Skocz do zawartości
kzarczyn

Sygnalizator zostawienia włączonych świateł w samochodzie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy w pasku był w standardzie sygnalizator zostawienia włączonych świateł w samochodzie?

U mnie nie było, ale coś mam chyba w czujniku drzwi bo lampka się nie zapala po otwarciu.

Dorobiłem sobie taki sygnalizator i zastanawiam się czy było by ewentualne zainteresowanie na tego typu urządzonko (od biedy wystarczy sam buzer, ja sobie dorobiłem jeszcze przerywacz do niego)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy w pasku był w standardzie sygnalizator zostawienia włączonych świateł w samochodzie?

Tak przekaźnik (buer) nr.36 na pozycji 9 (trzeci od lewej na dole).

U mnie nie było, ale coś mam chyba w czujniku drzwi bo lampka się nie zapala po otwarciu.

1. w drzwiach nie ma buzera (omawiany wyżej)

2. w czujniku drzwi jest tylko krańcówka zamykająca obwód elektryczny na lampkę

 

Buzer działa przy włączonych światłach, wyjętym kluczyku i otwartych drzwiach kierowcy (spełnione wszystkie trzy warunki).

Edytowane przez kdjk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej sobie zmontować automatyczne włączanie świateł? Same gasną po zgaszeniu autka i same się zapalają, no i nic nie brzęczy... A koszt i nakład czasowy wręcz śmieszny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Automatyczny włącznik jest dobry, ale dla leniwych.

Ja wolę nie pozbywać się nawyku włączania świateł, bo często jeżdżę różnymi samochodami i lepiej taki nawyk posiadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też chętnie bym sobie zrobił taki sygnalizator wiec jesli mozesz to opisz troszkę jak to zrobiłeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem zwykły brzęczyk z marketu za niecałe 5zł jeden przewód do włącznika w drzwiach drugi pod bezpiecznik od lewej pozycji. zresztą to i tak tymczasowe dopóki kolega nie znajdzie mi na szrocie przekaźnika 36

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
też chętnie bym sobie zrobił taki sygnalizator wiec jesli mozesz to opisz troszkę jak to zrobiłeś

 

Zwykły buzer (piszczyk) jako sygnalizator, i przerywacz oparty o NE555. Od biedy wystarczy sam buzer ale jest strasznie wkurzający taki ciągły pisk. I to jest podpięte pod włącznik świateł, gdzie pojawia się napięcie gdy światła są włączone a kluczyk jest na 0.

Jak chcesz to mogę zamieścić dokładny schemat układu z opisem gdzie to podpiąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie był ten sam problem-brak sygnalizatora zapalonych swiateł-poszedłem po rozum gdy pewnej zimy pchałem sam paska kombi, doszedł jeszcze jeden problem-w przypadku pozostawienie włączonego kierunkowskazu przy wyłączonym silniku zapala sie obrys światłami postojowymi i jak zauważyłem na mieście wielu kierowców VW tych starszyh zapomina o tym Poszedłem do znajomego elektryka i tak mi przerobił że bzyczy na wszystkie drzwi i właczony kierunkowskaz-teraz nie zapominam o swiatłach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to przeróbka godna mistrza :-DD, zamienił a raczej połączył żółto biały kabelek od krańcówki drzwi kierowcy z brązowo białym :brawo. Robert.s ile Cie za to skasował ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma to jak sztywny akumulator:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorwałem od kumpla przekaźnik 36 ale po wpięciu żadnej reakcji wiem że był sprawny co to może być? może to być związane z włącznikiem w drzwiach czy może po prostu nie mam takiej opcji u siebie w kostce z bezpiecznikami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak mi przerobił że bzyczy na wszystkie drzwi

 

To na wypadek gdy kierowca wysiada tylnymi drzwiami? :D nie denerwuje Cię to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie skasował bo kolega a nie szedł na łatwiznę tylko pododawał jakieś diody-co do wkurzania to po to to jest by wyłaczać jaknajszybciej a poza tym kiedyś w Astrze miałem taki przypadek że podwieozłem kogoś do dentysty i musiałem na niego czekać, nie otwierałem swoich drzwi więc brzęczyk nie dał znać że są włączone światła, a że aku był słabiutki to padł

najśmieszniejsza to była mina policjanta gdy patrzył jak odpalałem astrę od fiata 126p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności