Skocz do zawartości
Gość ka

Samoczynne włączanie się wycieraczek!

Rekomendowane odpowiedzi

koledzy a ja miałem podobnie ale w golfie IV. najpierw same zmieniły prędkość przy włączonych optem wyłączyły się i znowu się włączyły. wykasowaliśmy błąd komunikacji u elektryka i potem to samo w czasie jazdy same się włączyły kilkakrotnie aż przestały wogóle działac. i dalej nie wiem co to tylko tym razem błąd nie chce sie wykasować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zboro

Witam, odświerzę trohe temat, miałem to samo : samoistne włączanie wycieraczek, najpierw przednie po jakimś czasie także tylne, włączały się różnie jakim sie zachciało, przeszły z 3 4 razy i stop a za chwile to samo, przejrzałem wajche przy kierownicy, wode pod aku, i na końcu tylny mechanizm wycieraczki:

 

zdjcie0181.th.jpg

 

zdjcie0186e.th.jpg

 

zdjcie0191m.th.jpg

 

zdjcie0193s.th.jpg

 

Wina leżała po stronie tulejki plastikowej uszczelniającej dostawanie się płynu do mechanizmu wycieraczki, była mocno zużyta i płyn spowodował zwarcie na płytce widocznej na zdjęciu. wyczyściłem nasmarowałem i hula do dzisiaj, tylko że już nie używam spryskiwacza tylniego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. To duży odstęp czasowy aby podziękować kolegom za cenne uwagi (a zwłaszcza koledze zboro). Miałem ten sam objaw z przednimi wycieraczkami. Aby się upewnić, że to tylko od tylnej wycieraczki zależy, pojeździłem z wyciągniętym bezpiecznikiem od niej. Już po jednym dniu wiedziałem, że to jest to. Przy naprawie postąpiłem dokładnie tak jak opisał zboro (dzięki mu za dodanie odpowiednich fotek). Dobrze jest też wysuszyć elektronikę i odświeżyć połączenia cynowe złącz (7 punktów na krańcach płytki).

P.S.

Ja dodatkowo uszczelniłem tą tulejkę smarem (połączenia nieruchome sylikonem) do dziś używam spryskiwacza tylnego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam..mam ten sam problem z wycieraczkami po wyciagnieciu bezpiecznika tylnej problem zniknol...nie mogę zobaczyć zdjęć wiec nie za bardzo wiem o jaka tuleje chodzi ...już mi nol jakiś czas od tego postu ale może ktoś posiada jakieś zdjęcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj ...wiem ze minęło już sporo czasu od twojego ostatniego postu ale mam ten sam problem co ty ...nie wiem jaka tuleje chodzi ,,a nie mogę odtworzyć tych zdjęć ..czy mógł byś mi pomoc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czujnik od czujnika deszczu jest prawdo podobnie u ciebie w lusterku wstecznym ja przy najmniej tak mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem.

Ześwirował mi przekaźnik wycieraczek więc kupiłem nowy wg. numerów na starym.

Stary: 4B0 955 531A

Nowy: Topran 4B0 955 531C

 

Po wymianie wszystko działa oprócz biegu czasowego (pierwsza pozycja manetki w górę), niezależnie w którą stronę przesunę suwak na manetce to wycieraczki robią tylko jeden cykl.

Reszta działa OK.

 

Teoretyczni stary przekaźnik miał końcówkę A, a nowy C, ale według interneta są one zamienne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reszta działa OK.

 

Teoretyczni stary przekaźnik miał końcówkę A, a nowy C, ale według interneta są one zamienne?

 

Patrząc na wyprowadzenia (ich liczbę) to dwa całkiem różne sterowniki. Porównaj stary i nowy pod względem opisu wyprowadzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten nowy przekaźnik który kupiłem faktycznie jest inny. Ma więcej styków, nie zwróciłem na to uwagi bo wszędzie gdzie szukałem w necie i po katalogach to przekaźnik 4B0 955 531A i 4B0 955 531C były pod jedną pozycją i miały być zamienne.

 

Niestety się okazało że to nie to samo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Podepnę się pod temat mimo,że minęło troszkę czasu ale liczę,że ktoś z Was mi pomoże :)

Tak się składa,że mam bardzo podobny problem by nie powiedzieć,że identyczny.

 

Na początku mam B5FL z czujnik deszczu (czyli ten przyklejony do szyby za lusterkiem wstecznym).

Zwariowały mi wycieraczki szyby przedniej. Manetka wycieraczek jest w poz.0 czyli całkiem wyłączone a one przy suchej szybie zaczynają pracować na 1 biegu (praca ciągła, nie przerywana, normalna prędkość). Odłączyłem czujnik deszczu by mieć pewność,że to nie on powoduje problem. Wymieniłem manetkę wycieraczek na nową i problem dalej jest,że same się włączają. Gdy na chwilę przełączę manetkę w tryb pracy 1 lub 2 a potem znów do poz.0 wycieraczki na jakiś czas potrafią się uspokoić i wracają do pozycji parkowania (nie gdzieś tam na środku szyby).

Nie mam pomysłu co może być jeszcze tego problemem.

 

Pomóżcie proszę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności