Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem. Wymieniłem przeguby obydwa wsztstkie tulejki na wachaczach z przodu ogólnie mówiąc to z przodu nie wymieniłem tylko łożysk na kołach a w środku w czasie jazdy słychac dosyc głośny huk, dudnienie coś takiego. Sprawdziłem czy z tyłu w kołach nie ma luzu no i był w jednym to dokręciłem łożysko luz zniknął ale te dziwne odgłosy dalej są. Czego to jest wina może coś w skrzyni? A może łożyska na kołach? Pomóżcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod pojęciem huku osobiście rozumiem hałas jednorazowy, efekt krótkotrwały. Opisz dokładniej czy to jest jednoktotny huk przy przyspieszaniu, przy hamowaniu, czy tez jest to raczej huczenie ciągłe, bądz też buczenie czegoś no nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest huczenie, buczenie ciągłe cały czas jak jadę na postoju tego nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
huczenie
Objaw pasujący do łożysk
ciągłe cały czas jak jadę
j.w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kombi masz czy sedana bo ojciec moj ma kombi B# a ja sedana B# i jak zaczeła sei zima to u niego tez nie da sie po poprostu rozmawiac nic nie słychac a tez wymieniał tyleje i remont zawieszenia był w lecie u mnei tego nie ma moze to wina opon tak doszlismy do wniosku ale sam nie wiem.

 

Dodam że łozyska też wymieniał.! i z tyłu i z przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by były łozyska naprawdę starte to im szybciej byś jechał tym hucznie by było głośniejsze, czasem to i podłoga potrafi wibrować, sprawdź czy tłumik nie dotyka do podwozia, sprawdź tez swobodne toczenie auta czy czasem coś go nie przyhamowuje no i poduszki pod silnikiem też warto obejrzeć. Wrzuć też na luz w czasie jazdy i wsłuchaj się czy coś się zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O dokładnii poduszki pod silnikiem to moze byc to ojciec wymienił aby jedna bo poweidział ze nie chce mu sie reszty a tamta to była taka ze az sinik był przekrzywiony to moze byc właśnie to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poduuszka przyczyni sie do stuków a nie do buczenia ciągłego, ja stawiam na łożyska, moze luzny kolektor a jak stuka z dużą częstotliwoscia to tak jak pisali koledzy spr. uklad wydechowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A umnie jest tak, że na letnich oponach jest cichutko jak makiem zasiał ale na zimówkach na tylnej osi huczy mi jak cholera, może u ciebie jest podobnie że to wina oponek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poduszki pod silnikiem wymieniłem wszstkie w październiku 2009 i wtedy także wymieniłem wszystkie wieszaki wydechu

 

---------- Post added at 14:32 ---------- Previous post was at 14:32 ----------

 

a opony mam już drugi sezon i na pewno to nie one

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Jarek amortyzatory tylne /przednie w jakim stanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylne wymienione zrobiły jakieś 25 tyś Km a przodnie jak byłem na przeglądzie to mi sprawdził i mówił że jeszcze są bardzo dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ogólnie mówiąc to z przodu nie wymieniłem tylko łożysk na kołach
A może jednak to łożyska??

 

Przy jakich prędkościach huczenie występuje? Czy jak jedziesz np 100km/h i wrzucisz luz to przestaje czy nadal huczy?

 

---------- Post added at 15:09 ---------- Previous post was at 15:08 ----------

 

PS. Witam ziomka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to że masz wyzabkowane opony, miałem podobny problem i prawie wymieniłem wszystko , dopiero podmieniłem koła od kolegi i ku mojemu zaskoczeniu cisza,opony miały trzy sezony

Jak masz mozliwosc podmiany to radze sprobowac nic nie kosztuje

Edytowane przez marcin007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta "luzie" też huczy im prędzej tym głośniej ale stówkę jeszcze da się jechac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
opony
Dobry trop! Nie pomyślałem, chociaż sam przez to przechodziłem :D Przez huczące opony wymieniłem z tyłu dobre łożyska :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fafik co do luzow na tylnej osi to musi byc "minimalny luz" te typy tak maja dokrecajac zepsujesz lozyska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to kolega, który założyl temat tak nam opisuje sytuację ze az sie zygac chce, nic dziwnego ze nie wie co mu huczy, jezeli nawet dokladnie nie potrafi sprecyzowac zjawiska. Wiecie co koledzy mi cos stuka z przodu z prawej strony, łozyska, amory nowe, poduchy wsio, czy wiecie co to moze byc? Gdzie z przodu? na desce rozdzielczej? Przy kole? Czy ci sie wydaje ze z przodu?:D Taki opis zjawiska to o kant d....y obić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam tak że tylko na zimnym silniku, rano bardzo głośne huczenie występuje od ok 50 km/h i większej i jest tak głośno że nie da się wytrzymać. Przy wyłączeniu silnika w trakcie jazdy huczy dalej. Mam wrażenie że huk dobiega gdzieś spod maski, ale tak jakby coś bardzo obcierało o koło. Po zrobieniu kilku-nastu km nie ma żadnych problemów. Co to może być? Łożysko?

ps dodam że problem występuje od kilku dni czyli tylko na mrozie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to raczej coś ze skrzynią może przegub wew może poprostu olej nie spełnia swojej funkcji zanim się trochę nie rozgrzeje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności