Skocz do zawartości
kzarczyn

Brak ciśnienia na jednym cylindrze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Miałem ostatnio pomiar ciśnienia sprężania i wyszło mi 20, 32, 30 , 32.

Niestety nie miałem próby olejowej, ale najprawdopodobniej pierścienie mi puszczają. Olej leje się z odmy i nie mogę tego uszczelnić.

Czy można wymienić pierścienie tylko na jednym tłoku i ile taki zabieg by kosztował?

Nie chcę się pchać w remont silnika, a jedynie w tymczasową naprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nawet wymieniając tylko pierścienie na jednym cylindrze cena takiej operacji nie znacznie spadnie. I tak trzeba rozkopać silnik, więc lepiej przy okazji wszystkie wymienić. I na nowo dotrzeć zawory i wymienić gumki. Na pewno się poprawi, chyba, że już są widoczne rysy na tulei.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z kolega FUCKER jesli juz rozbierasz silnik to zrób mu przeglad i powyminiaj zuzyte czesci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym zastanów sie co moze być przyczyną zużycia pierścieni tylko jednego tłoka,jak zakładasz. Może problem lezy gdzie indziej np. po stronie zaworu lub uszczelki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może problem lezy gdzie indziej np. po stronie zaworu lub uszczelki?
Dokładnie. Najpierw sprawdź głowicę bo to ona może być powodem i wtedy będziesz wiedział czy wymieniać pierścienie czy nie.(A jak już to wszystkie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może jeszcze rurke natrysku oleju na denko tłoka czyli inaczej wszystko posprawdzaj po kolei najlepiej z kimś kto chcenaprawić autko a nie odp.... robote.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Przeważnie się nadpalają zawory i gniazda wydechowe, a pomaga im ponowne dotarcie pasta diamentową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może poleci ktoś jakiegoś fachowca od diesli w Warszawie (lub Chełmie), który zna się na rzeczy?

Ja do tej pory trafiam na samych ściemniaczy i rzeźbiarzy. Jeden to chciał mi już silnik wymieniać bo akurat miał taki do sprzedania, inny kazał sprzedać auto Rumunom żeby sobie kapustę na targ wozili, a jeszcze inny wymienił mi pół samochodu bez pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapytaj w grupie regionalnej może ktoś ci pomoże ew kolega marewel jest z chełma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności