Skocz do zawartości
norbert2205

Zgasł silnik podczas jazdy...

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniłem wiązkę elektryczną za którą zapłaciłem w serwisie 350 zł. Za robociznę 200 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego wymieniłeś wiązkę, skąd sie wzieło podejrzenie, że akurat wiązki jest wadliwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie podejrzenie tylko procedury serwisowe w/g których przy wymianie pompowtryskiwacza należy wymienić wiązkę + śruby mocujące ,śrubę regulacyjną bo nie występuje razem z pompowtryskiwaczem oraz oringi uszczelniające.Tak był przynajmniej w moim przypadku.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłączę się do tematu bo nie mogę jeszcze założyć swojego mam problem tego typu że zgasł mi samochód na skrzyżowaniu i nie chce zapalić nie reaguje na kluczyk tak jak by stacyjka była uszkodzona nie odpala nie kręci i nie świecą się kontrolki pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z moim paskiem b6 c3 silnik 2.0 manualna skrzynia 6 biegow.. Otoz jechalem sobie do domku kiedy to pokazala sie kontrolka swiec zarowych po czym auto odrazu zgaslo.. probowalem je odpalac.. kaszlalo kaszlalo.. i nic. poczekalem moment po czym znow sprobowalem.. zapalilo!,. dojechalem do domu.. gdzie auto przestalo noc.. rano chcac jechac do pracy znow to samo.. kaszel i nic wiecej.. kontrolki zapalaja sie normalnie, zadnych dodatkowych informacji.. i nie rusza do teraz.. probowalem podladowac akumlator; ale tez nic. zadnego objawu!. Czy moze mi ktos z tym pomoc? mial ktos ten sam problem? Pompe paliwa zmienialem na nowa jakies pol roku temu, a jeden pompowtryskiwacz poszedl do regeneracji - no i chodzilo wszystko OK. do teraz. czy jest to jakos powiazane? Co polecacie? do komputera nie podlaczalem bo nie mam takiej mozliwosci. musialbym cholowac do mechanika. moze obejdzie sie bez tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam problem z moim paskiem b6 c3 silnik 2.0 manualna skrzynia 6 biegow.. Otoz jechalem sobie do domku kiedy to pokazala sie kontrolka swiec zarowych po czym auto odrazu zgaslo.. probowalem je odpalac.. kaszlalo kaszlalo.. i nic. poczekalem moment po czym znow sprobowalem.. zapalilo!,. dojechalem do domu.. gdzie auto przestalo noc.. rano chcac jechac do pracy znow to samo.. kaszel i nic wiecej.. kontrolki zapalaja sie normalnie, zadnych dodatkowych informacji.. i nie rusza do teraz.. probowalem podladowac akumlator; ale tez nic. zadnego objawu!. Czy moze mi ktos z tym pomoc? mial ktos ten sam problem? Pompe paliwa zmienialem na nowa jakies pol roku temu, a jeden pompowtryskiwacz poszedl do regeneracji - no i chodzilo wszystko OK. do teraz. czy jest to jakos powiazane? Co polecacie? do komputera nie podlaczalem bo nie mam takiej mozliwosci. musialbym cholowac do mechanika. moze obejdzie sie bez tego?
no bez VAG się nie obejdzie niestety a czy auto reaguje jakoś na przekręcenie kluczyka czy jest cisza ?

 

---------- Post added at 18:08 ---------- Previous post was at 18:07 ----------

 

podłączę się do tematu bo nie mogę jeszcze założyć swojego mam problem tego typu że zgasł mi samochód na skrzyżowaniu i nie chce zapalić nie reaguje na kluczyk tak jak by stacyjka była uszkodzona nie odpala nie kręci i nie świecą się kontrolki pomocy
aku w jakim stanie ? sprawdź kable do aku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam problem z moim paskiem b6 c3 silnik 2.0 manualna skrzynia 6 biegow.. Otoz jechalem sobie do domku kiedy to pokazala sie kontrolka swiec zarowych po czym auto odrazu zgaslo.. probowalem je odpalac.. kaszlalo kaszlalo.. i nic. poczekalem moment po czym znow sprobowalem.. zapalilo!,. dojechalem do domu.. gdzie auto przestalo noc.. rano chcac jechac do pracy znow to samo.. kaszel i nic wiecej.. kontrolki zapalaja sie normalnie, zadnych dodatkowych informacji.. i nie rusza do teraz.. probowalem podladowac akumlator; ale tez nic. zadnego objawu!. Czy moze mi ktos z tym pomoc? mial ktos ten sam problem? Pompe paliwa zmienialem na nowa jakies pol roku temu, a jeden pompowtryskiwacz poszedl do regeneracji - no i chodzilo wszystko OK. do teraz. czy jest to jakos powiazane? Co polecacie? do komputera nie podlaczalem bo nie mam takiej mozliwosci. musialbym cholowac do mechanika. moze obejdzie sie bez tego?

 

Na 99% pompowtryskiwacz - typowy objaw !!! wtryski pewnie masz 073D Siemens ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ten zregenerowany wtrysk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mielke, tak, jak wkladam kluczyk do stacyjki to wszystko jest normalnie, zadna dodatkowa dioda. normalny start itp. naciskam.. i silnik startuje (jak to przy zapalaniu(specyficzny dzwiek rozruchu silnika)) i nic wiecej.. nie chce go dluzej katowac w ten sposob, ze caly czas slychac "kaszel". probowalem z 5-10sekund trzymac, tez nic.. jest to tak, jakby zapalac auto bez przytrzymanego alarmu (co trzeba chwycic w dany punkt, wtedy auto zapalalo). poprostu silnik sie rusza bo probuje go odpalic, ale nie zapala;p

 

sprobuje go przecholowac do mechanika, zeby sie upewnic co z nim moze byc. podlaczyc pod VAG.. no i sprawdzic te pompowtryski

Jest mozliwe ze to tylko 1 z nich poszedl? czy trzeba wymienic odrazu wszystkie? no i jaki jest sredni koszt takiego czegos? bo do tanich 'operacji' slyszalem ze to nie nalezy:/ uzywanych raczej sie nie oplaca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jeśli pozostałe dają w normie to wymieniasz tylko jeden. Koszt w zależności od serwisu od ok.980-1100zł/szt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, jeśli pozostałe dają w normie to wymieniasz tylko jeden. Koszt w zależności od serwisu od ok.980-1100zł/szt.
Kolego w serwisie pompowtrysk kosztuje powyżej 2000zł plus wymiana oraz wiązka przewodów do pompowtrysku . Na allegro jest gość z Konina gdzie nowy można kupić za 1100-1200 zł . Kumpel kupował i już pół roku jeździ i wszystko jest OK .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj Oddie. Możliwe ze to pompowtryskiwacz ale nie koniecznie. Wszystko zależy od tego czy autko ci zgasło i już więcej nie zapaliło, czy porostu od czasu do czasu nie zapala ale jak juz zapali wszystko jest ok. Ja to przerabiałem od 24 grudnia 2009 do zeszłego tygodnia. Auto zapalało kiedy chciało i dodatkowo gasło w trakcie jazdy. Odwiedziłem 3 mechaników i dopiero 3 okazał sie kompetentny. Przyczyna tkwiła w czujniku wału korbowego. Może też być czujnik obrotów walka rozrządu, pompa paliwowa w zbiorniku paliwa, przestawiony rozrząd, przewody elektryczne albo jeszcze coś innego. Jeśli autko jak ci zapali zachowuje się normalnie wykluczył bym pompowtryskiwacz, jeśli od momentu kiedy ci zgasło już nie zapaliło prawdopodobieństwo uszkodzenia pompowtryskiwacza jest całkiem spore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności