moga zablokowac tej kwoty ponownie. zanim zrobi sie case to jest dispute albo na odwrot. i albo dajesz refund albo dyskutujesz zeby dojsc do porozumienia - kasa jest zablokowana. w kazdej chwili kazdy z was moze otworzyc case i wowczas paypal wystepuje w roli sedziego i wyrok jest bezapelacyjny.

pamietajcie tez ze jest cos takiego jak seller protection.

i wowczas kase dostaje i jedna i druga strona bo paypal nie jest w stanie wskazac winnego.

ja mialem tak w 2och przypadkach o ktorych wiem ale moga tez byc takie o ktorych nie wiem.

wiec sie nie dziwie ze szukaja powodu zeby nie poszlo z ich kieszeni.

ja pracuje w local gov i wiem jak sie przetwarza dokumenty w tak duzej instytucji. niestety nie ma x konsultantow ktorzy robia wszystko na bierzaca. maja oni ilosc spraw przydzielone i nad nimi pracuja. i u mnie sie zdarza nierzadko ze wg textu na stornie cos bedzie rozpatrzone w 5 dni a zabiera to 10 dni. i to nie ze komus sie nie chce czy zwleka celowo. poprostu nie ma rak do pracy.

paypal obraca taka kasa ze kwoty o ktorych tutaj pewnie mowimy sa mikroskopijne. jak blokowac kase i obracac nia jak mowicie to nie lasili by sie na 100-200 funtow tylko transakcje na pare tysiecy.

ja nie pracuje dla paypala i nie mam zadnej kasy z tego co pisze z3eby sobie ktos nie pomyslal. po prostu patrze na to z wiekszej perspektywy malego sprzedawcy na ebayu. sredni i duzi to przepuszczaja przez paypal taka kase o jakiej nam sie nie snilo.

Edytowane przez chudy_lis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności