Skocz do zawartości
Buniek85

regulacja swiatel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Miałem to samo. Wewnątrz jest taki plastik, który jest zespolony z soczewką.

Przez obracanie sruby, obracaja sie zebatki i ten plastik zespolony z soczewka oddala sie lub przybliża. Próbowałem go skleić bez rozbierania lampy. Niestety nic to nie dało. Podjełem decyzje o rozklejeniu lampy. Plastikowy klosz jest przyklejony do obudowy klejem podobnym do kleju do szyb. Podgrzewałem go bo wyczytalem na forum ze tak sie da. Ale niestety było to niemożliwe. Udało mi sie w ten sposób popsuć lampe. Musiałem kupić nowa (uzywana na allegro). Po kupnie wycztsciłem lampe, soczewke i odbłyśnik. Zamontowałem i jest wszystko ok. Można regulować. Tylko trzeba uważać w granicznych nastawach tej sruby - bo myśle ze wtedy pekaja te plastiki. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten drucik o którym Ci pisałem ma tam gdzie wchodzi do zębatki specjalne wyżłobienia.Możesz poxipolem :) tylko nie przyklej tego do reszty lampy...Powinno działać,ja tak zrobiłem i śmiga :D Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buniek napisz jak poszło bo mam podobny problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czarny0122-te plastiki(zębatki)poprostu się wyrabiają i kręcą sie wokoło tego wspomnianego drutu :) A co do rozklejania lamp-piekarnik działa cuda,oczywiście w ramach rozsądku...Wierz mi,da się :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazlem jak to wyglada, dla zainteresowanych fotka 9ddc88d692245a7cm.jpeg

 

---------- Post added at 18:38 ---------- Previous post was at 18:37 ----------

 

buniek napisz jak poszło bo mam podobny prob
jasne postaram sie porobic fotki i zrobic porade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie nie udało rozebrac. Grzałem opalarka i nie dałem rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie :) I widać idealnie na tym zdjęciu sławną zębatkę do regulacji i wspomniany drut :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak sa mocowane lampy?? ile i gdzie sa sruby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mielke dzięki za pomoc jutro sie moze za to wezme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie śruby są z góry,zaraz za przejrzystym kloszem(pod takimi czarnymi okrągłymi zaślepkami) a trzecia znajdziesz jak wymontujesz kierunkowskaz :)

 

---------- Post added at 18:42 ---------- Previous post was at 18:42 ----------

 

Czarny0122 poszło na PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisał KIKO

mielke dzięki za pomoc jutro sie moze za to wezme

 

to nic trudnego i nawet nie musisz fotela wyciagac zeby to zrobic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk_ dzieki za pomoc jak zrobie to napisze jak wyszlo i czy dziala i powstanie porada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko,mam nadzieję że mogłem pomóc.Pzdr.

Zrób manuala z fotami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Odgrzeję trochę kotleta.

Miałem okazję skusić się na przegląd w Warszawie bo nie chciało mi się jechać do miejscowości zwanej Węgrów gdzie zawsze robię przeglądy, kupiłem auto i je serwisuję. No i ... tu właśnie Pan poinformował mnie, że nie przeszedłem testu sprawności auta ponieważ lampy obie świecą za nisko i występuje u mnie tzw." brak możliwości ręcznej regulacji lamp" (elektryczna działa) oraz, iż mam 14 dni na usunięcie usterek.

Wracam na chatę, czytam fora, rozmyślam a nawet śnię o rozwiązaniu bo kasa za przegląd zapłacona, lampy świeżo po polerce, a nowe 1000zł, serwis VW mówi że nie mogę dokupić brakujących części tylko całe nowe reflektory.

Myśl, Myśl, Myśl:

zrobiłem tak -

1. Kupiłem w Leroyu klej 20121116_235214.jpg

2. Kupiłem w Leroyu śruby - image_3677_tproduct_w330_h270,w0_h0,c1.jpg

3. Wyrzuciłem śrubę pozostawiając tylko tą wielką nakrętkę z gwintem wewnątrz, następnie naciąłem śrubę w oznaczonym na czerwono miejscu, aby można było do niej wlać klej (klej wlewamy za pomocą strzykawki zakupionej w pierwszej lepszej aptece (jeśli nie natniemy śruby to nie ma szans na uzupełnienie do pełna tej śruby - image_3677_tproduct_w330_h270,w0_h0,c1 - Kopia.jpg

3. wykręcamy lampy (hehe pierwszą lampę wykręcałem 2h a drugą 5 minut no cóż doświadczenie) słuchajcie nie trzeba zdejmować zderzaka tak jak co niektórzy piszą wystarczy go podczas demontażu delikatnie odginać i spokojnie wyjdzie lampa. Ja na forum znalazłem sposób demontażu lamp w passatach ale nie w B5FL a ta o takim właśnie piszę.

a) aby zdemontować lampę należy odkręcić nie 2 ale TRZY śruby dwie z nich są od razu widoczne a jedna jet ukryta pod tą gumą - 20121109_193142.jpg jest trochę walki ale w lewo i w prawo i lampa wyjdzie oczywiście po uprzednim rozpięciu kości zasilających reflektor.

4. to jest mój winowajca - 20121109_202934.jpg

5. Oczyszczamy trzpień z brudu

6. Zabezpieczamy trzpień przed zaklejeniem i dajemy kawałek foli w tym miejscu (wycinamy małe kółeczko z folii z dziurką w środku i nakładamy na trzpień) - o tutaj - 20121109_202946.jpg folię dajemy do samego końca.

7. Kombinerkami wykręcamy trzpień tak aby był wkręcony w połowie jego całej długości (chodzi o to, że ten trzpień reguluje taką długą śrubę w środku kttóra właśnie odpowiada za kąt padania światła i porusza całym reflektorem)

8. Wlewamy za pomocą strzykawki klej do naciętej uprzednio śruby (do pełna).

9. Wciskamy śrubę na nasz trzpień, gdzie folia chroni wyciekający nadmiar kleju przed sklejeniem się śruby z ścianką reflektora - 20121109_202934.jpg

10. Czekamy 2 pełne dni ( ja czekałem 3 dni ) żaby mieś pewność, że klej złapie na 100%.

p.s. auto badanie przeszło bo regulacja działa na 100% i pewnie przeżyje passata;)

Pozdrawiam.

11. Gotowe - regulujemy teraz za pomocą śrubokrętu krzyżakowego.

20121109_193156.jpg

20121109_193214.jpg

20121109_202920.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewelacja !!!

 

Do warsztatu !!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam elektryczna regolacje tylko ze jest na maxa ale to dalej za nisko

 

kolego zobacz czy dobrze włożyłeś żarówki. ja kiedyś założyłem przez nieuwagę odwrotnie i świeciły mi zaraz przed maską. spróbuj je odwrócić o pare stopni może pomoże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam troche odswieze temat gdyz nie chce zakladac nowego watku a problem mam nastepujacy

 

nie dziala mi lewy silniczek do regulacji swiatla ( od strony kierowcy) po czym zakupilem nowy - uzywany silniczek podlaczylam najpierw nie podpinajac pod zarnik tej kuleczki wystajacej i zadzialalo wysunelo lecz juz schowac sie nie chcialo nawet po prawej stronie. sprawdzajac potem czy silniczek sie nie przepalil schowalem recznie ten trzpien wymontowywujac z zatrzaskow i znow podpialem i glowka sie wysuwa lecz znowu nie chce sie wsunac po prawej stronie rowniez , ale gdy ta sama czynnosc powtorzylem na dzialajacym silniczku to nie bylo zadnej reakcji od strony dzialajacego po prosstu 2 silniczki zamilkly ale jak podlaczylem kostke w dzaialajcym silniczku wszytsko elegancko dzialalo,

 

spotkal sie ktos z podobnym tematem bo probowalem roznie to ogarnac ale efektow brak napiecie na kostce jest bo sprawdzalem przy pomocy kolegi elektronika bo ja sie kompletnie na tym nie znam

 

moze jakies sugestje co moge robic zle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Potrzebuję nr silniczka regulacji świateł(nr części) do passata b5 z 99roku sedan, bez xenonów. Niestety kupiłem auto bez tych rzeczy i zaczęło mi to doskwierać:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,sa dwa te pokretła rteczne ,ktory jest gora -dół?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki a mam pilne pytanie jeżeli chodzi o ten "trzpień" muszę wyregulować lampę świeci mi za nisko to muszę kręcić w prawo czy w lewo siedząc w aucie? chodzi mi od strony pasażera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności