Skocz do zawartości
pobs

ZAGRANICZNY OFF TOPIC - czyli rozmowy o wszystkim

Rekomendowane odpowiedzi

szkoda Maciej, fajna fura, niedlugo ja masz i juz jakis el palanto co nie umie jezdzic sie napatyczyl....

ja wczoraj w swoim servis robilem, olej, filtry + rozrzad. przy okazji zmieniony pasek alternatora i rolka napinacza bo juz nieciekawa byla. rozrzad zmienialem jakies 55kkm temu u Zibiego, nie pamietam jaka pompe Zibi kupil ale niestety pompa na osce juz strasznie plyn puszczala. pasek skf calkiem jeszcze dobry ale pompka koopa. pszy okazji zakladania lapy z boku silnika udalo nam sie uszkodzic miske bo stala na podnosniku i powstalo malutkie pekniecie/rysa na ktorej pojawil sie olej. no i awaryjnie trzeba bylo spawac amelinium w sobote wieczor, dobrze ze tato ma znajomego ktory sie tym trudni i udalo sie zalatwic to w pol godziny + zdejmowanie miski etc.

final: wsio ladnie smiga, na nowym oleju i rozrzadzie silnik sie znacznie uciszyl co mi sie bardzo podoba:-)

5a903f3af586316cbcdcb3d3e9d81768.jpg50742cc0b7c6c68ed5d34afc90976872.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auć:( Miałeś podłożone coś między podnośnik, a miskę czy bezpośrednio?

Przy okazji zrzucania miski było skontrolować/wymienić imbusa.

 

Maciek, to to "zaślepione" rondo z jednej strony?

Nie zazdroszcze:(

Dlatego nie przepadam jeździć tu na rondach w dużym ruchu, bo sporo ludzi, zwłaszcza kobiet i staruszków nie ma pojęcia jak jeździć na nich. Nie raz już musiałem asekuracyjnie odpuszczać bo też by we mnie wjechał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Maciek, to to "zaślepione" rondo z jednej strony?

 

dokładnie to !

 

Claim zrobiony teraz tylko czekać czy się poczuwa do winy bo ubezpieczalnia poinformowała mnie że może powiedzieć że to ja zmieniałem pas

i będzie jego słowo przeciwko mojemu czyli acces do zapłaty i dwa lata zniżek pójdą w uj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebny ktoś z VCDS-em.

Panowie czy jest ktoś z forumowiczów kto mieszka w okolicach Leeds/Wakefield i posiada VCDS. Potrzebna pomoc przy aktywacji AUX w radiu.

Pozdrawiam .

Dokladnie chodzi o ten temat

 

http://forums.vwvortex.com/showpost.php?p=82529335

Edytowane przez szugal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dokładnie to !

 

Claim zrobiony teraz tylko czekać czy się poczuwa do winy bo ubezpieczalnia poinformowała mnie że może powiedzieć że to ja zmieniałem pas

i będzie jego słowo przeciwko mojemu czyli acces do zapłaty i dwa lata zniżek pójdą w uj

 

Coś mi się ostatnio obiło o uszy, że tutaj ubezpieczalnie często w sytuacjach stłuczek na rondach orzekają obustronną winę:banghead:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dashcam by pomógł w tej sytuacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dashcam by pomógł w tej sytuacji

 

ehh sprzedałem tego co miałem od Ciebie w tamtym tygodniu żeby kupić w zamian 2 tańsze na przód i tył ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jam mam 2, przód i tył.

Co kupiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Auć:( Miałeś podłożone coś między podnośnik, a miskę czy bezpośrednio?

Przy okazji zrzucania miski było skontrolować/wymienić imbusa.

 

Maciek, to to "zaślepione" rondo z jednej strony?

Nie zazdroszcze:(

Dlatego nie przepadam jeździć tu na rondach w dużym ruchu, bo sporo ludzi, zwłaszcza kobiet i staruszków nie ma pojęcia jak jeździć na nich. Nie raz już musiałem asekuracyjnie odpuszczać bo też by we mnie wjechał.

W sumie nie ja podnosilem silni, to szwagier z papierami mechanik, więc nie było się i co martwić i rutyna go zgubila. Ale dał ciała trzeba przyznać i sam sie przyznal. Miska była na podnośniku bez niczego, końcówka podnośnika kształt łódki. Pare razy targalismy ten silnik do przodu zeby ta lape wcisnac. I tyle... No nic zrobione już i jeździ.

Z tego co ze szwagrem badaliśmy to ślizg plastikowy łańcuszka jest ok, zębatki ok a on twierdzi że ten model napędu jest pozbawiony wady gdzie ten ołówek się wyrabia.. Ale przyznam średnie uczucie wiedzieć tłoki od dołu jakoś tak...

Edytowane przez g_b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz na tych pseudo kierowcow nawet nie trabie. u mnie ronda sa ze 3 albo nawet 4 pasami. w sumie byly dopiero co wyremontowane i dodali po pasie. ludzie sie jeszcze nie przyzwyczaili i co sie tam wyrabia to szkoda gadac. lepiej awaryjnie miec oczy dookola glowy. macku nie zazdroszcze. ale najwazniejsze ze sie nic wam nie stalo w koncu to tylko blacha.

Edytowane przez jacenty02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W sumie nie ja podnosilem silni, to szwagier z papierami mechanik, więc nie było się i co martwić i rutyna go zgubila. Ale dał ciała trzeba przyznać i sam sie przyznal. Miska była na podnośniku bez niczego, końcówka podnośnika kształt łódki. Pare razy targalismy ten silnik do przodu zeby ta lape wcisnac. I tyle... No nic zrobione już i jeździ.

Z tego co ze szwagrem badaliśmy to ślizg plastikowy łańcuszka jest ok, zębatki ok a on twierdzi że ten model napędu jest pozbawiony wady gdzie ten ołówek się wyrabia.. Ale przyznam średnie uczucie wiedzieć tłoki od dołu jakoś tak...

 

Ja na podnośniku mam krążek hokejowy - sprawdza się wyśmienicie:D choć pod miskę i tak drewienko podkładam. Z tym lepiej ostrożnie, bo nie uśmiecha mi się jej wyjmować:o

A z ciekawości zerknąłem w google i faktycznie możesz spać spokojnie. W Touranie jak i we wszystkich na platformie golfa z 2.0tdi nie ma modułu wałków wyrównarzających, napęd pompy jest po staremu, tak jak i w 1.9tdi. A ten nieszczęsny imbus występował właśnie razem z tymi wałkami w 2.0tdi które trafiały np. do pasatów, a4, a6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie... Cholerne ołówki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Patryk, mitsubishi musi mieć słabszą szybę niż daf ;) Jakieś ptaszysko uderzyłem przy 85km/h, został tłusty puder na szybie tylko :)

 

 

Ostatnio też spotkałem konia co po szosie biegał zabłąkany :D

 

Wow, fajne nagranie.

Choć wydaje mi się, że to raczej kwestia masy i samego uderzenia, a nie wytrzymałości szyby.

uploadfromtaptalk1428919654813.jpg

W tym dafie z sąsiedniej firmy szyba po spotkaniu z bażancicą wyglądała podobnie do mojej:eek:

 

Jedyna różnica to, że ich ciężarówka zrobiona była już w ten sam dzień, a ja już trzeci tydzień wypożyczoną jeżdżę, bo Autoglass jest tak kompetentny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziadek się przyznał jeszcze dzisiaj będzie podstawione auto zastepcze I skoda zabrana :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to całe szczęście. Teraz oby Ci ją jakoś znośnie naprawili, bo fachowością to lakiernicy tu nie grzeszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całe szczęście że się przyznał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kamień z serca

teraz wszystko zalatwiam z ubezp sprawcy

jednak jutro ktoś przyjedzie zrobić wycene naprawiana będzie w ding master bristol

jak zabiorą to mają podstawić insygnie albo passata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka.

Jak tam sie wszyscy maja ;)

Od tygodni nie odpalalem laptopa i troche mi zajelo zeby nadrobic wszystkie wasze posty.

 

Jesli chodzi o dashcamy to ja tez szczerze mam ostatnimi czasy obawy o audice wiec kupilem to

 

nie jest full hd bo tylko 720p ale jak dla mie wystarczy.

Dzis ja chce zamontowac i przetestowac.

 

pozdrowki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Holideje zabukowane w Torquay już od Piątku :) , macie jakieś propozycje co tam można zobaczyć zrobić ?

 

pozdro Arek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, dorobić klucze, zrobić korektę zegara... [emoji3] [emoji6]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności