Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Skasuj go :) Z czuciem dokręć nakrętki (na podniesionym aucie :) )do momentu kiedy luz będzie jeszcze wyczuwalny ale nie będzie już wzbudzał Twoich obaw :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a koła nie będą buczały??

no jest konkretny.

w aucie słychać jak się tłucze na nierównościach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zostawisz coś luzu to nie powinny,bo niby dla czego?Gdybyś dokręcił za mocno wtedy mają dodatkowe niepotrzebne obciążenie i padną.Sprawdzałeś manualnie ile koło się giba na boki?Może łożyska są dokręcone ok a odgłosy bicia idą z tulei na zawieszeniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy nie wprowadziłem w błąd w cenniku mi pisze:

"zestaw łożyska koła" cena 55 zł.. ale zestaw zawiera 2 podzespoły jak ci pisałem, jeżeli będziesz zainteresowany zadzwonię na centralę i dopytam czy jest to zestaw na oba koła czy na 1..

 

pozdrawiam i jak coś czekam na PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw jest na jedno koło, a zawiera: 2 łożyska, 2 bieżnie, uszczelniacz, zawleczkę, nakrętkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszsy

Zestaw jest na jedno koło, a zawiera: 2 łożyska, 2 bieżnie, uszczelniacz, zawleczkę, nakrętkę.

w takim razie wszystko jasne ;)

 

 

zapraszam an pw jak cos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walus, zrób tak jak Sławek radzi. Najpierw skasuj luz i pojeździj. Zwróć uwagę czy nie szumią i czy się nie grzeją, najlepiej na trasie, żeby ciepło od hamulców nie myliło. Jeżeli będzie dobrze, to nie zmieniaj. Sprawdź za jakiś czas luz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli łożysko jest za luźno dokręcone, to słychać dudnienie na niewielkich nierównościach, zwłaszcza na bruku. Dodać 1/3 - 1/2 obrotu i powinno być OK.

A luz można jeszcze sprawdzić bez podnoszenia auta, kładziesz stopę na koło i bujasz autem do/od siebie. Powinien być bardzo bardzo minimalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki dzięki chłopACY :D

a zawieszenie ok. byłem na przeglądzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności