Skocz do zawartości
adam_waw

Jakie amortyzatory i sprężyny ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witanko

 

Koledzy a ja przestrzegam przed amorami KYB na tył produkcji fabryki z Czech. Lipa :mad: na maxa!!!!!!

Koledzy z forum przestrzegali przed kupnem tych z Czech ale innych na rynku nie znalazłem, te na allegro sprzedawane też były z Czech no i kupiłem efekt jest taki po badaniu na stacji -- przód 85% --- tył prawy 71% lewy 67% amory miały nalatane max 500km :eek:

Oryginały które były w aucie "BOGE" po 200tyś km przebiegu miały sprawność 55% i 57%.

Nie wiem ile wytrzymają te KYB ale raczej ich nigdy więcej nie kupię, lepiej dołożyć trochę zł i kupić coś lepszego...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tył prawy 71% lewy 67% amory miały nalatane max 500km

 

pamiętaj ze w kombi badanie tylnej osi trzeba brać z przymrużeniem oka ;) inaczej zachowuje się załadowany a inaczej na pusto. Tak samo sprawa się tyczy sportowych zawieszeń. Ja mam seryjnie "usportowione" i wynik coś ok 55%, może inaczej, sportowych zawieszeń nie powinno się badać bo głupoty wychodzą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pamiętaj ze w kombi badanie tylnej osi trzeba brać z przymrużeniem oka inaczej zachowuje się załadowany a inaczej na pusto.

 

może i masz rację Kolego :) ale samochód sprowadziłem sobie w 2005 z niemiec i było robione pierwsze badanie techniczne, sprawność amorów wyglądała tak ( mam jeszcze wydruki) przód lewy 77% prawy 80% tył lewy 76% prawy 74% a auto napewno nie miało zmienianych amorów bo w książce serwisowej nie było o tym wpisów... także sprawność nowego amora 67% to trochę zamało jak na markę KYB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawność na poziomie około 70 % to bardzo dobry wynik, trzeba pamiętać że nie ma czegoś takiego jak 100% :D

Jak siory autem byłem na przeglądzie to amory z tyłu miały po 55%, diagnosta stwierdził że spokojnie może jeszcze jeździć, dodam że auto prowadzi się świetnie, nie czuć żeby było coś nie tak.

Na zafałszowanie wyniku może też wpłynąć ciśnienie w oponie nieprawidłowe-za małe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby kogoś to interesowało to te procenty to jest stosunek minimalnego nacisku dynamicznego do nacisku statycznego * 100%.

A takie są oceny:

61 - 100% - bardzo dobry

41 - 60% - dobry

31 - 40% - dostateczny

poniżej 20% - negatywny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności