Skocz do zawartości
marci_87

problem z rozrusznikiem

Rekomendowane odpowiedzi

jak podpierałeś to silnik zostaw na niej a wyciągniesz śrubę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego srby mogły sie zapiec troche sieły albo jakas przedłózka i pujdzie,puznie podeprzyj cyms silnik a najlepiej podnosnikiem i zakładasz spowrotem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na skrzyni biegów masz taki "ustęp".....tam podłóż lewarek....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie podpierałem,tyle że przy odkręceniu dolnej śruby silnik opadł troszeczkę i przy montażu lekko go podniosłem lewarkiem,rozumiem że nie chce tobie puścić dolna śruba,wiem że kijowe miejsce ale byś musiał ją pobić lekko młotkiem wtedy łatwiej odpuści

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozrusznik wyjęty,zostaje jeszcze zawieść do fachowca.A orientuje się ktoś ile mogą chcieć za naprawę ,np.wymianę szczotek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna same szczotki, ja kupilem szczotki razem ze szczotkotrzymaczem - koszt czesci ok. 60 zl z tego co pamietam. jak tylko to masz do wymiany to sam to spokojnie zrobisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jak rozrusznik powiedział papa to wymontowałem i zawiozłem go do elektryka a ten powiedział mi że naprawa będzie kosztowała mnie ok 200 Pln,postanowiłem więc poszperać troche na Allegro i znalazłem zamiennik na 215Pln,zaryzykowałem,kupiłem i śmiga mi już ponad rok,a co do demontażu rozrusznika to ja profilaktycznie podłożyłem pod miske lewarek ale jak odkręcałem rozrusznik i wyciagałem to niezauważyłem żeby silnik mi opadł a jak wkładałem nowy to wszedł mi elegancko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś odebrałem i założyłem.Wymieniony elektormagnes,szczotko-trzymacz i szczotki.Zapłaciłem 170zł. (podobno 120części i 50 robota).Odrazu słychać że lepiej kręci,tylko ciekawe jak będzie po nocy,czy też tak ładnie będzie kręcił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko tyle to trzeba bylo samemu wymienic. Bo wymiana nei jest nic skaplikowana a 50 pln na browarek wydac. Mogles dorazu wymienic bedyx. (ta zebateczke.) gdyz to tez czasami lubi szwankowac. Mi jak rozrusznik szwankowal to mylalem ze elektrowlacznik a gosc w sklepie powiedzial ze to bedyx i wymienilem i smiga az milo sluchac. A jak juz miales wyjety to po jednych kosztach robocizny mial bys wymienione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie. dlatego ja takze za jedna robota wymienilem co moglem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja z kolei mam dziwny problem. Auto ciezko odpala na mrozie ale to raczej norma. Po 2-3 razach zakręcenia rozrusznikiem słychać jakby wał zakręcił i nagle puszcza po czym slychać kręcący się dość szybko silnik elektryczny. Musze odczekać jakies 20-30sek. po czym ponownie przy rozruchu zakreci wałem.

 

Czy dzwiek krecącego sie silnika elektrycznego (który mimo trzymania załączonego rozruchu zwalnia az do zatrzymania się) jest jakims problemem i skąd w ogóle doszło do takiej sytuacji. Nadmieniam ze do dnia wczorajszego czyli do temp. -18 stopni zjawiska takiego nie było.

Będę wdzięczny za rozjasnienie sprawy. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem co kolega wyżej. Podczas rozruchu po chwili kręcenia bendix wyskakuje z wieńca, ale rozrusznik dalej działa. Jak puszcze kluczyk to rozrusznik przestaje się kręcić lecz przy samym końcu jeszcze się zazębia, chociaż że już nie trzymam kluczyka. Ta sytuacja zaczęła się właśnie od tych mrozów. Ktoś wie o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podczas duzych mrozow material sie kurczy, dlatego zuzyty bendiks moze nie zaskakiwac, bardzo prawdopodobne , ze to jedynie tulejka w skrzyni biegow juz sie wytarla i przez to sie nie zazebia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

duży koszt ewentualnej naprawy/regeneracji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

tulejki - ok.15 zl

bendix - ok. 70 zl

 

robocizna w warsztacie, nie wiem.

 

po demontazu moze sie okazac , ze to tylko tulejka :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podczas rozruchu po chwili kręcenia bendix wyskakuje z wieńca, ale rozrusznik dalej działa
To jest na 100% bedyx. Milaem tez to samo. Nie wiem jaki jest dostep w B3 ale w B5 AFN jest ciezko wyciagnac rozrusznik. Jak to byla by tulejka to ciezko by krecil ale kreci a jak podczas krecenia puszcza rozusznik to jest bedyx. W bedyxie jest sprzegielko i to ono puszcza a on caly czas jest wysuniety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się to bendix. Miałem ten sam problem. Wymieniłem na nowy bendix i pojawił się następny problem. Bendix nie wysprzęgla sie z wieńcem (na zimnym silniku wysprzęgla sie dopiero po około 10-cio krotnym urychomieniu silnika, a na ciepłym po ok 2,3 krotnym uruchomieniu)

Czym może to być spowodowane?

A może wadliwy fabrycznie?

Będę wdzięczny za rozjasnienie sprawy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwonilem dzis na szrot i na jednym nie maja a na drugim powiedzieli ze to SB-ka sa rozne rozruszniki, tzn. o roznej liczbie zebow;)

Czy to prawda Koledzy? (bo wierzyc mi sie nie chce...p...leni fachmani)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

Niestety nie otrzymałem zadnej odpowiedzi na moje wczorajsze zapytanie.

Czy znajdzie się ktoś kto mógłby mi cokolwiek w tym temacie pomóc?

Z góry dziekuje.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zdjąć bendix?? na załączonym obrazku widać co mi przeszkadza. jak to zdjąć?

1r3mvd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności