Skocz do zawartości
Charakterek

Lektor MFD/MCD głos kobiecy już jest... bo go zrobiłem

Rekomendowane odpowiedzi

Po półtora roku walki i testów mam lektora kobiecego. Jest zrobiony najlepiej jak potrafiłem. Przez to, że kobieta zajmuje więcej miejca gdzieniegdzie musiałem ścinać bitrate, a gdzie indziej ciut ściszać, by się wszystko pomieściło... Lektor oczywiście zrobiony na bazie mojego męskiego lektora, więc ma wszystkie komunikaty łącznie z drogą serwisową, promem i metrami przed rondem. Oczywiście lektor jest do kupienia - oferta klikaj link w stopce w punkcie 8. (Domykanie szyb z pilota lampki LED pod drzwi, poświetlenie LED B3/B4, lektor i inne usługi).

 

Proszę na razie nie pytać jak brzmi - obrobię video, to dam i każdy sobie posłucha. Ja tylko z babą jeżdżę. Przywykłem do niej.

 

Oto pierwszy z filmów.

 

 

Drugi filmik:

 

 

A tu pokaz możliwości lektora (lektorki). Tak mnie prowadzi, ma wszystkie komunikaty. Są to trzy nowe filmy. Pierwszy nazwałem: Nieposłuszny kierowca. Robi wszystko na opak. Po to, by pokazać dynamiczne przeliczanie trasy i reakcje lektorki:

 

 

Drugi film rondo na skrzyżowaniu krajowej i lokalnej, wjazd z krajowej w miasto i do celu.

 

 

Trzeci film - miasto rondo w mieście wjazd na krajową, potem na siódemkę i cel w pobliżu siódemki (troszkę navka sama z siebie zgłupiała pod koniec i widać zachowanie lektorki - zgodne z wyświetlaną trasą).

 

 

Są to pełne filmy bez skrótów, cała trasa!

Edytowane przez Charakterek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacku, tylko pogratulować :)

A pytanie mam do Ciebie takie-mam w MFD angielskie menu i lektora angielskiego...

Do tego menu się już przyzwyczaiłem i nie chciałbym wgrywać polskiego... Czy wtedy polski lektor/lektorka będą działać :?: Czy musi być polskie menu :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no , prezęt na gwiazdke mamy. Pytanie moje - jezdze po Polsce i czasem nie ma lektora przed zjazdami itp, czy to jest do poprawienia, czy poprostu podmienisz wartości z lektorem w miejsce istniejącego? Jak się nie pojeździ to się nie sprawdzi w zasadzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jacku, tylko pogratulować

A pytanie mam do Ciebie takie-mam w MFD angielskie menu i lektora angielskiego...

Do tego menu się już przyzwyczaiłem i nie chciałbym wgrywać polskiego... Czy wtedy polski lektor/lektorka będą działać Czy musi być polskie menu

 

Zobacz jak jest u mnie. Angielskie menu i polska lektorka i to działa :) To są rzeczy niezależne od siebie. Bo to PL menu jest troszkę hmmmm złe :) Chyba się i za nie wezmę.

 

No no , prezęt na gwiazdke mamy. Pytanie moje - jezdze po Polsce i czasem nie ma lektora przed zjazdami itp, czy to jest do poprawienia, czy poprostu podmienisz wartości z lektorem w miejsce istniejącego? Jak się nie pojeździ to się nie sprawdzi w zasadzie.

 

Mój lektor nie ma nic wspólnego z tą kaszaną co jest w mapkach. Przed zjazdem mówi byśmy się przygotowali do zjazdu, mówi za ile metrów jest zjazd i co po zjeżdzie robić. Jest to lektor zrobiony od podstaw. Są to 2 lata prób testów i jazd! Więcej już się nie da zrobić są ograniczenia w wielkościach plików i jest to max z tego, co się da.

Edytowane przez Charakterek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lektor damski do mfd / mcd już od lipca był dostępny - taki sam jak do mfd2

próbka mojej jazdy poniżej

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie u mnie takich kwiatków nie ma:

 

Jeżeli to możliwe zawróć, następnie skręć najbliższym w prawo :)

 

No i przed rondkiem metrów nie podaje...

 

Coż czuję przeróbkę lektora z map 2009/10 albo 2008/09. Tylko, że tam NIE DA się prawidłowo lektora zrobić. Za mało bitów w SNT jest... Ja akurat miałem problem z upakowaniem ilości komend głosowych, ale za to mój lektor jest póki co najlepszy z dostępnych, a wiele ich przez te 4 lata testowałem - chyba wszystkich możliwych. W końcu zrobiłem go sam od podstaw i nareszcie prowadzi i gada po ludzku... No i wszędzie podaje metry. I gada, by skręcić w najbliższą drogę w prawo. Ale ja nie miałem ograniczenia, by komendę najbliższym umieszczać i przy zjeździe i przy skręcie. U mnie to są dwie komendy i tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, wszystko fajnie, tylko jak się to ma do mapy? Jak mapa rozpoznaje droge - i wie kiedy ma byc lektor ? czy lektor jest dodany przed kazdym zjadem itp? Bo jesli na org mapie nie ma, a Ty nie wiesz ze gdzies tam w Szczyrku nie podaje "zawróc" to skąd mam wiedziec ze twój lektor bedzie o tym mowił? Dlatego zapytałem jak się to ma do org. Moze ładnie prowadzic w miastach które znasz i na których testowałes ale co z innymi? Chyba ze wywołanie lektora odbywa się w inny sposób i jest pobierane z bazy a nie przypisane na stałe, no ale tak to by bylo wszędzie a jednak nie jest. Musiał bys zjeździc całą Polske by to sprawdzic. Więc jesli podłozyłes nowego lektora w istniejące miejsce to dla mnie czy powie facet "zawróc" czy babka - "proszę zawrócic" to bez znaczenia, bo jak będe gdzies na drugim końcu polski to nie powie mi ani jedno ani drugie. Wyjasnij jak działa lektor - kiedy wie co ma mowic , to bedzie wiadomo jak duzy kawał roboty odstawiłes ;)

Edytowane przez Major

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We flashu navki zapisywane są komendy i zdania. To po to, by było odtwarzane szybciej i te pliki słyszysz. One są ułożone w komendy odpowiednie. I teraz czytnik odczytuje dane z mapy. Porównuje to co na satelicie. Mapa wymusza graj komendę 151, a gps mówi o metrach a ty słyszysz:

 

Opuść rondo 3 zjazdem za 300 metrów.

 

Potem znów mapka każe grać komendę 305 a ty słyszysz

 

za 100 metrów skręć w drugą drogę w prawo.

 

Każda komenda, która jest grana zależy tylko od tego, jak ją umieścił twórca mapy. Jeśli Twoje miasto jest zdigitalizowane dokładnie, to i lektorka będzie idealnie mówiła. Wszystko tutaj zależy od mapki. Im nowsza i aktualniejsza, tym lepsza. Mnie ta lektorka prowadziła po Polsce, w Niemczech i wszędzie było OK. Bo to nie jest tak, że ja sobie ją ułożyłem pod trasę. Komunikaty lecą dynamicznie, jak w oryginale. Bo lektorka mówi to, co jej mapka każe. Przecież nie ma oczu z przodu samochodu nie ma w pamięci całego miasta i nie powie ci jak coś przejechałeś z rozpędu, że "No i gdzie jedziesz, tam miałeś skręcić". To urządzenie. Gras to, co twórca mapy kazał grać.. Im więcej komend aktywujących wgrał twórca, tym więcej lektorka będzie mówić. A mówi dokładnie idealnie wszystko to, co angielska. Wszędzie gdzie angielska podaje metry i ta podaje metry. Prawo to prawo a lewo to lewo. Numery dróg mówi po polsku (a różne kwiatki słyszałem).

 

Ogólnie lektor idealnie komentuje to, co się na mapce dzieje z ustawionym celem. Tak, jak idzie strzałka czy tam trasa, to lektor mówi. Co ja zrobiłem? Dałem wszyściutkie pliki głosowe. Ale nie tłumaczyłem ich z angielskiego, tylko przerabiałem calutki plik SNT i z tych moich kawałeczków budowałem zupełnie nową bazę SNT. Po co? Po to, by nie gadała turn right over 300 meters, co po tłumaczeniu było by skręć w prawo za 300 metrów, tylko by mówiła bardziej przyjazne za 300 metrów skręć w lewo. I tu odkryłem, że dzięki wpisywaniu plików dat ref i snt do flasha komendy mogę sobie ustawiać jak chcę. Bo ona każe grać komendę i wywołuje ją po numerku. A numerek po prostu ma znaczyć to samo. Nie ważna kolejność słów, ważne znaczenie. I dlatego od początku chciałem zrobić lektora przyjaznego z w miarę poprawną intonacją zdania gadającego metry i kilometry gdzie się da...

 

Co do testów lektorki. Jeździła ze mną dopracowywana 3 lata. W tym czasie zrobiliśmy razem 30 000 km. I były śmieszne przypadki, jak na przykład komenda jakaś się nie zgadzała, ja na pobocze, obłęd w oczach, długopis notatki i tak powiedziała a powinna gadać tak. Czy to przypadek, czy reguła. I szukam podobnej sytuacji gdzieś indziej. I znów gada mi źle. To zapisuję jak gada, a jak powinna do domu, edycja i wio. Lektorka przetestowana w:

 

Trójmieście

Wrocławiu

Poznaniu

Bydgoszczy

Toruniu

Płocku

Włocławku (tu na dodatek robiłem kolegom modulik komfortu)

Łodzi

Tomaszowie Mazowieckim

Spale

Białymstoku

Warszawie

Radomiu

Częstochowie

Zgorzelcu.

 

Gdzie indziej nie dotarłem, ale ostateczna wersja prowadziła mnie do Jarosławca (600 km w jedną stronę) idealnie jak po sznurku.

 

Po zachodniej stronie

Goerlitz

Sebnitz,

Drezden,

Chemnitz

Leipzig

 

I tu także było OK.

 

No i to na tyle, jeśli chodzi o moją lektorkę. Ot zwyczajne tłumaczenie plików, totalne zbudowanie od zera SNT i testy po Polsce. To całkiem niewiele - ale troszkę to trwało, bo jestem jeden sam i w dodatku niepełnosprawny, a jeździć i korygować błędy na trasie trzeba było...

 

Jednym z ostatnich kroków było uzyskanie zgody Blaupunkta na rozpowszechnianie plików. Udało się i oto jest. Tyle.

 

Jak się będzie spisywała? Już jeden forumowicz ją ma - powinien się wypowiedzieć niebawem w tym temacie o jego odczuciach...

 

Edit:

 

Dodałem 3 filmy.

Edytowane przez Charakterek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

charakterek jak ladnie zrobisz to cos dam ci w prezencie :) oczywiscie w zamian za twoj prezent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chcialbym cos opisac o tej rewelacyjnej lektorce naprawde warto u goscia kupic jest super ta lektorka zrobiona od podstaw ,mowi ile metrow jest do ronda za ile mamy skrecic i fajowy bip pod koniec nie to te kaszanki co sa w sieci naprawde warto nawi calkiem inna polecam calym sercem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ja też sprawdziłem i mogę gorąco polecić. A bipek u celu jest najfajniejszy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam gdzie można to nabyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam gdzie można to nabyć

 

Pierwszy post Jacka link w stopce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

charakterek ,podziwiam Twoje umiejętności i chęci do zrobienia dokładnego lektora kobiecego ale ja posiadam coś podobnego przetestuje jak będę jechał do Niemiec

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh i taki pan jak podales linka wyzej wiecej nowych softow nie otrzyma :D

 

aha i narzekacie na mapy dx itd polski

powiem wam tak jechalem ostatnio z zielonej gory na gubinek

przed gubinkiem wlozylem plyte TELEATLAS HITLER 2009/2010 i ku mojemu zdziwieniu 90 km jechalem w szczerym polu :D w kierunku COTTBUS "a drogi gorzej odsniezone niz u nas"

 

wiem ze to nie byla autobana ale niemcy tez rozumem nie grzeszą

 

a tak wyglada pasek tydzien po :D

876227311

Edytowane przez Fryzjer1981

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuba a może troszkę przycisłeś na pedał ,naprawdę szczerze współczuję, ale sam też wiesz jakie mamy nasze drogi bo na Niemieckie ja osobiście nie narzekam ,a co do nawi to patrze swoimi oczami a panią słucham jak radia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tą lektorkę od Jacka naprawdę polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tachotuning

Panowie byłem dzisiaj u Jacka. Zakupiłę /wystraszoną/ lektorkę i skończyły się dziwadła,którymi obdarzone były dotychczasowe mapy.Gośc wykonał naprawdę kawał dobrej roboty.Uszanujcie to i nie dorabiajcie się na jego ciężkiej pracy.

polecam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zakupiłę /wystraszoną/ lektorkę

 

Wystraszona lektorka to był żart, którego nie wstawiłem do pliku choć mnie korciło - wiesz o którym pliku mówię. To by się ludzie zaskoczyli i ciśnienie by im się podniosło...

 

skończyły się dziwadła,którymi obdarzone były dotychczasowe mapy.Gośc wykonał naprawdę kawał dobrej roboty.Uszanujcie to i nie dorabiajcie się na jego ciężkiej pracy.

 

Dziękuję - każdego proszę o to samo - uszanujcie moją robotę - była ciężka i ci, którzy zakupią lektorkę niechaj ją mają dla siebie... A że lektorka jest dopracowana, to chyba kilka komentarzy już o tym mówi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności