Skocz do zawartości
MłodyWilk22

Dzwiny problem ze sprzęgłem - szarpie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam dziwny problem ze sprzęgłem.

Jak ruszam to poprostu szarpie. Im mniej gazu tym mniej szarpie i na odwrót(na forum czytałem, że przy padającej dwumasie jest odwortnie).

Myślałem na poczatku, ze to dwuamsa pada. Ale budą wogóle nie trzęsie na jałowych jak i na innych obrotach. Zero wibracji na kierownicy ani na lewarku zmiany biegów.

Sprzegło bierzez normlanie i się nie ślizga.

Robiłem też test na dwumase czyli 50km/h, 5-ty bieg i gaz w podłogę - zbiera sie powoli bez rzadnych wibracji i niepokojących dźwięków.

Próbowałem też odpowietrzać sprzęgło - bez zmian.

Poduszki skrzyni i silnika OK.

Dzieje się tak i na zimnym jak i ciepłym silniku ale wydaje mi się, że bardziej odczuwalne jest to po dłuzszej jeździe i wjechaniu do miasta.

Silnik 1.9TDI AFN.

 

Ma ktoś jakieś pomysły:638:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo łożysko oporowe albo docisk sprzęgła lub samo sprzęgło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana sprzęgła ja zjechałem swoje do nitów i miałem to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

 

identycznie bylo u mnie lekki start a cale autko szarpalo - wymienilem sprzeglo i dziala bez zarzutow - nie daj sie zrobic mechanikowi na dwumase

 

pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak dwumas kiepski i sprzeglo tylko wymieni to potem znowu bedzie trzeba robic i koszta robocizny beda podwojne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba dokładnie sprawdzić bo szkoda drugi raz placić za tą samą robotę.

u mnie niedawno było wymieniane ale delikatnie poszarpywało.

ostatnio jednak niechcący w zasadzie je przypaliłem i muszę stwierdzić, że znów jest git

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ughost

..jakie koszty wymiany? (Jestem nowicjuszem - więc przyda się dobry opis. ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiolkor a jak jest zajechane sprzęgło tak jak u Ciebie to jest możliwe, że nie będzie się slizgać i będzie brało na normalnym poziomie?

Auto kupiłem jak było biało na drodze i dopiero teraz jak jest dobra naiwerzchnia to się ujawniło... Może warto je troszkę przypalić bo przejechałem już z 500km i szarpanie zauważalnie się zmniejszyło.

 

Jest jakaś szybka możliwośc skontrolowania tarczy czy nie jest zjechana już do nitów? Mam na myśli jakieś okienko kontrolne?

 

Panowie czy przy wymianie sprzęgła trzeba zrzucać skrzynię czy nie ma z tym za dużo roboty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OT:

 

Robiłem też test na dwumase czyli 50km/h, 5-ty bieg i gaz w podłogę

 

A jak ktoś ma 6 biegów? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności