Skocz do zawartości
Michal.Enter

Jakie słuchawki do mp3/komórki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Muszę sobie kupić słuchawki do komórki. Pytanie jest takie : jakie kupić. Wejście jack 3,5 mm. Miałem takie, które wyciszały hałas z zewnątrz, były douszne (z takimi gumkami na końcach) niestety zaginęły w akcji. Chce w sumie takie same. Zależy mi na czystym brzmieniu, dobrym basie itp. Zastanawiam się w jakie marki wchodzić. Logitech ? Coś innego ?

 

 

Ps. Te które niestety zginęły były na tyle fajne, że głośna muzyka, której czasami słucham nie wydobywala się na zewnątrz. (nikt w autobusie nie musiał słuchac tego co ja.) Wiem, mój opis jest ciężki do zrozumienia, mam nadzieję że dacie radę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś najważniejszej rzeczy, ile masz kasy na słuchawki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest coś takiego jak gwiazdka :) wigilia te sprawy ... :) a na poważnie, to nie mam konkretnie ustalonej granicy. Przyjmijmy max 100. Zależy mi na czymś trwałym i dobrze grającym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam w swoim fonie N95 oryginalne i graja zajefajnie czysty dziwiek i odpowiedni bass

Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukaj sennheiser może troche droższe, ale jedne z najlepszych słuchawek ;) kumpel kupił te najtańsze za 30zł do zwykłej mp3 i jest bardzo zadowolony, bardziej niż z philipsów za 40zł;)

logitecha osobiście bym nie kupił, jeśli już to jak pisałem sennheiser albo philips.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam n95 8gb i nie lubię ich nosić, bo jakoś uszy mnie bolą po chwili słuchania. Sa źle wyprofilowane. (mówisz o tych z pilotem ?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam n95 8gb i nie lubię ich nosić, bo jakoś uszy mnie bolą po chwili słuchania. Sa źle wyprofilowane. (mówisz o tych z pilotem ?)

Tak te z pilocikiem mnie nie bolą ale czasami mi lewa łatwo wypada :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasz mógłbyś mi podlinkować jakiś konkretny model ? Jakieś inne propozycje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam n95 8gb i nie lubię ich nosić, bo jakoś uszy mnie bolą po chwili słuchania. Sa źle wyprofilowane. (mówisz o tych z pilotem ?)

Michał, kształt ucha jest rzecza indywidualną, jak np. odcisk palca. Więc nie mów, że są źle wyprofilowane tylko do Twojego ucha nie pasują :) Ad marki to tylko Sennheiser, ale moga kosztować troche powyżej przeznaczonego budżetu. Z reguły w zestawie jest kilka wielkości "gumek" więc można sobie dobrać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju mówisz ze te dają radę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak kiedys bawiłem sie w te glupie mp3 to mialem creativy ep630 znakomite lecz po roku na smietnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Andrzeju mówisz ze te dają radę ?

 

Jakby nie dawały to bym nie polecał.... Ale plecaka który polecałem nie kupiłeś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo ten north był tańszy :) dobra to chyba się zdecydowałem na te które polecasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z dobrych sluchawek to jeszcze firma koss na allegro zobacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam słuchawki od telefonu Sony Ericsson.

Mają super dynamikę, są zakończone gumowymi końcówkami które wkłada się do uszu i wejście mały jack.

Oryginalnie jest do nich przejściówka do sterowania, ale dopasowana do telefonu j/w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak śmigam do pracy komynikacją miejską, to mam ze sobą ipoda.

Przez 4 lata przerobiłem masę słuchawek...

Wnioski na dziś:

słuchawki douszne, nawet najlepsze to porażka...

Od półtorej roku używam słuchawek AKG k414p.

Są wytrzymałe, po złożeniu zajmują mniej miejsca niż ipod, a dźwięk, ktory sie z nich wydobywa to poezja.

Po dobrym 'wygrzaniu' ich dynamika zadziwia!

Bardzo przyjemny, głeboki bas, o rewelacyjnej dynamice. Wysokie tony wyraźne, ale nie narzucające się. Średnie są naprawdę jedwabiste, i bardzo czyste. Niezależnie od utworu i wykonawcy da się wychwycić każde słowo.

 

Z tego co wiem, to ciężko je dostać, ale naprawdę są grzech warte! :)

 

Edit:

http://www.benchmark.pl/artykuly/testy/sluchawki_AKG/strona-1.html

Edytowane przez HubeRRo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do gościa ze sklepu. Mówił ze zdecydowanie lepsze są cx300. Tyle ze 50 zł droższe. Jako iz takie mini swięto mam jutro to moze by i nawet dało radę. Tyle czy warto ? Mówil iz na lepszej mp3 będzie to słychac. Na tych marketowcach moze nie, ale na lepszych na jest spora róznica. Wypowiedzcie się proszę na ten temat ;)

 

Hubercie jak zapuścisz jakis kawałek głosniej (lubię rammsteina i ac/dc) to domyslam się, ze słychac go na około. Tego chcę uniknąć. Chyba ze jest inaczej.

Edytowane przez Michal.Enter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hubercie jak zapuścisz jakis kawałek głosniej (lubię rammsteina i ac/dc) to domyslam się, ze słychac go na około. Tego chcę uniknąć. Chyba ze jest inaczej.

Rammsteina lubię słuchać. Wierz mi, jak przesadzisz, nie będzie słychać będzie widać, jak Ci krew z oczu popłynie!

Jak się ja dobrze założy, znaczy dokładnie dopasuje do uszu, to nie słychać otoczenia. Tego co się w słuchawkach dzieje, też nie słychać.

 

Testowałem sporo słuchawek w MM, te naprawdę SĄ bardzo dobre!

 

Co do jakości mp3. Na dobrym odtwarzaczu i dobrych słuchawkach usłyszysz prawie wszystkie niedoskonałości tego formatu. Ale musisz wiedzieć, jak brzmi oryginał.

W dobrze skompresowanym MP3 rzadko pojawiają się jakieś 'artefakty'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności