Skocz do zawartości
Marecki78

uszczelka tylnej szyby 3B Variant

Rekomendowane odpowiedzi

pytanie za 100 punktów...

 

czy uszczelka tylnej szyby w klapie do 3B Variant (w 3BG jest chyba identyczna) występuje jako oddzielna część zamienna czy tylko łącznie z szybą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze w zakładzie gdzie zakładaja szyby dostaniesz ja na wymiar bo w etce nie ma jej wyszczególnionej jako odzielna czesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm... Przecież tylna szyba jest wklejana to o jaką uszczelkę Ci chodzi :confused:

 

zgadza się - szyba jest wklejana, ale dookoła szyby jest taka uszczelka=listek który jest klejony do szyby a z drugiej strony dolega do klapy... obawiam się, że przy wycinaniu szyby ten właśnie listek może ulec uszkodzeniu...

 

---------- Post added at 21:23 ---------- Previous post was at 21:13 ----------

 

mysle ze w zakładzie gdzie zakładaja szyby dostaniesz ja na wymiar bo w etce nie ma jej wyszczególnionej jako odzielna czesc

 

obawiam się, że właśnie nie występuje ona jako część zamienna...

 

obym się mylił i nie musiał kupować szyby :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, skasowałem posta, gdyż myślałem, że moja myśl jest nie na miejscu, ale jak tak to ok ;) Jak kolega wyżej pisał w Etce nie ma wyszczególnionej uszczelki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specjalistyczne warsztaty które wklejają szyby to jak Ci zdemontują to i z powrotem wkleją bez uszczerbku uszczelki (chyba że uszczelks sparciała) maja też nowe zapytaj w Czestochowie to jest szybex. (034) 365 48 50 możesz tam zapytać z ciekawosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

kolego daj sobie spokój z tą uszczelką bo według mnie i wielu naprawdę wielu blacharzy dowiesz się że jest ona niepotrzebna. Ja miałem ten sam problem jak malowałem tylną klapę. Żydy się porobiły właśnie od tej uszczelki bo włazi w nią i pod nią piasek do tego woda i nawet dzień dwa po deszczu wydaje sie że tam jest sucho a tu nic więcej mylnego bo piasek akurat dobrze trzyma wilgoć co powoduje te pęcherze na klapie(jest to akurat znany temat tylnych klap passatów). Wedłóg mnie to jeśli widzisz passata bez pęcherzy na tylnej klapie to oznacza że albo ma ją już pomalowaną albo będzie miał-każda przez to przechodzi. Ja nie założyłem jej przy wkładaniu szyby jest tylko sam klej i nic nie widać że jej nie ma a mam czerwony kolor auta więc bałem sie że będzie widać jej brak, a zaleta jej braku jest taka że to co w tej szczelinie wokół szyby się zbierze to zawsze wodą wypłukasz;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no więc tak ;)

uparłem się, że uszczelkę=listek muszę mieć ;)

 

no i...

 

w ASO część ta nie występuje jako część zamienna ;)

 

ale

 

zadzwoniłem do jednego z warsztatów montujących szyby i uszczelka takowa jest u nich do kupienia na metry ;)

 

1mb = 15zł

 

a więc da się ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem przed wymiana tylnej szyby (kombi). Problem polega na tym ze aktualnie jestem w Belgi wiec ceny tu sa kosmiczne. Kiedys tu wymienialem przednia szybe w peugeot 605 i CARGLAS skasowal prawie 600 euro!!!!:eek: Wiec interesuje mnie czy przy pomocy kumpla mozna samemu dokonac takiej wymiany. Co bedzie do tego potrzebne? I czy wogule warto samemu sie za to brac? Dodam ze w tej szybie jest przeciez wycieraczka ktora tez trzeba zdemontowac.

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Jestem przed wymiana tylnej szyby (kombi). Problem polega na tym ze aktualnie jestem w Belgi wiec ceny tu sa kosmiczne. Kiedys tu wymienialem przednia szybe w peugeot 605 i CARGLAS skasowal prawie 600 euro!!!!:eek: Wiec interesuje mnie czy przy pomocy kumpla mozna samemu dokonac takiej wymiany. Co bedzie do tego potrzebne? I czy wogule warto samemu sie za to brac? Dodam ze w tej szybie jest przeciez wycieraczka ktora tez trzeba zdemontowac.

pozdr.

 

ja wymieniłem szybę z kumplem lakiernikiem - wiec doświadczenie ma ;)

 

z mojej starej klapy wycięliśmy szybę drutem, z "nowej" przed lakierowaniem tak samo.

 

kupiłem 5m "listka" gumowego po 15zł za metr (dużo za dużo jeśli o długość chodzi).

 

po lakierowaniu przykleiliśmy do mojej szyby listek gumowy, potem podkład do kleju, klej do szyb Wurth i szyba siedzi na swoim miejscu ;)

 

z tego co wiem to szyba - zamiennik - kosztuje ok 340zł + wklejenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec w sumie mozna sie tego podjac samemu-to raczej nic trudnego. Jakbym byl w PL to nawetbym sie nie zastanawial tylko odrazu do zakladu a tak, to musze cos kombinowac...

 

Marecki78

 

A ile placiles za podklad do kleju i klej? I czym czysciliscie pozostalosci kleju po wycieciu szyby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dodam ze w tej szybie jest przeciez wycieraczka ktora tez trzeba zdemontowac.

 

Nie ma żadnego problemu z wycieraczką, zdejmujesz zaślepkę i odkręcasz kluczem "13".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Orientuje się ktoś może ile kosztuje wymontowanie a następnie zamontowanie tylnej szyby w warsztacie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedy malowałem tylna klape w warsztacie powiedział mi 120 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności