Skocz do zawartości
Gość mmaciej

"komfortowe otwieranie i zamykanie pojedynczych drzwi" - co to jest?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mmaciej

Witam,

Zgodnie z opisem oferty:

Autoalarm z niezależnym zasilaniem (Backu-up-Horn), funkcją dozoru wnętrza i czujnikiem przechyłu.

- z komfortowym otwieraniem i zamykaniem pojedynczych drzwi.

 

Czy ktoś może rozwinąć "komfortowe otwieranie i zamykanie pojedynczych drzwi"? O co chodzi?

Pozdrawiam,

Maciek

Edytowane przez marecek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś może rozwinąć "komfortowe otwieranie i zamykanie pojedynczych drzwi"? O co chodzi?

 

Chodzi o to, że można sobie ustawić, że maja się tylko otwierać (odkluczać) drzwi kierowcy a reszta nie itd... Opcje w komputerze pokładowym sterowanie z kierownicy lub manetki: Single door (oddzielne otwieranie drzwi), Auto close (automatyczne zamykane drzwi po przekroczeniu 15km/h), Auto open (automatycznie otwierane drzwi po wyciągnięciu kluczyka ze stacjki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli raz przycisniesz otwieranie na pilocie, otwierają sie tylko drzwi kierowcy, jesli przycisniesz drugi raz, otwierają sie wszystkie. Mozna to włączyc i wyłączyc w FMA +.

 

 

I pytanie za punkta pomógł :

Ciekawe czy w razie wypadku, jesli drzwi mam zamkniete (mam aktywną funkcję zamykania pow 15km/h) to czy one się jakos otworzą. Czy zamki sie odryglują. Zawsze mnie to zastanawiało, bo nie jest to takie mega bezpieczne, dodatkowy problem dla strazaków lub ewentualnie osoby, która się zatrzyma, zeby pomóc ofiarom wypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
FMA +

 

MFA+ :P

Ciekawe czy w razie wypadku, jesli drzwi mam zamkniete (mam aktywną funkcję zamykania pow 15km/h) to czy one się jakos otworzą. Czy zamki sie odryglują. Zawsze mnie to zastanawiało, bo nie jest to takie mega bezpieczne, dodatkowy problem dla strazaków lub ewentualnie osoby, która się zatrzyma, zeby pomóc ofiarom wypadku.

 

Faktycznie, nigdy się nad tym nie zastanawiałem. Raczej od zewnętrznej stony auta to będzie ciężko sie dostać, ale od wewnętrznej to można je otworzyć guzikiem lub jeżeli się nie mylę dwa razy pociągając za klamkę wewnątrz auta, ale gdy jakis tam kabelek, czujniczek popychacz itp... ulegnie uszkodzeniu :confused:

Edytowane przez Michał2008

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystrzał poduszki otwiera wszystkie zamki i gasi silnik...

Nie ma zmiłuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otwierają się. Gdy jest większe opóźnienie auta. uderzenie w miały lub większy obiekt. Nie dawno się tego dowiedziałem co tego doswiadczył, żeby nie było że mądrala jestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, otwierają się drzwi i włączają awaryjne.

 

Silnik u mnie się nie wyłączył...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i chyba lepiej jeżeli zamki się ryglują podczas jazdy bo wtedy na światłach nikt nie wyciągnie nas z samochodu a takie przypadki się zdarzały.No a przy stłuczce to przecież i szybę można wybić w razie poduszki by nie wystrzeliły tak jak tu http://www.copart.com/c2/homeSearch.html?_eventId=getLot&execution=e1s3&lotId=22197129&returnPage=SEARCH_RESULTS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak obiecałem punkcik dla pierwszego poleciał. A czy przy ostrym hamowaniu równiez autko mruga awaryjnymi ? (czasami widać to w testach motorwizji). Wiem ze nie problem sprawdzic, ale nie chce mi się leciec do klekota, a ciekawosć mam niezaspokojoną ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mruga ak potem ruszasz gasną.

 

A ten z linku dostał stojąc, bo pewnie byłoby rozdarcie blachy, jakby jechał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa dziala. Już nie raz to sprawdzałem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam ,że wyłączają się powyżej 15km/h . Ale na prawdę trzeba depnąć żeby się włączyły. Niestety kiedyś musiałem hamować awaryjnie za mną golf V jechał na ogonie ... no i powiedziałby dzień dobry z moim tyłem, dobrze ,że była to dwupasmówka i zjechałem na prawy pas przy hamowaniu bo widziałem ,że nie wyhamuje... Ch^& za przeproszeniem zatrzymał się na wysokości moich drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie działa 60 km/h ostre hamowanie do zera i nic nie mruga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz wyłączone w kompie...

 

VAG i jazda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego miało by być wyłączone ? Samochód fabrycznie nowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze w USA czegos takiego nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego miało by być wyłączone ? Samochód fabrycznie nowy

 

Po prostu - może w USA tego nie załączają.

 

W każdym razie jak podepniesz kompa to należy zaznaczyć tak jak na fotce:

vag.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez sie nie wlaczaja... Trzeba VAG'a podlaczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrzuciłem jakiś czas temu scriny z kodowania centralnej elektryki ;)

nie tylko to można tam włączać, czy wyłączać.

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=67214

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

A jak tę funkcje włączyć Vag k Can commander 1.4 full? ( światła awaryjne przy gwałtownym hamowaniu)

 

Dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności