Skocz do zawartości
GrzegorzEP

świece żarowe 2.0 TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Swiece u mnie w sklepie orginalne do mojego kosztuja dokladnie 11 funa ,czyli dosyc tanio z tego co widze.Ale problem dalej istnieje.Znowu kilka razy mi pokazal rogi.Za pierwszym razem jak zapalil i po kilku sekundach zgasl,no i pomrugala kontrolka swiec,to wlaczalem tylko sama elektronike ,cos takiego jak robilem zima kiedys w merolu,jakies cztery razy.No i odpalil.Po skasowaniu tego samego bledu .Z nowu rwal aswald do ponownego byka.Teraz jezdzi jest szybki,pali normalnie,ale ma wyczuwalny brak mocy,to znaczy pedal gazu nie reaguje odrazu.Wiem,ze jak skasuje ten blad to znowu bedzie rwal,ale czy warto.Na forach zachodnich znalazlem przy tym problemie,objawach i tym samym bledzie jeszcze trzy objawy i ich usuniecie.Pierwsze to kluczyk (wymienilem,na moj nowy) problem z komunikacja miedzy kluczykiem a imobilajzerem, no i trzeci to polaczenia przy sterowniku,zasniedziale i spadek przeplywu produ (chyba) sprawdzane urzadzeniem.Po przeczyszczeniu dziala gosciowi normalnie.N naszym forum teraz trwa dyskusja bardzo podobnahttp://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=50575

 

W przyszlym tygodniu zabiora sie mi za przegladanie elektroniki,a jak nie pomorze no niestety czeka mie wymiana sterownika,tak jak podaje blad.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Potwierdzam !! zakładać tylko oryginalne takie jak na pierwszy montaż czyli NGK D-POWER CZ 304 7V K86RA Numer vw N105798.05

Do kupienia na allegro 80zł sztuka. Pierwsze świece wymieniłem przy 180 tys w ilości 3szt a czwartą miałem od nowości gdy ją wymieniałem było 270 tys.

 

świece.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

prosiłbym o napisanie gdzie znajdują sie świece żarowe w 2.0 tdi moze to głupie ale kiedyś próbowałem je znaleźć niestety nie udało sie one są od strony kolektora ssącego czy wydechowego.

dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam.

prosiłbym o napisanie gdzie znajdują sie świece żarowe w 2.0 tdi moze to głupie ale kiedyś próbowałem je znaleźć niestety nie udało sie one są od strony kolektora ssącego czy wydechowego.

dzięki.

kolego u Ciebie swiece są pod pokrywa zaworową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam pytanie czy zawsze komputer (kontrolka) pokaże że przepalona jest jedna świeca żarowa bo przy odpalaniu chwile chodzi mi nierówno i zakopci na niebiesko przypuszczam , że to świeca ale żadna kontrolka się nie zapaliła .I jeszcze jedno wiecie może jakie świece do silnika BXE 1.9 105KM

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

mam pytanie czy zawsze komputer (kontrolka) pokaże że przepalona jest jedna świeca żarowa

 

Niekoniecznie. U mnie nie świeci kontrolka a na VCDS pokazuje, że jedna świeca jest upalona.

Co do wyboru świec w 1.9 105 miał ktoś świece BOSCH DURATERM? Nadają się czy lepiej NGK lub BERU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja niedawno zalozylem boscha za 55 zł sztuka i dziala jest ok ktore bys nie kupil to beda dobre z wyjatkiem iskry czy to bosch czy beru czy ngk wybór nalezy do ciebie bylo -25 i pali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja niedawno zalozylem boscha za 55 zł sztuka i dziala

 

A co do tych: http://allegro.pl/swiece-zarowe-bosch-vw-audi-skoda-seat-1-9-2-0-tdi-i2153516943.html Oryginały czy sobie odpuścić i dołożyć dwie dychy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanko jako, ze chce wymienic siwece zarowe w swoim pasku.

 

ktore swiece beda dobre :

 

http://allegro.pl/ngk-swieca-zarowa-vw-polo-sharan-touareg-passat-i2816099633.html

 

czy

 

http://allegro.pl/swieca-zarowa-bosch-vw-passat-touran-2-0-wawa-i2868830345.html

 

pozdrawiam i z gory dziekuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup tylko z aso aby ominąć problemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

mam pytanie czy zawsze komputer (kontrolka) pokaże że przepalona jest jedna świeca żarowa bo przy odpalaniu chwile chodzi mi nierówno i zakopci na niebiesko przypuszczam , że to świeca ale żadna kontrolka się nie zapaliła .I jeszcze jedno wiecie może jakie świece do silnika BXE 1.9 105KM

Pozdrawiam.

 

Niekoniecznie, u mnie kopcil przy odpaleniu jakies dwa tygodnie zanim wywalil blad. Po sprawdzeniu vcds'em okazalo sie ze jest walnieta swieca na pierwszym cylindrze. Po wymianie wszystkich zero dymku i bardzo ladnie chodzi na zimnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam pytanko jako, ze chce wymienic siwece zarowe w swoim pasku.

 

ktore swiece beda dobre :

 

http://allegro.pl/ngk-swieca-zarowa-vw-polo-sharan-touareg-passat-i2816099633.html

 

czy

 

http://allegro.pl/swieca-zarowa-bosch-vw-passat-touran-2-0-wawa-i2868830345.html

 

pozdrawiam i z gory dziekuje za pomoc

 

Ngk mają napięcie 7V, a te BOSCH-a 4,4V - gdybym miał wybierać to raczej NGK. Dopasuj świece do rodzaju silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko NGK,montowalem inne i wywalal mi błąd,gdy zakupilem z aso NGK problem zniknał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niekoniecznie z aso, wystarczy kupic takie same i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko wlasnie nie wiem jake sa , tu nei chodzi o koszta chociaz jak w aso mam dac 105zl za NGK to wole z allegro

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyszukiwarka na stronie NGK pokazuje, że masz właśnie takie:

 

CZ104
Nr porządkowy:9826
Szczegóły
Napięcie:7 V
Prądy:7 A

 

Czyli te z pierwszego linku z Alle będą ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki wwielke za pomoc !!

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie oryginaly byly NGK CZ301 7v - wlozylem NGK CZ304 7v 9835 - ponoc te sa nastepcami

 

tu mozna znalezc jakie swiece NGK do jakiego silnika sa przeznaczone

http://www.ngkpartfinder.co.uk/

Edytowane przez tmstp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niekoniecznie, u mnie kopcil przy odpaleniu jakies dwa tygodnie zanim wywalil blad. Po sprawdzeniu vcds'em okazalo sie ze jest walnieta swieca na pierwszym cylindrze. Po wymianie wszystkich zero dymku i bardzo ladnie chodzi na zimnym.
Trochę odkopię bo pytanie mocno mnie nurtuje... mi ciężko pali na mrozie już drugą zimę, poprzedniej kupiłem nowy akumulator i było git, w ostatnie mrozy znów mnie zawiódł...

Żadna kontrolka się nie zapala, jak już zapali to chodzi równo, nie wydziela żadnego podejrzanego dymu.

 

I teraz nie wiem, czy trafił mi się trefny aku czy szukać problemu gdzie indziej (świece żarowe).

 

J

 

HeliCAM Filmowanie z powietrza

Zdjecia lotnicze Heli-Cam

Edytowane przez jawor99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sprawdzałem swój bo też ostatnio na mrozie gorzej odpalał. Po sprawdzeniu aku do wymiany ale nie dziwie się bo to jeszcze ori. Świece ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności