Skocz do zawartości
Gość Primera

Jaki olej do skrzyni biegów i tylnego mostu?

Rekomendowane odpowiedzi

no wlasnie postow i tematow fulllllll a metlik taki ze nie moge dopasowa oleju do skrzyni;(

nie bede ryzykowal do skrzyni tez zaleje taf-x ;)

Edytowane przez halski67

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie bo juz nie wiem autko jak w opisie.

Moje pytanie wyglada tak jaki jest olej orginalny do skrzyni biegow i do tylniego mostu co wlac : nazwe i oznaczenie.

Ja bede olej dolewal bo nie wymieniam mam zle doswiadczenie z passat b3 i wymiana na olej nowy w skrzyni biegow kupilem jak w orginale i wielka kupa tz chodzila skrzynia gorzej niz przed wymiana :dupablada wiec nie robie nic na sile. Prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem w moim 1.9 tdi 110km Afn synchro 12.1998r oleje w skrzyni biegów, torsenie i tylnim mościeJ

Okazało sie ze w tylnim moście jest bardzo mało oleju. jak włożyłem palec przez otwór to ledwo co poczułem ze cos tam jest:( Zauważyłem ze trochę sie poci olej po obu stronach jak wychodzą półosie z mostu...

Chce dolać oleju tylko jaki kupić odpowiedni??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdzałem w moim 1.9 tdi 110km Afn synchro 12.1998r oleje w skrzyni biegów, torsenie i tylnim mościeJ

Okazało sie ze w tylnim moście jest bardzo mało oleju. jak włożyłem palec przez otwór to ledwo co poczułem ze cos tam jest:( Zauważyłem ze trochę sie poci olej po obu stronach jak wychodzą półosie z mostu...

Chce dolać oleju tylko jaki kupić odpowiedni??

najpierw uszczelnij most potem wlej olej przekładniowy w ilości 1,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem z tym u mechanika i powiedzial ze nie warto narazie tego ruszac bo to bardzo lekko sie poci, w zasadzie to od nowosci prawdopodobnie nie byl sprawdzany stan oleju w dyfrze. wiec mysle ze narazie tylko dolej, a z czasem jak sie pogorszy to dam do mechanika by naprawil i uszczelnil. Tylko jaki olej wlac z tego co sie dowiedzialem to 75W 90. Czy coś jeszcze musze powiedziec w sklepie jak bede kupował? Moze polecacie jakąś firme??

Edytowane przez lukbart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bylem z tym u mechanika i powiedzial ze nie warto narazie tego ruszac bo to bardzo lekko sie poci, w zasadzie to od nowosci prawdopodobnie nie byl sprawdzany stan oleju w dyfrze. wiec mysle ze narazie tylko dolej, a z czasem jak sie pogorszy to dam do mechanika by naprawil i uszczelnil. Tylko jaki olej wlac z tego co sie dowiedzialem to 75W 90. Czy coś jeszcze musze powiedziec w sklepie jak bede kupował? Moze polecacie jakąś firme??
dobry olej to motula febi castrola i na pewno ori z ASO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze w sprzedazy są oleje GL 4 i GL5, co to znaczy i jaki kupic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rok temu wymieniałem olej w tylnym moście bo mi wył i był niski poziom oleju .Wymieniłem na TAF-X i nastała cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumie ze tchodzi o olej firmy Castrol Taf-x 75w40.

Jaka jest opinia kolegów na temat tego wlasnie oleju?? jest odpowiedni??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a prosze powiedzcie jaka konsystencje i kolor ma olej w tylnym moscie ?

 

Ja u siebie jakis czas temu wymienialem uszczelniacz tylnego mostu ten do ktorego wchodzi polos, i mialem strasznie gesty ten olej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to 75w90 to chyba pełny syntetyk więc powinien być rzadki W tylnym moście gesciejszy olej chyba też są sprawdzi Jednak powinien być tam taki jak powyżej np castrol taf-x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje kotleta w roli informacyjnej zeby nie zakladac nowego tematu bo kazdy pisze I pisze I nic z tego nie wyniklo....

 

TAF-X to szajs z Castrolu I nie lal bym tego nawet jak bym dostal za darmo.

 

Olej do skrzynki 6cio biegowej oraz 5 cio biegowej oraz 5cio I 6cio biegowych 4 motion - SAE 75w/90 z norma GL5 PELNY SYNTETYK

 

Olej do dyferencjaly 4motion SAE 75w/90 z norma GL5 PELEN SYNTETYK

 

Mozna rowniez zastowsowac polsyntetyk ''SEMI SYNTETIC'' co nie sprawia zauwazalnych roznic ale idac z mysla bycia dokladnym probujmy kupowac pelne syntetyki.

 

Produkty

 

MOTYL Gear

TAF-X

MOTYL Gear 300

Titan Trans

Sa odpowiednie. Jakosciowo najlepiej wypada tu MOTYL Gear 75w-90.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a czy Castrol Syntrans Transaxle 75w90 jest odpowiedni???? taki mam u siebie juz od 50 tys i jest ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Syntras jak najbardziej. On idzie do wiekszosci skrzyn VW jak choc by wysilonej skrzyni T5 6 biegow w wersji sport line 179km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś się orientuję się co ile należy wymieniać olej w:

- tylnym moście

-skrzyni biegów manualna/automat

-silnik to rzecz oczywista wg. uznania użytkownika ja wymieniam co 10 tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy Olej przekładniowy TOTAL Syn Fe 75w90 będzie dobry do tylnego mostu w Passacie b5 2.8 4Motion?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności