Skocz do zawartości
blazejzet

jakie dystanse???

Rekomendowane odpowiedzi

To teraz ja poproszę o poradę, tyle że nie odnośnie grubości, a centrowania.

Mam felgi w których otwór centrujący ma 73,1mm i na nich pierścień z przejściem oczywiście na ori centrowanie, tj. 57mm.

Tutaj pojawia się mój dylemat, otóż nie wiem czy mam kupować dystans pod felgę (z otworem 73,1) czy pod auto (57) czy jeszcze jakiś inny? Niestety raczej nie wchodzi u mnie w grę kupienie dystansu zmieniającego centrowanie, ponieważ z tego co wiem, to mają one minimum 18mm - a przy takim rozmiarze koło nie schowa mi się w nadkole.

 

Jakieś rady odnośnie rozwiązania mojego problemu :D?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe pytanie :)

Nigdy nie zastanawiałem sie nad tym i nie przerabiałem. Myślę jednak ze powinieneś kupic dystans 57mm, ponieważ pierścienie nie sa jak tulejka tylko maja kołnież (przynajmniej ja takie mialem) do których felga ma fazkę. Jak przyszły mi ostatnio dystanse tej fazki nie ma co przy montażu w kolejności pierścień/dystans, dystans może nie dotykać idealnie do piasty, odwrotnie natomiast będzie oki.

To tylko jest moje osobiste zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie ile mm szerokości ma pierścień centrujacy na piascie z przodu i z tylu?

bo chyba są różne? Pytam Bo jest koles na allegro co ma dystanse 13mm z pierścieniem centrujacym i mówi ze 13mm spokojne na przód w passacie podchodzi , nawet aukcja zatytułowana jako ze dedykowane do passata na przód

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez sie dołacze ja mam alu ORYG VW 7JX17 ET37 PASSAT B5 FL 2035589772.jpeg opona 225/45 i chciałbym załozyc dystanse tylko nie wiem jakie szerzoki moze mi podpowiecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla ET37 ja dałbym dystans 5mm na przód i 10mm na tył. Koła powinny być prawie idealnie z nadkolem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tez sie dołacze ja mam alu ORYG VW 7JX17 ET37 PASSAT B5 FL opona 225/45 i chciałbym załozyc dystanse tylko nie wiem jakie szerzoki moze mi podpowiecie

 

tutaj masz jak wygladało na tej samej feldze bez dystansu i z dystansem 15mm auto nie jest do końca opuszczone po opuszczeniu jest idealnie z nadkolem

 

 

f76b2ed8b55e8d0e.jpg

5e8845bcaf692b2d.jpg

 

a dając dystans 10mm to felga trzyma się tylko na samych śrubach wiec nie wiem czy to dobre rozwiązanie, ja mierzyłem u siebie dystans 5mm to ze względu na kształt wewnętrzny felgi to mimo że pierścień na piaście ma 13mm to po zastosowaniu dystansu 5mm felga ma tylko 2mm podparcia na tym właśnie pierścieniu więc też nei wiem czy ok ale zasze lepsze to niż nic przy 10mm

Edytowane przez falla_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a dając dystans 10mm to felga trzyma się tylko na samych śrubach wiec nie wiem czy to dobre rozwiązanie

Zgadzam się z Tobą w zupełności. Jeżeli dystanse to najlepiej z centrowaniem. Kolega pytał o dystans dla ET37, zasugerowałem 5mm/10mm bo z tego co widzę zawieszenie ma standardowe i chyba taki rozstaw będzie wyglądał przyzwoicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

passat b5 fl, jakie dystanse do felgi? 7 calowej rozmiar 17 et54 ? 25mm przód i 30mm tył ?? Będzie okej ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko zalezy co oczekujesz??

na równo z błotnikiem bedzie 32mm przód tył + 10mm, ale jak dasz tak ja pisałeś tez bedzie o.k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To felga bedzie siedziała normalnie przy tym et i tyle 30mm i 25mm przód dystanse? Czy będzie już widać różnice jakas optycznie?? Bo mogę dać i więcej np. 30mm przód i 35mm tył ale niewiem czy nie bedzie już za bogato...

 

Chodzi mi aby ta felga nie zanikła w nadkolu a w miare ladnie sie prezentowala ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sobie włozył bym 30 przod i 40 tył ocierac nie bedzie na bank

To felga bedzie siedziała normalnie przy tym et i tyle 30mm i 25mmo j przód dystanse?

tak bedzie normalnie

Czy będzie już widać różnice jakas optycznie??

trochę bedzie róznicy, za bogato nie bedzie na pewno, ale jak dasz więcej to już bedzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krajsek w innym temacie mi Nexus napisał żeby dać na przód 25mm a na tył 35mm ? Już sam nie wiem co mam dać.

 

Najchętniej bym wsadził 30mm przód i 35mm tył...

 

Zaznaczam że kurcze mam tylko możliwosc kupna tego w necie (dystansów) i chce aby to były pewne wymiary bo zwroty i tego typu historie odpadają. Chodzi mi aby ładnie wygladalo i zeby nie obcierało bo czy wydam 20zł wiecej na grubszy dystans czy mniej to nie ma dla mnie wogole roznicy. No i chcę aby ta różnica przy zwykłym kole 17calowym bez dystansu wsadzonym normalnie a pomiedzy moim była widoczna gołym okiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie będziesz miał gleby to spokojnie dawaj te 30 mm na przód i 35 na tył. Choć moim zdaniem lepiej wygląda jak jest 10mm różnicy w dystansie między tyłem a przodem. Nie wiem czy pisałeś o glebie, ale z góry założyłem że jest :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie gleby bo to samochód do tyrania itp ale chce zeby tez jakos sie prezentowal...

 

to co dac 25 przód i 30tył jak gleby niema? czy 25 przód i 35 tył.. ? czekam na reszte wypowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego chodzi o to że tylne nadrole jest szersze od przodu o prawie 10mm, jeżeli chcesz zeby nie było różnicy między przednim a tylnym w odległości od błotnika do opony to róznica powinna być 10mm. Ja mam różnicę 5mm i widać ze jest bardziej schowane względem przodu tylko ze u mnie przód jes równo z nadkolem. Natomiast u ciebie przy dystansie 25mm na przodzie i tak bedzie schowana ok.12mm wiec jak dasz na tył 30mm to wizualnej różnicy zabardzo nie powinieneś zauważać, bo i tak i jedna i druga bedzie schowana. Inaczej jakbyś zechciał dać na przód 30mm i wtedy bedzie schodane tylko ok 2mm, a z tyłu dał byś 35mm i bedzie schowane wzgledem przodu dużo więcej bo prawie 10mm, rozumiesz... A jesli chodzi o grubości dystansu na przód to masz wybór od 10mm min, do 32mm max. Jakie dasz to już twój wybór i gust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wrzuce chyba 30mm na przód i 35 na tył . Tył będzie trochę bardziej schowany chyba az takiej mocnej różnicy nie bedzie.

 

Te felgi maja et54 i oryginalne vw od golfa v rozmiar 17 , 7calowe. Więc będzie grać wsio?? Śruby o łbie kulistym tak??

 

Czekam na zatwierdzenie i bede zamawiał ;)

 

 

To takie felgi prosze zobaczyć: http://moto.allegro.pl/autofelgi-oryginal-volkswagen-golf-v-17-autofelgi-i2080194244.html

Edytowane przez tricu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak bedzie grac, tylko na tej aukcji są 3szt :) wiec jednej bedzie ci brakowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że zbliża się sezon i niektórzy z Was będą zakładać letnie kapcie na aluskach nierzadko zakładając również dystanse , mam prośbę do posiadaczy passków w których rozstaw śrub wynośi 4x100 - potrzebuję zwymiarowania takiego dystansu w miejscach pokazanych na zdjęciach poniżej i wrzucić w/g numeracji.

 

1 : wymiar kołnierza

2 : średnica zewnętrzna dystansu

3 :średnica zewnętrzna pierścienia centrującego

4 :średnica wewnętrzna pierścienia

5 :średnica oraz głębokość podtoczenia

(i dodatkowo grubość dystansu wymiarowanego)

 

dystans2.jpg

dystans1 rozm..jpg

dystans.jpg

 

Ze względu na cholernie wysokie ceny dystansów mam zamiar wykonać je na własną rękę .

 

Jeszcze pytanie , mam alufelgi ET 45 chciałem założyć dystane 18mm , ale w tym momencie będzie problem z pierścieniem centrującym na dystansie (na bębnie ten odcinek centrujący ma wymiar właśnie ok 18mm) w związku z tym dystans musiałby być bez pierścienia(a tego chciałbym uniknąć), czy byłoby "bezpieczne" gdybym wykonał dystans 23 - 25mm (wtedy został by mi zapas na wytoczenie pierścienia) z tym że otwory w dystanie przelotowe + dłuższe śruby? następna obawa to czy przy takim odstawieniu nie będę miał problemów z ocieraniem o nadkola?

 

bez tytułu1.JPG

 

----------------------------------------------------

edit. z wymiarami już się ogarnałem..

Edytowane przez kris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z tym że otwory w dystanie przelotowe + dłuższe śruby? następna obawa to czy przy takim odstawieniu nie będę miał problemów

problem będzie taki że będziesz miał strasznie długie śruby,a to nie wróży dobrze

a na tym dystansie z pierścieniem ten wymiar 18 mm to ma być w tym zamku na piastę ,a na felgę wystarczy 10 mm

najlepszym rozwiązaniem są dystanse podwójne ,śruby do piasty i szpilki do koła, ja mam tak i jest git ET35 i dystans 25 na tył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 /30 mm dystanse to norma, znam ludzi co jezdza na dystansach po 35/40mm tyle ze kupnych i śruby są bardzo wytrzymałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności