Skocz do zawartości
DeNostri

głośna praca "regenerowanej" turbosprężarki

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam problem z turbiną -

otóż po rozwałce turbiny założyłem "nową"-regenerowaną która po odpaleniu bardzo głośno gwizda - czy jest to normalne ? czy turbina mogła być źle zregenerowana ?

gdzie tkwi problem ??

Edytowane przez DeNostri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_tytul1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz zapchane węże od oleju i brak smarowania. Przed założeniem turbiny czy to nowej czy regenerowanej zaleca się oczyszczenie, przedmuchanie (jak zwał tak zwał) węży doprowadzających olej do turbiny. Tylko gdybam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Regenerowane zawsze glosno gwizdaja,nie wiem ale wydaje mi sie ze to mija po jakimś czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Regenerowane zawsze glosno gwizdaja,nie wiem ale wydaje mi sie ze to mija po jakimś czasie.

Posiadam w swoim aucie regenerowaną turbinę i nic mi nie hałasuje w niej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja chciał abyś napisał jak odpaliłeś autko zaraz po montażu turbiny. Co nie, którzy montują turbo odpalają za pierwszym razem silnik a później problem.

 

Jak wymieniałem turbinę to pokręciłem rozrusznikiem przy załączonej odcinki. Rozrusznik pokręcił ale silnik się nie odpalił. Kręciłem aż do momentu gdy w rurce olejowej popłynął olej. Wtedy rurka doprowadzająca olej do turbiny została przykręcona jak. Jeszcze raz zakręciłem i obróciłem łopatkami turbiny w prawo. i mogłem autko odpalić. Turbina po takim procesie montażu uruchomiła się cichutko i prawidłowo.

 

Natomiast pierwsze turbo (wymiana bo olej wpierdzielała) mechanik spierdaczył bo wszystko podłączył nawet nie wiem czy zalał olejem turbinę. Zaraz po odpaleniu dzwoni, że coś z tą turbiną nie tak bo strasznie głośno chodzi. Oczywiście zatarł ją wg firmy regenerującej. Tak to jest z tymi znajomymi mechanikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

lukisio masz racje co do odpalania świerzej regenerowanej turbinki -

ALE ja też regenerowałem, zamontowalem i teraz gwiżdze jak autorowi temetu i zrobilem juz 15 tyś i dalej jest tak samo po przekroczeniu 2200 obrotów troche cichnie(zmiena kat) wydaje sie to normalne i zalezy od osoby ktora wywazała wirnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lukisio masz racje co do odpalania świerzej regenerowanej turbinki -

ALE ja też regenerowałem, zamontowalem i teraz gwiżdze jak autorowi temetu i zrobilem juz 15 tyś i dalej jest tak samo po przekroczeniu 2200 obrotów troche cichnie(zmiena kat) wydaje sie to normalne i zalezy od osoby ktora wywazała wirnik

może została przytarta przy pierwszym odpaleniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponowalbym najpierw ustalic, co to jest "glosne gwizdanie", czy raczej jak nowy E320 CDi czy Boeing 747.

Tak jak napisal luksio - jak zaraz po zamonotowaniu turbiny odpalono auto to turbina pewnie poszla w piizdu, bo nie miala smarowania i az dziw bierze, ze mechanik nie wie jak sie z tym obchodzic.

Moja regenerowana gwizdze wlasnie jak w jakims CDI... i tak ma byc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy nie masz rozszczelnionych przewodów powietrza do i od turbiny. Wtedy może być głośno!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności