Skocz do zawartości
BanG-BanG

1.9 tdi

Rekomendowane odpowiedzi

mówicie o turbo, wtryskach itd, a co z dopływem paliwa? Większe turbo, wtryski i chip to zwiększone zapotrzebowanie na paliwo i pompa będzie miała proplemy żeby sobie sama zassać-AFN to nie silnik PD więc nie ma w baku pompy paliwa.

A widziałeś tutaj chętnych na to żeby na vp37 robić ponad 200km? Bo ja nie i właśnie dlatego "tutaj" mówimy o "turbo, wtryskach itd" ;) Po co bez zamierzeń na ponad 200km do których starcza pompa 11mm, 230-tki, duże turbo itp. bić pianę o dodatkowej pompie w zbiorniku...

Może inni koledzy z forum też należą do realistów i dlatego np w tym temacie nic o takim rozwiązaniu nie wspominają:)

Wg. mnie gra z dodatkową pompą w zbiorniku jest nie warta świeczki bo za pieniądze utopione w aucie z vp37 można by kupić PD-ka np Toledo Arl i za te same złotówki naprawdę dobrze zmodzić;)

Your choice jak to mówią anglicy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i nie warto, ale koszt montażu takiej pompy nie jest wcale duży, trzeba tylko dobrać odpowiednią pompę i pobawić się z elektryką i montażem. Po rozmowie z tunerem we wcześniej wspomnianej firmie postanowiłem zgłębić temat i trochę poszperałem na necie...

W Polsce ludzie się nie bawią w takie rzeczy, w Angli czasem, ale za to w Stanach (mimo że TDI nie jest tam tak popularny)prawie każdy kto planuje robić ten silnik na 160-170KM zakłada tam dodatkową pompę w baku i różnica z pompą/bez jest duża... Jak widać co kraj to obyczaj...

Jak znajdę chwilkę to poszukam i wkleję linki do amerykańskich forów, mieli tam nawet jakieś wykresy z hamowni na poparcie tej tezy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak znajdę chwilkę to poszukam i wkleję linki do amerykańskich forów, mieli tam nawet jakieś wykresy z hamowni na poparcie tej tezy.

Dobra Kmina :)

Co do pompy to na pewno mysi być niskociśnieniowa :) działaj w temacie :) i pochwal się rezultatami :D

Jak pierwszy zadziałasz znając życie inni też pójdą w twoje ślady...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu pierwsze forum, było takich tematów wiele na różnych zagranicznych forach, ale oczywiście jak na złość nie mogę znaleźć:

http://forums.tdiclub.com/showthread.php?t=156439

W miarę znajdowania będę wklejał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TEDEI

koledzy a czy moge taki setup zrobic w AHU 90KM??? kolego BanG-BanG moglbys mi napisac ile kosztowala cie ta przyjemnosc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TEDEI myslę że dobrą drogę dla twojego auta juz wyznaczył jarucki ;) jego lepiej zapytaj o modowanie AHU ;) ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BANG-BANG

zrób foto twojego przelotu!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymień wtryski to cos więcej uzyskasz bo bardzo mało pokazało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wymień wtryski to cos więcej uzyskasz bo bardzo mało pokazało

 

Po zmianie turbo i przelocie, bez żyłowania bebechów to wg mnie dobry wynik. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja zapytam inaczej,bez rozbijania na poszczegolne elementy : ile kosztuje 140-150 koni w AFN z nastawieniem na trwalosc i elastycznosc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosztuje:

-wtryski 216 bosio 960zł

- program w zależności od tunera 1100-1500zł

Jak turbina jest sprawna to będzie miedzy 140-150, a jak nie to gt1749va (awx) i zazwyczaj jest 150-160km a koszt ok 800zł za używkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. O to wlasnie mi chodzilo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A :fajnyfmic nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 140KM da się jeździć bez, a bardzo potrzebny fimic zaczyna być dopiero od ok 150km. Do tej mocy można rzeźbić z kratką w zderzaku wycinając większe dojście powietrza na seryjny cooler. Co do jego ceny można zrobić samemu w przedziale od 200 do 600zł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że są dni gdy temp powietrza jest >25*C to wtedy nawet przy 90hp auto puchnie jak szalone ... To przy 140hp na bank nie wystarczy. A kratka jest dobra powiem Wam :) Po sobie wiem, że 5-8*C spada także warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o ja zapytam inaczej,bez rozbijania na poszczegolne elementy : ile kosztuje 140-150 koni w AFN z nastawieniem na trwalosc i elastycznosc ?

Na same 140KM wystarczy tylko program w AFNie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chociaz..... może wtryski dorzucę?

 

Po sobie wiem, że dwumasy nie są aż tak słabe więc można wrzucić 216-tki i daje rade;)

Ja mam u siebie ponad 315nm od 1900rpm i póki co żadnych szarpań tylko fakt faktem trzeba z głową gaz wciskać:P A z tego co pamiętam to kolega focusgr w afnie z dwumasem miał 344nm i też na dwumas nie narzekał;)

Problem jest tylko taki, że jak program ma być bezdymny na 216tkach to taką granicą tego jest ok 155km bo później w naszym wypadku turbiny awx nie dają rady z powietrzem, a doładowanie na wskaźniku i tak jest zacne. Co innego jak ma się na pokładzie jakąś hybryde albo brd bo wtedy na 216tkach często pokazuje się ok165-170km jak pompa zdrowa.

 

Zresztą i tak myślę nad innym mocnym dieselem...

 

Też myślę o tym samym więc albo wrzucę jeszcze 11tke i zmienie sobie wtryski na 230tki albo dozbieranie srebrników i polowanie na 330d i dalsza zabawa z modzeniem;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bang-Bang nie ściemniaj tylko wydech pokazuj :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak bardzo przyjemnie :)

 

---------- Post added at 12:47 ---------- Previous post was at 12:46 ----------

 

a co do bmw to fakt, bardzo czuć fotel...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale FAJA:zeco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności