Skocz do zawartości
pobs

ZAGRANICZNY OFF TOPIC - czyli rozmowy o wszystkim

Rekomendowane odpowiedzi

no problemo

musisz jedynie pamietac ze z takimi fakturami na dwoje babka wruzyla.tzn ze osoba prywatna ktorej jakowa usluge swiadczysz prawdopodonie wyrzuci ta fakture do kosza. i ty w takim wypadku nie musisz (teoretycznie)takiej uslugi ksiegowac, a co za tym idzie placic od niej podatku.ale jesli tak zrobisz to pamietaj ze moze sie okazac ze ta osoba moze ma jakas firme lub cos w tym stylu i chce sobie taka fakture wrzucic w koszta, a ty jak ja wyrzuciles to jestes w czarnej dupie.ale to pewnie wiesz

 

---------- Post added at 03:41 ---------- Previous post was at 03:24 ----------

 

pozatym powinienes sobie uzmyslowic. jezeli istieje jakakolwiek dziedzina w ktorej rodza sie jakiekolwiek pytania udez do S......:P

Edytowane przez jacenty02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, tak, faktury idą do "instytucji" ;)

bo jak do tej pory, żadna osoba prywatna nie zapytała o rachunek/fakturę :dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pozatym powinienes sobie uzmyslowic. jezeli istieje jakakolwiek dziedzina w ktorej rodza sie jakiekolwiek pytania udez do S......
sory zapomnialem ze tobie takie zarty juz nie przystoja:lol3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sory zapomnialem ze tobie takie zarty juz nie przystoja
nie ma co żartować, skoro nie ma kto się bronic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a skad wiesz o kim napisalem?moze o S....tefanie?:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luke, SliQ Invoicing używasz? Podeślij kod :hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, to jest express invoice, ale na razie bez kodu,

poczekam jeszcze 2-3 miesiące i zobaczę co z tego będzie, i wtedy zakupie kod do w/w programu :)

na ta chwile używam szablonu z exela ;)

 

---------- Post added at 05:28 ---------- Previous post was at 05:20 ----------

 

ja już instaluje ten twój programik, a ty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego luke co gadalismy to wg mnie druga opcja jest prawidlowa w twoim wypadku. akurat dzisiaj mi do pracy ktos przyslal jakas fakture i byla kwota za usluge - pozycja VAT miala kreseczke i na koncu total. i to tyle.

do 60k nie musisz byc platnikiem VAt i takowego nie naliczasz klientowi. a to chyba dlatego ze nie mozesz tez odliczac sobie VATu ktory zapalciles tytulem uszyskania przychodu....

czuli jak kupujesz w sklepie produkt/paliwko itp to placisz VAT.

jak nie jestes palatnkiem VAT to nie naliczas klientowi i nie rozliczas tego VATu z zakupow.

jak jestes platnikiem to naliczas klientowi VAT i na konec miesiaca robisz sume VATu za wykonane uslugi/sprzedane towary i od tego odliczasz VAT ktory zaplaciles juz (wspomniane paliwko czy zakupy) tytulem uzyskania przychodu

tak ja to rozumiem ale wiesz ze jeszcze w temacie nie mam praktyki wiec moge sie mylic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a to chyba dlatego ze nie mozesz tez odliczac sobie VATu ktory zapalciles tytulem uszyskania przychodu....
jeżeli nie jestem tzw vatowcem, to nie mogę wystawić faktury vat, jak również sobie tego vatu odliczyć

ogólnie sprawa vatu, mało mnie interesuje, ze względu na próg zarobków. teoretycznie można być vatowcem nawet przy zarobkach 10k, ale jest to wtedy mało opłacalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja już instaluje ten twój programik, a ty?

Ja go już z miesiąc używam...

Ale Quick Books jest lepszy - tylko że 200 kosztuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena swoje robi, ale ten co podałeś tez jest fajny, prosty i wydaje mi się przejrzysty, no i najtańszy :)

 

---------- Post added at 14:43 ---------- Previous post was at 14:42 ----------

 

Ja go już z miesiąc używam...
to trzeba będzie zakupi, bo się trial skończy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

[/color]to trzeba będzie zakupi, bo się trial skończy ;)

 

no to odinstalowac, wyczyscic wszystkie ciasteczka, wpisy do rejestru, ewentułalnie zrobic przywracaniesystemu do stanu przed instalka i zainstalowac jeszcze raz !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to odinstalowac, wyczyscic wszystkie ciasteczka, wpisy do rejestru, ewentułalnie zrobic przywracaniesystemu do stanu przed instalka i zainstalowac jeszcze raz !
więcej roboty niż to warte :P

płacisz 32fule i masz bez problemów, pełna wersje, i czas oszczędzasz :P;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
więcej roboty niż to warte :P

płacisz 32fule i masz bez problemów, pełna wersje, i czas oszczędzasz :P;)

 

no jak za 10 minut roboty jest dla ciebie warte wiecej niz 32 fulle to w takim razie widze ze powinieneś ze stawrosem spółke otworzyć :haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już nie przesadzaj :P

ja po prostu jestem wygodny, :dance a jeżeli to mnie zbliża to Mr S, to niech tak będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie pytanie za 100 punk. jak szybko i bez problemu moge przepuscic kabel grubosci ladowarki do tel.od komory silnika do srodka kabiny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie pytanie za 100 punk. jak szybko i bez problemu moge przepuscic kabel grubosci ladowarki do tel.od komory silnika do srodka kabiny?
wszystko zależy skąd dokąd, jeżeli chodzi Ci jedynie o wpuszczenie przewodu do środka auta. jak szybko - 5min ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak szybko - 5min ;)

 

 

5 minut :haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wszystko zależy skąd dokąd, jeżeli chodzi Ci jedynie o wpuszczenie przewodu do środka auta. jak szybko - 5min ;)
no 5 min.oki tylko jak go wposcic? to jest moje pytanie dokladnie jakis opis?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przechodziłem przez gumowa uszczelkę przy kompie. Małe nacięcie, tak żeby tylko przewód się prześlizgnął i dalej już droga wolna ;)

 

---------- Post added at 20:29 ---------- Previous post was at 20:28 ----------

 

teraz dopiero zauważyłem, ze ty masz b6, nie wiem jak tam sytuacja wygląda u Ciebie, ale zawsze możesz zerknąć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności