Skocz do zawartości
mikrus25

zawór odpowietrzania zbiornika paliwa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy podczas pracy na gazie powinien pracować zawór odpowietrzania zbiornika paliwa ( cykać)? Pytam bo u mnie działa podczas pracy na sekwencji. Pytanie dość trywialne, ale proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, powinien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.Jeżeli chodzi ci o jakiś cyk,cyk od butli LPG to jest to dzwięk otwarcia elektrozaworu na butli.Jeżeli słychać go co jakiś czas,oznacza to ze instalacja przechodzi na Pb po czym ponownie na LPG,czyli coś jest nie tak.Elektrozawór otwiera się po osiągnięciu temperatury wskazanej w ustawieniach sterownika i więcej nie powinieneś go słyszeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeżeli cykanie słychać z okolic filtra powietrza to dobrze on zawsze działa (odpowietrzenie zbiornika paliwa) nie zależnie od tego czy jedziesz na Pb lub LPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledze chodzi o ten pod maską -tak powinien cykać wszysko jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okm czyli to mam dobrze a teraz z innej beczki. Jakie wartości podciśnienia macie w swoich instalkach gazowych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem gdzie niby ma być podciśnienie w instalacji gazowej ale reduktor jest ustawiony na 1,56 Bar a przy max bucie spada do 1,2 Bar ale to jest ciśnienie ...chyba o to ci chodziło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zależności od reduktora powinno być powyżej 1,0 do 1,35.Jeżeli jest za wysokie świadczy o zbyt mało rozwierconych dyszach,bądz usterce reduktora,lub błędzie montarzowym.Jeżeli jest poniżej 1 reduktor pada,dopuszczalne są spadki ciśnienia przy gwałtownym depnięciu o 0,1-0,3 chyba że silver to spada nawet do 0,5 bara:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o podciśnienie czytane przez program instalki gazowej.

ja mam 0.36. Macie to na monitorach gdy połączycie się z kompem lpg.

Ciśnienie lpg to inna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikrus tylko zapomniałeś napisać jaka masz instalację(sterownik).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

instalka kme g3. Ale to nie ma znaczenia, jeśli ktoś ma staga, też musi mieć wartości podciśnienia widoczne po podpięciu kompa.

Chodzi oczywiście o sekwencje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://img39.imageshack.us/i/butpb.jpg/

To w zależności czy masz turbo,podłącza się do reduktora podcisnienie w wtedy chyba wybiera się inny typ czujnika.Jak nie ma turbo to bierze emulację z przepustnicy czy jakos tak.

Edytowane przez karol27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności