Skocz do zawartości
Gość bigkamil

duuże spalanie gazu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bigkamil

witam wszystkich!

mam od niedawna w moim pasku zamontowaną nową instalacje LPG. reduktor mam firmy lovtec a computerek od gazu bingo-m jest to instalacja IIgeneracji z silniczkiem krokowym. auto bardzo dużo mi pali gazu w trasie wychodzi 12litrów na 100km przy prędkości 110km/h. byłem juz u gazownika dwarazy u regulacji i nic nie pomogło mówił coś że zmienił ilośc kroków attuatora z 95 na 65. powieccie mi czy dobrze zrobił i co zrobić żeby zmniejszyć spalanie gazu dodam ze auto bęzyny pali mało w trasie 7.5l na 100km. gazownik mówił ze sonda lambda jest na 100% dobra.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lulacz
zmienił ilośc kroków attuatora z 95 na 65. powieccie mi czy dobrze zrobił i co zrobić żeby zmniejszyć spalanie gazu

Jeżeli gazownik wzioł 95 kroków z autoadaptacji to zejście na 65 jest dla mnie dziwne,choć nie jestem gazownikiem.

Czytałem że jeżeli adaptacja przy 3000 obr/min ustawi nam na daną wartośc to zmiana tego ustawienia powinna oscylować w granicach 10%,a zbyt ubogie ustawienie powoduje wypalanie sie zaworów i może dochodzić do strzałów gazu.

Dziwię się równiez że to auto wogule przyspiesza na 65 krokach , ja mam podobną instalacje i gdy zejdę na 75 kroków to wole chodzić z buta.

Sprubój zasugerować gazownikowi czy wielkość miksera (średnica) jest odpowiednia to według mnie przyczyna twego kłopotu.

pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bigkamil

gdy gazownik zmienił ilość kroków z 95 na 65 to niezauwarzyłem żadnej rużnicy w mocy samochodu. auto tak samo przyspiesza. moc wydaje się wpożądku tylko to spalanie mnie gnębi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lulacz
gdy gazownik zmienił ilość kroków z 95 na 65 to niezauwarzyłem żadnej rużnicy w mocy

Najprawdopodobniej zacieła Ci się krokówka , to nie możliwe żeby nie odczuc tak wielkiej zmiany w krokach!

Ja po zmianie o 3 kroki czuję wyraźną zmianę ,u mnie z autoadaptacji (nauki) przy 3000 obr/min. ustawia sie na 84 kroki i przy takim ustawieniu auto jest szybsze niż na pb, na 80 krokach wolniejsze o 10 km/h - różnica w prędkosci ok 15 km/h to tylko 4 kroki!

Dodam jeszcze,że podczas zmiany w kompie o 2 kroki widze znaczną zmianę w lambdzie i muszę od razu doregulowac wolne obroty na parowniku.

Sprawdź krokówkę (gazu oczywiście) jezeli jest dobra to soś z sygnałem z kompa gazu- albo on,albo przewody,albo złe podłączenie- sprawdź jakie masz napięcie na bezpieczniku gazu jezeli mniejsze od napięcia akumulatora to źle.

Nie jestem gazownikiem ,ale po założeniu mojej instalacji (w najlepszym zakładzie w Koninie :dobani: ) mój komputer nie odpalał w trybie awaryjnym. Dowiedziałem sie od pracownika ,że taką mam ''wersje kompa''- oczywiście wyłożyłem kopytka :rotfl: .

Przyszedł szef , sprawdził napiecie na bezpieczniku - było ok 5v -wziete z jakiegoś czójnika i to była u mnie przyczyna że nie odpalał z trybu awaryjnego!

Podobno niektórzy gazownicy biorą prąd - z kąd im wygodniej a pózniej różne skutki ,nawet do zakłuceń pracy na pb.

 

pozdrawiam i powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bigkamil

ja ma nową instalacje lpg założoną miesiąc temu więc chyba wszystki kable i komputer są dobre. mam pytanie jak sprawdzić czy silnik krokowy (od gazu) jest zaciąty. niewiem czy ma to coś wspulnego ale pare dni temu przepalił mi sie bespiecznik od gazu ten ktury jest przy komputerze gazowym.???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lulacz
ja ma nową instalacje lpg założoną miesiąc temu więc chyba wszystki kable i komputer są dobre.

Ale podłączenie jest ważne a przepalenie bezpiecznika daje do myślenia.

Krokówkę żeby sprawdzić to jest kilka sposobów;

- Najprostrzy który potwierdza działanie to podłączyć do kompa i regulować kroki- jezeli lambda się zmienia to znaczy że krokówka chodzi jezeli nie to krokówkę trzeba wyjać i se dwa sposoby:

Jezeli nie ma tzw. plomby gwarancyjnej (naklejki) to dwie śrubeczki i jest na wierzchu (po wyjęciu zwróc uwage czy nie ma na niej znaków otarć o obudowę-jak ma to sie chaczyła) jezeli ma plombe to musisz ja wyjąc z weża. W miejsce krokówki wkładasz zwykły krócieć żeby połączyc weże gazu , odpalasz auto przełączasz na gaz (może chodzic nie równo,gasnąć- bogata mieszanka najlepiej jak nie miałeś z tym do czynienia to gazownik na gwarancji musi to zrobić) i zaglądasz do srodka czy podczas dodawania gazu iglica się chowa i po puszczeniu gazu wysówa sie- domyka przepływ.

Mozna krokówke sprawdzić na różne sposoby ale ten symuluje jej pracę i widac czy się nie chaczy- robią tak gazownicy, bąć podpinają nową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bigkamil

ja juz u gazownika byłem trzy raze on ciągle mówi że wszystko jest dobrze aspalanie ciągle jest duze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lulacz
ja juz u gazownika byłem trzy raze on ciągle mówi że wszystko jest dobrze aspalanie ciągle jest duze

Jeć do innego gazownika zapłac 30zł i upewnij sie ze wszystko wpozadku ja sądzę że nie.

Szkoda że nie jestes z okolic konina sprawdził bym Ci to -oczywiście za darmo :mikolaj:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bigkamil

nie niejestem z okolic konina ja mieszkam 80km od krakowa. ale dzieki za propozycje a niewiesz co jeszcze moze być przyczyną duzego spalania gazu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lulacz
niewiesz co jeszcze moze być przyczyną duzego spalania gazu

Mikser - zła średnica . mój szwagier ma takiego samego paska jak Ty i miał podobny problem.Miał za mały mikser -silnik zasysał zbyt mało powietrza.

Teraz pali mu o trzy litry mniej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bigkamil

mam jeszcze jedno pytanie jak sprawdzić czy mam dobrany odpowiedniej wielkości mikser do mojego auta (silnika). jaki powinien być duże ten mikser. wiem ze mam mikser firmy LOVTEC a gdzie na nim pisze jaki jest duży?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć

zamierzam zamontować instalację gazową do swojego passka z silnikiem 1.6 AHL i bardzo mi zależy na małej ilości spalanego gazu. Mam do Ciebie prośbę napisz jaką masz średnicę miksera, jeśli jest to takie ważne i jaki rodzaj instalacji gazowej oraz jakie masz spalanie gazu

:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bigkamil

czesc ja mam mikser firmy lovtec tylko niewiem gdzie sprawdzić jaka jest jego średnica. mam założony komputerek do gazu firmy bingo-m z silniczkiem krokowym. muj passat pali mi troche za duzo gazu 12 litrów ale jak go dobrze wyreguluje to powinien zejsc ponizej dziesięciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość donald1972

Kamil, bigkamil, Jezeli dalej masz problemy z spalaniem gazu proponuje ci dobrego fachowca od gazu a takiego znalazlem w Rembertowie kolo Warszawy ul.Fiszera tel.513 626 338.Powiem krotko kolego ja akurat mialem problem z obrotami w b4 silnik 2,0 (8zaworow) bylem conajmniej u 30-35 fachowcow i powiedzieli ze tak musi byc i ze instalacja jest dobrze zamontowana ,taki silnik poprostu. 90% fachowcow umie tylko zakladac ale niezna sie w razie problemu.U tego czlowieka diagnoza trfala 5minut kosztowalo mnie to 60zl.Byli tam moi koledzy z roznymi problemami i usunal im je.Na co inni nie potrafili poradzic.W moim drugim aucie skoda felicja(1,3) byl za duzy mikser (zalewalo ją gazem) od passata 2,0.Po wymianie felcia inny samochod.I tez inni nie mogli poradzic .Zawsze mowili ze to wina swiec albo przewodow.Kaza wymieniac co 15 tys.p[rzewody i swiece .jak na razie na przewodach w passacie zrobilem 35tys i mwszystko ok.Passacik chodzi jak ta lala spala mi na trasie przy predkosci 110-120 9l gazu a przy 150-160 12l gazu.W miescie w Warsdzawie 11-12l gazu(przy spokojnej jezdzie).W zimie 12-13l gazu na ktotkich podjazdach 3-6km.To jest realne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bigkamil

a jak samemu sprawdzić jakiej wielkości ma sie mikser. bo nie wiem czy muj jest dobry moze jest za maly lub zaduzy. pozdrawiam. do warszawy na regulacje narazie sie nie wybieram bo mieszkam prawie 300 km od warszawy. moze poradze sobie z tym na miejscu. ale dzieki z odpowiedz donald1972.

prosze o kolejne rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Właśnie też założyłem instalacje i jestem w fazie testowania. Jak narazie kosmos a mialo być ekonomicznie. W jezdzie mieszanej ok.15l i wcale go nie cisne (Vmax 120km/h)??? Chyba musze podjechać do gazownika żeby go jeszcze raz podregulował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bigkamil

bardzo duzy wpływ na spalanie gazu ma temperatura płynu chłodniczego auto powinno si wmiareszybko nagrzewać i temperatura powiinna byc w granicach 90stopni celcjusza. ja gdy założyłem instalacje terz mi duzo palił ale auto było ciągle nie dogrzane gdy wymienilem termostat na nowy to zaczol mi spalac o 2 litry mniej gdy po wymianie termostatu pojechalem do gazownika to on zrobiol mi regulacje gazu (podłączył laptopa) i teraz muj passacik w jeżdzie mieszanej spala mi koło 10 litrów gazu na 100km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariuszek97

Ja mam ten sam problem pali mi jak smok 11-14/100km,mam reczna regulacje i zastanawiałem sie nad założeniem elektronicznego sterowania dawką gazu.Ale wracając do twojego problemu ja jeszcze sprawdziłbym sonde lambda bo ona ma wpływ na spalanie zwłaszcza jeśli chodzi o instalacje twojego typu.Z tego co widze na benzynie wychodził normalnie,ale sprawdzenie nic nie zaszkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bigkamil

mam pytanie jak sprawdzić czy ma się dobrej wielkości założony mikser w aucie? gdzie odczytać wielkość miksera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gazownik dobiera mixer do mocy auta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności