Skocz do zawartości
pasek_B5_2004

Navi MCD Passat 2003 off road

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Proszę o konkretną pomoc. Szukałem na forum i nie znalazłem podobnego problemu. Moja Navi jest to MCD passat 2003 FL przestała działać. Wskazuje na off road, mimo że, te mapy działały jeszcze kilka dni temu. Status GPS pokazuje 0 satelitow. Sądze, że jest to spowodowane anteną GPS. Co zrobić, żeby naprawić ten błąd? Jakie są kroki sprawdzenia poszczególnych elementów? Chciałbym sprawdzić, kabel czy sie nie odpiął, ale nie wiem jak dostać się do środka. Co mogło być przyczyną zaprzestania działania mojego GPS?

Proszę o pomoc i dziękuję z góry za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności (jeżeli masz kod do radia) odłącz akumulator na chwile, jak nie pomoże (u mnie pomogło w MFD) szukaj dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjmij navi i dociśnij wtyczkę od kabla antenowego, w większości przypadków pomaga!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, tylko musze miec te klucze do wyciagania radia. sama antena gps to jest ten bat czy może ten modul na dachu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gps to ten moduł na dachu zresztą pisze na nim GPS , co do anteny to tak jak piszą wyżej , jeśli to nie pomogło to możliwe że padła antena często się to zdarza , wtedy wymień na uniwersalną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sama antena gps to jest ten bat czy może ten modul na dachu?

Taki kawałek podstawy anteny wielkości pudełka zapałek. Bat antenowy jest tylko od radia i zestawu głośnomówiącego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. Wyjąłem bat, oczyściłem go, postukałem w moduł, odpiąłem akumulator (czekałem 10 min, po podłączeniu nie żądał PINu) i nic. Dalej to samo. Planuje kupić klucze na allegro i wyjąć radio, może to pomoże. Jest jakaś metoda, która pozwoli wskazać że to antena gps siadła? Czy pozostaje jedynie droga eliminacji wszystkich innych przyczyn typu:styki itd?

 

Zawitałem w Częstochowie na Olsztyńskiej w Car-Serwisie, ale nie za bardzo byli mi w stanie pomóc. Wiało od nich amatorszczyzną i dziwili się, że to jest fabryczny gps ;/ dziwni byli ludzie...

 

jeśli okaże się, że to antena gps, to czy ta będzie dobra?

http://allegro.pl/item867362819_antena_gps_smb_do_mfd_mcd_audi_dx_blaupunkt_f_v.html

 

---------- Post added at 22:51 ---------- Previous post was at 22:50 ----------

 

W pierwszej kolejności (jeżeli masz kod do radia) odłącz akumulator na chwile, jak nie pomoże (u mnie pomogło w MFD) szukaj dalej.

 

nie pomogło, restart z pozmiomu softu również.

 

---------- Post added at 23:04 ---------- Previous post was at 22:51 ----------

 

czy potrzebuje az 4 szt. kluczy, czy 2 w zupełności wystarczą?

 

 

http://allegro.pl/item854307745_klucze_wyjmaki_do_wyjmowania_nawgacji_mfd_mcd_rnse.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ta antena będzie dobra ( wtyk SMB ) co do kluczy to bierz 4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak ta antena będzie dobra ( wtyk SMB ) co do kluczy to bierz 4.

ok,to biore i kupuje 4szt.dzieki za info.

...dam znac, czy wyjecie radia pomogło czy trzeba kupować antene gps.

 

---------- Post added at 19:48 ---------- Previous post was at 12:40 ----------

 

wyjąłem lampkę w podsufitce i przez dziurkę zerknąłem na łączenie i wygląda dobrze. czy ten kabel idzie od anteny do radia czy może po drodze gdzieś jest jakies łączenie? chodzi mi o to, czy ewentualne rozpięcie kabla mogło nastąpić w desce czy w podsufitce również?

...a propos podsuftiki, przejrzałem wszystkie posty na forum i żaden nie miał opisu ze zdjęciem jak zdjąć podsufitkę. czy przeoczyłem jakieś dobre źródło? nie chciałem niczego uszkodzić, dlatego ograniczyłem się jedynie do demontażu lampki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

navi można monitorować przez vaga, dlaczego nie podepniesz się pod kompa, może będziesz miał na tacy podany problem ?? ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh,

 

to jest śmieszne... navi zaczęło działać bez żadnej ingerencji. najlepsze jest to, że zamówiłem na allegro klucze i antenę gps i nie wiem, czy mogę wstrzymać wysyłkę. zastanawiam się, dlaczego navi działa skoro system pokazuje brak połączeń z jakimkolwiek satelitą. czy to jest wogóle możliwe? może sygnał jest słaby i navi wskazuje na 0 satelitów, a w rzeczywistości jakiś tam sygnał zbiera. znajdujecie racjonalne wytłumaczenie tej sytuacji?

 

---------- Post added at 20:43 ---------- Previous post was at 18:53 ----------

 

jest może jakich update softa? sprawdzałem ponownie gps i wszystko niezle śmiga, z aptekarską dokładnością wskazuje gdzie mam skręcić. czy to już konieć problemów z tą super navi czy tylko cisza przed kolejną burzą?

 

mieliście takie sytuacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjmij navi i dociśnij kabel antenowy od GPS, stawiam że pomoże!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wyjmij navi i dociśnij kabel antenowy od GPS, stawiam że pomoże!

wyjąłem navi,podociskałem kabelki i nic! zero satelit nadal wyświetla a navi działa!

jak dla mnie to dziwna sprawa,ale działa, to najważniejsze.

...a swoją drogą. denerwuje mnie sposób wyświetlania długich nazw ulic.na wyświetlaczu widać tylko czasami imiona, a brak nazwiska. czy da się jakoś przesunąć nazwę, aby zobaczyć kompletną nazwę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
navi można monitorować przez vaga

Przerabiałem temat kilka dni temu. Wg VAGa połączenie navi z anteną było OK, ale i tak pokazywała cały czas OFF ROAD i 0 satelit. Wymieniłem antenę i teraz działa. Nie wiem dlaczego, ale jak chciałem podać ręcznie moją pozycję, to nawigacja jej nie przyjmowała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności