Skocz do zawartości
api13

Dołożyć czujniki parktronika orginał

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie zabieram się za dokładanie czujników parktronika.

Dojechały oryginalne 3C0 919 275 S wiązka, sterownik w drodze (podobno).

Jako że przedni zderzak jest w planie wymiany na spryskiwacze to na razie go nie ruszam.

Kwestią jest tylny.

Zanim zacząłem gromadzenie maneli szukałem zderzaka tylnego z odpowiednimi dziurami.

W międzyczasie dowiedziałem się, że czujniki siedzą w uchwytach, które są przyklejane na taśmę dwustronną :o tak to był szok. Czujniki kupiłem z uchwytami i omawianą taśmą dwustronną.

Teraz pozostaje mi ustalić rozmieszczenie czujników na zderzaku i znaleźć odpowiedniej średnicy otwornice.

Może ktoś ma wymiary jak są rozmieszczone czujniki i jaka jest średnica, bo mi wychodzi, że średnica to coś około 17,5mm i teraz czadowe będzie znalezienie takiej otwornicy. Bo dostępne wymiary to 17 i 18 mm.

Kolejna sprawa to gumowy pierścień uszczelniający jest czarny (reszta srebrna) czy w oryginale miedzy czujnikiem a zderzakiem jest czarna gumka czy pod kolor zderzaka?

 

 

Taka seria pytań ale będzie dla potomnych.

Edytowane przez api13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy w oryginale miedzy czujnikiem a zderzakiem jest czarna gumka czy pod kolor zderzaka?

 

Gumka jest czarna.

 

Może ktoś ma wymiary jak są rozmieszczone czujniki

 

Możliwe, że od wewnętrznej strony jest to zaznaczone. Piszę tak, bo dokładałem hak, i było tak zaznaczone miejsce na klapkę, mimo, że ori zderzak pod hak jest inny niż ten bez miejsca. Czujniki niestety są ori, więc nie potwierdzę, że te miejsca są zaznaczone. Jakby co, to mogę je zwymiarować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byś mógł zwymiarować a do tego pykąć fotkę z bliska było by fajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego api13. Jak już uporasz się z montażem, przedstaw proszę opis instalacji. Co jest potrzebne, jak podłączyć itp. Z góry dziekuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No potrzeba kilku klamotów. Czujniki 3C0 919 275 S (S to produkowane obecnie) szt 6 jeżeli robimy/będziemy robić przód. Do przodu potrzebne jeszcze 2 niklowane 3C0 919 275 N. Potrzebna wiązka w tylny i przedni zderzak, wiązka główna, piszczek, przycisk i naprawdę dużo pracy.

Wiązki można kupić na http://www.kufatec.de/shop/index.php/cat/c106_Passat-3C.html/XTCsid/37e9973ff24264f8e66fe50b64c0c1a5

 

Czujniki kupiłem po 20 zł wiązka przód/tył po 50 240zł z przesyłką,

 

Teraz moduł są 2 warianty tańszy: 3C0 919 283 B i droższy 3C8 919 475.

Różnica polega na tym, że droższy pogada z rns celem wizualizacji ale potrzebny nowy gateway 3C0 907 530 E lub nawet L. (na allegro nie do dostania).

 

 

Kto wie jaka jest różnica między 3C0 919 283 B a 3C0 919 283 C w cenie duża ponad 100% na allegro

Edytowane przez api13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z otworami w zderzaku tylnym? Są od środka jakieś miejsca oznaczone czy trzeba samemu wyznaczyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba samemu sa jedynie po 2 kreski jak ma być przyklejony uchwyt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trzeba samemu sa jedynie po 2 kreski jak ma być przyklejony uchwyt

 

To już coś. Postaram się w poniedziałek kliknąć fotki i zmierzyć te czujniki. Jakoś nie mogę trzech rzeczy w jednym miejscu ogarnąć - miarka, aparat i auto :D

 

EDIT:

 

Coś tam pomierzyłem i wygląda to następująco:

 

1) Rozstaw czujników (mierzone w osi czujnika, variant i sedan)

- środkowy-środkowy = 580mm

- zewnętrzny - środkowy = 432mm

 

2) Wysokość montażu (mierzone od osi czujnika do górnego załamania na zderzaku, variant i sedan)

 

- zewnętrzny czujnik = 25mm

- środkowy czujnik = 22mm

 

3) Wysokość montażu (mierzone od osi czujnika do dolnej krawędzi - łączenie z dokładką w variant)

 

- wszystkie czujniki 70mm.

 

Jeśli miałbym to robić, zacząłbym od wyznaczenia środka zderzaka i odznaczyłbym 580/2 = 290mm dla wewnetrznych i 258/2+432 = 722mm dla zewnętrznych.

 

Mierzyłem średnicę otworów i wychodzi, że jest to 18mm. Głowy nie dam sobie jednak za to uciąć, bo robiłem to miarką, dodatkowo krawędź otworu jest minimalnie załamana. Do precyzyjnego pomiaru trzeba by wyjąć czujnik i otwór zmierzyć suwmiarką.

sedan1.jpg

variant.jpg

Edytowane przez Tomcio
Fotki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przestrzegam wszystkich przed oszustem na forum pod nick'em ShOck

 

Mógłbyś napisać o co chodzi ze ostrzegasz przed nim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro tu pytasz to tu odpowiem

 

Kupiłem od typa modu telefonu i klawiaturę w szufladki. Już pominę fakt że owy sterownik miał być pod RNS-510 (nie gada jak powinien).

Zrobił paczuszkę za pobraniem i ja ja odebrałem. W przesyłce nie było klawiatury mimo że pobranie opiewało na ustaloną kwotę.

Obiecał że dośle, ale chwilowo wyjechał z PL i jak tylko wróci to dośle.

I tak sobie czekałem, czekałem, aż tu nagle przemówił i żecze: może dosłać ale muszę dopłacić 50zł, nie wiadomo za co. Jak twierdzi za tanio sprzedał.

Na moja propozycje odesłania modułu też nie przystał cyta: "nie ma takiej opcji".

Tak czy owak kawał kutwy i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam nie wiecie czy trzeba kupic modul 8 kanalowy przod tyl czy mozna kupic modul 4 kanalowy od tourana lub golfav jak komus odpowiada sam tyl czy do B6 podejdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności