Skocz do zawartości
Bedo

Czy sie opłaca Passat na BMW

Rekomendowane odpowiedzi

tą beemkę sobie odpuszczam, ale mam nową opcje, mianowicie

BMW 745i E65, oczywiscie za doplatą. Silnik troche za duzy Oo ale musialbym sie dowiedziec ile jakie oplaty by wyniosły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Silnik troche za duzy Oo ale musialbym sie dowiedziec ile jakie oplaty by wyniosły

Zużycie paliwa o wiele większe niż w Twoim Pasku, koszt serwisu zapewne również...

A opłata, jeśli masz na myśli graniczne, to akcyza 18,6% od wartości auta + rejestracja (250zł), podatek ekologiczny (czy tam inna opłata-zwał, jak zwał-500zł), pierwszy przegląd (200zł) i ubezpieczenie (nie wiem, ile)...

No i płacz na stacji benzynowej ;)

 

A tak na marginesie-takie BMW (745 E65) moim zdaniem nie jest autem, dla nastolatka :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tak na marginesie-takie BMW (745 E65) moim zdaniem nie jest autem, dla nastolatka

 

Dokladnie ... jeszcze bardziej dziadkowaty tatuskowaty samochod . . .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnosnie serwisu silnika 745, na forum cabrio club chlopak ma ten silnik w bmw 6, pisał ostatnio ze był na przeglądzie, za wymiane oleju w skrzyni biegów 2200 zł:D nie chce wiedzieć ile reszta wyniosła:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kawał fury , z zajebi... silnikiem ale dla 60letniego dziadka :) No chyba ,że ktoś samochodem musi nadrabiac... sami wiecie co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bez przesady to nie "kozacka" E-36 z bajerkami z TESCO

To tylko kwestia czasu :) Tak samo było z e30, pózniej z e36, a szkoda, bo to ładne i dobre samochody. Podobnie jest z e46. Pytanie, czy bym się zamienił...tak:) Nie zamienisz się, nie dowiesz. "Lepiej zrobić coś głupiego, i żałować, niż nie zrobić tego, i żałować, że się tego nie zrobiło"

PozdraVWiam, i życzę trafnego wyboru

 

---------- Post added at 13:14 ---------- Previous post was at 13:13 ----------

 

:597:

60letniego dziadka

W sumie potwierdza się...mój 66 letni dziadek ma taką:612:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kawał fury , z zajebi... Silnikiem ale dla 60letniego dziadka no chyba ,że ktoś samochodem musi nadrabiac... Sami wiecie co.

 

:D:d:d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zebym zazdroscil ale przechodzisz na emeryt-style? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to emeryci jezdza mocnymi kupetami z napedem na tyl? :o

 

wlasnie predzej passatem pojada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to emeryci jezdza mocnymi kupetami z napedem na tyl? :o

 

wlasnie predzej passatem pojada

 

Przeczytaj wątek to bedziesz wiedzial o czym mowimy :/ ... 745 chyba nie jest coupe ?? ;> no wiec wlasnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie mówmy o gustach...wiadomo, każdy chce czegoś innego, wszystko ma plusy, i minusy :)

Ale...jeżdząc Paskiem, samochodem dla ludu, jezdzimy, i ekspoatujemy go w miarę tanio...A jak jest z BWM seri 7 chyba każdy się domyśla, a jeżeli nie, to proponuje zapytac wujka Google. Ceny astronomiczne, za wymiane zawieszenia w takim czymś odrestaurowałbym swoją Santanę:provw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego powiem tak jak BMW to tylko nowe badz ze sprawdzonego źródła,

z uzywanymi bmw bywa różnie trafisz na skarbonke lub na perełke(co jest znikome),

Pozatym wiedz, ze jezeli kupisz ta bmw to bedziesz mial problemy z odsprzedaza(kupujacy beda marudzic w stylu ee bmw i automat, bylby manual bralbym od razu, jak wiadomo mlodzi ludzie wola manual + - 18-40 wiek kupujacych tego typu bmw jako uzywke)

 

miałem jedno w zyciu bmw uzytkowane przez rok i powiem tak jak kupie bmw to jedynie nowe z salonu...

 

teraz doczytałem, heh 745i teraz chcesz moze i troche doplacisz, ale licz sie, ze utrzymanie bedzie ogromne.. wiec sporo kasy Ci na paliwo wyjdzie, a jak zacznie sie oby nie sypac to sporo wybulisz na nia,

Edytowane przez wojtekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba ktos tu przesadza z mega kosztami eksploatacji, ceny czesci nie sa tragiczne.. wejdz na allegro i sam sie przekonasz, mi tak samo truli znajomi jak kupowalismy jeepa 4.7, kazdy był mądry a sam nie miał ;) spalanie fakt jest dość imponujące, mi na trasie udało sie zejsc do 17l, jednakze wyprzedzając 3 tiry nie zastanawiam sie ile spali, tylko trzymam buta w podłodze, moze i spale dwa razy wiecej niz passat ale za to wyprzedzam 3razy szybciej :) nie sądze równiez zebys trafił zajechaną e65, to nie e36;) btw nie wolisz e60?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeep to nie bmw.. zupełnie inna bajka, czesci do jeepa sa w miare tanie, paliwo mozna przebolec jak uzytkuje sie auto "turystycznie", a na bmw zajechane mozna zawsze trafic ja trafiłem i ..... bmw o tam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeep to nie bmw.. zupełnie inna bajka, czesci do jeepa sa w miare tanie, paliwo mozna przebolec jak uzytkuje sie auto "turystycznie", a na bmw zajechane mozna zawsze trafic ja trafiłem i ..... bmw o tam

Tu się zgadzam. Do Jeepa nie mówię ,że części są tanie jak barszcz ale nie oszukujmy się Jeep ma konstrukcje prostą jak drut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no całe szczęscie ma prostą konstrukcje, dzieki czemu bezawaryjną, ale do tej bmki tez nie są wywalone w kosmos ceny czesci jak do merca, oczywiscie mozna trafic zajechaną, ale panowie to jest 7, samochod ktorym nie upala sie gumy czy lata po wsi bokami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7, samochod ktorym nie upala sie gumy czy lata po wsi bokami

Racja bans na światłach a jak trzeba to pod nogą ... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ogólnie to sie zastanawiam, czy passata sprzedawac (niewiadomo kiedy sprzedam) czy zamieniac na to i ewentualnie to sprzedawac

W planach jest cos wiekszego.

 

sorki ze tak wyciagam ze srodka tematu posta,ale jak raz strzelisz ladnego boczka gdzies na luku to nie bedziesz chcial innego auta. pozatym nie ma co ukrywac ze silniki bmw sa o wiele bardziej dynamiczne, e46 nie jest samochodem rodzinnym jak passat (tym bardziej w coupe). sam miałem brac e36 2,0 z 6cioma cylindrami w rzedzie (24v) o mocy 150 kucy. tak sie jakos stalo ze trafilem na golfa gti 2,0 dohc 16v rowniez 150 kucy, nie moge poki co narzekac na samochod, ale dla mlodego tył naped to bajka... brakuje mi tego :) cale szczescie moge sobie pojezdzic od czasu do czasu betką od kuzynki wyżej wspominaną :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

745i:D tansze sa nawet od 730d bo nikt niechce ich brac sa bardzooo drogie w eksplatacji:D i cene strasznie tracaa mozna za teoretycznie male pieniadze kupic, nawet mozna porownac do a8 ten sam rocznik i silnik i a8 drozsze o min 30tys

tam juz nawet nie ma automatu jaki wszyscy znamy tylko przyciski w kierownicy:)jak tam cos jebnie to bedzie problem, zawieszenie, elektronika, heble, nawet oponki tam to min. 265 na 18calach a jak przylansic to trzeba 20 zalozyc

waga dobre 2tony i te 333KM no jak by nie bylo jedzie ladnie ale nie ma szalenstw takim autem

jak zarabiasz 5tys na miesiac to jest to fura dla ciebie i bedize Cie stac ja utrzymac

jak nie to wogole nie patrz takich aut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności