Skocz do zawartości
kamyk

pompowtryski żle dawkują

Rekomendowane odpowiedzi

witam po dlugiej nieobecnosci

po sprawdzeniu pompowtryskow okazalo sie ze 1 i 4 podaja za duzo paliwa.ogolnie auto chodzi bez zadnych zastrzezen: nie dymi,odpala na strzal,przyspiesza prawidlowo,nie szarpie(choc zdazylo sie to kiedys w trakcie gwaltownego przyspieszania-aktualnie objaw zanikl).aktualnie jestem na etapie sprawdzania spalania.czy mimo to mam interweniowac i wymieniac pompowtryski?wymienic dwa uszkodzone-na sprawne czy lepiej caly kpl?nie wiem tez czy to od tego,ale ogolnie bardzo smierdza spaliny(nie dymi).jesli mozecie to prosze polecic gdzie moge najkorzystniej zakupic pompowtryski?poprosze rowniez jesli ktos moze o odczytanie z etki jakie moge stosowac numery pompek

Edytowane przez kamyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymieniasz jedynie te które leją.niektórzy stosują STP do pompek co ponoć chwilowo poprawia ich kondycje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale po co ruszać skoro wszystko chodzi dobrze?

Podają za dużo paliwa czyli ile?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wymieniasz jedynie te które leją.niektórzy stosują STP

rozumiem.bede wymienial od razu uszkodzone,a nie stosowal srodki posrednie typu stp.ale dzieki

po co ruszać skoro wszystko chodzi dobrze

nie spytalem kolegi ktory robil mi pomiary,wiem tylko ze leja i to sporo(zapytam i dopisze).wydaje mi sie ze skoro dawkowanie nie miesci sie w normach,to nalezy wymienic uszkodzona czesc prawda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne ale jeżeli coś nie działa tak jak powinno to są tego jakieś objawy, np. dymienie, większe spalanie, jakieś drgania czy inny odgłos pracy silnika. Jeździsz tym samochodem na co dzień i jesteś w stanie ocenić czy coś mu dolega a nie tylko ślepo wierzyć komputerowi. Jak by Ci ktoś powiedział że turbo trzeba wymienić bo źle pompuje to byś od razu wymieniał?

Wstaw przynajmniej jakie bloki pomiarowe były robione i jakie są wartości to ocenimy stan tych pompek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wstaw przynajmniej jakie bloki pomiarowe były robione i jakie są wartości to ocenimy stan tych pompek

bedzie chwilowy problem z wstawieniem,bo nie mam na miejscu dostepu do kompa.robie teraz test spalania,wiec niedlugo bede wiedzial ile sobie przypala.poza tym dziwnych objawow nie zauwazylem-oprocz straszliwego smrodu spalin,sa bardzo duszace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duszące spaliny w dieslu, to efekt zbyt bogatej mieszanki.

Możliwości są dwie, albo za mało powietrza, albo za dużo paliwa.

Jak nie przyspiesza, to mało powietrza, jak na wolnych obrotach też 'śmierdzi' to za dużo paliwa.

Dymienie na czarno, nie oznacza, że auto za dużo pali, tylko że wtryski leją.

Krople ropy są na tyle duże, że się nie spalają do końca...

Sam jeździsz swoim autem, wiesz ile pali i jak to się ma to tego, co komp podaje. Jeśli spalanie się zwiększyło, a jednocześnie ufasz mechanikowi, to niestety została Ci regeneracja/wymiana niesprawnych wtrysków.

 

Edyta:

Tak sobie pomyślałem, że STP i jemu podobne, to nie jest zły pomysł.

Możliwe, że tobie się po prostu głowica wtrysku lekko klinuje i dlatego za dużo daje.

Wlej czegoś 'czyszczącego' do oleju i trochę pojeździj, może mu przejdzie.

Powyższa uwaga, to tylko moje MISIE, nie traktuj jej jak wyroczni...

Edytowane przez HubeRRo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Duszące spaliny w dieslu, to efekt zbyt bogatej mieszanki
, albo za dużo paliwa.

witam.dokladnie taka dostalem diagnoze.smrod spalin jest rowniez na jalowym biegu-takze wskazuje na duza ilosc paliwa.przyspieszenie jest w porzadku(turbo pol roku temu nowe)zadnych dymien nie odnotowalem,zadnych innych objawow.powinien wiecej palic,ale dopiero jestem na etapie sprawdzania.dzis moze uda mi sie zrobic pomiary na kompie i wrzuce do jutra.mowisz ze warto to STP do czyszczenia pompowtrysków kupic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz robił logi, to może nie być widać, że leje się więcej paliwa.

Dokładną dawkę poznaje się na stole u pompiarza.

Jak jest dobry fachowiec, to za niewielkie pieniądze sprawdzi co i jak z wtryskami.

Oczywiście ewentualna naprawa będzie droższa.

 

Ja do mojego 'kibelka' wlałem coś, co się nazywa Nitrox Diesel Boost.

Po tym poprawiła się praca silnika i zwiększyła troszkę moc, po przpeleniu całego zbiornika poprawiły się korekty na wtryskach.

 

Dodatki na pewno nie zaszkodzą, a mogą poprawić pracę wtrysku.

Tylko pamiętaj, żeby prze wlaniem tego do baku wymienić filtr paliwa, jeśli ma trochę [km] na karku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

logi robione kilkukrotnie przez ostatnie dni-kazdy bez zarzutow.ponizej dawkowanie pompek robione dzis.auto nadal bez zarzutow-zero bledow na vagu.takze chyba mechanik sie pomylil informujac o laniu wtryskow.

attachment.php?attachmentid=19647&stc=1&d=1259190633

logi.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz dziekuj kolegom że zaoszczedziles $$$

tak na marginesie ja leje mixol do swoich rechotów, polecam pogooglac troche na ten temat zwlaszcza na forum audi jest co i jak poparte logami przed i po, ja u siebie takze zauwazylem lekka poprawe ale nie bylo zabardzo co porawiac ale chronic zawsze warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
teraz dziekuj kolegom że zaoszczedziles

wiadomo ze dziekuje za odzew.czy moze ktos znajacy sie na pompach, ocenic te dawkowania.czy w zwiazku z tym, iz wartosci mieszcza sie w normie warto zastosowac od czasu do czasu specyfiki czyszczace wtryski?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blok pomiarowy 013 pompek to sie robi w czasie jazdy czy na postoju, mi na postoju pokazuje wszędzie zera.Oczywiście samochód pracuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności