Skocz do zawartości
Majki77

Spadek mocy passat b5 1.8

Rekomendowane odpowiedzi

tak się zastanawiam czy nie zamienić katalizatora na strumiennicę , wywalić tłumik środkowy całkiem i końcowy jakiś sportowy. Co o tym sądzicie ? Podniesie to moc , bedzie to autko bardziej żwawe ?

 

---------- Dodano o 09:49 ---------- Poprzednia wiadomość o 09:45 ----------

 

a zamiana katalizatora na strumiennice cos pomoze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nic :fajny

Ja mam strumienicę i jakoś znaczącej poprawy nie zauważyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam co do czujnika hala mam takie coś że jak kupiłem auto pojechałem na vaga do kumpla okazało się że wyświetlił błąd czujnika wałka rozrządu owego hala skasował błąd auto minimalnie stało się mocniejsze aleee jeśli chodzi o zapalanie to jest tak że gdy auto stoi od rana na upalnej pogodzie to trzeba dłużej go kręcić zanim łapnie czasami trzeba dodać gazu żeby zagadał odpalanie auta przy pogodzie deszczowej dużo chłodniej na polu i zapala od razu czy to może mieć jakieś powiązanie z tym czujnikiem czy coś innego?Wymienione filtry olej proszę o jakieś sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik temperatury i ewentualnie gdzieś nieszczelność na przewodach gumowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik temperatury sprawdzał parokrotnie vagiem na przewody specjalnie nie patrzyłem jeden zauwarzyłem chyba koło przepustnicy jest przetarty ten czarny ochroniacz ale wężyk jest cały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie. Mam podobny problem z mocą 1.8 20V. Nie sprawdzałem jeszcze czujników Halla bo zauważyłem że nie działa regulator podciśnienia kolektora ssacego.Najpierw zauwazyłem że ciegno jest zerwane a po drugie stoi ono w miejscu przy gazowaniu.Podobno jest to zawór N-156.Dochodzi do niego tylko Plus.Minusa niet. wężyki całe.Jak sprawdzic to ustrojstwo? czy tylko VAG?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już chyba nie kupię żadnego niemca wcześniej miałem Honde bez porównania jakość silników a miałem już 3 vw i wiem jak jest nic tylko dokładać:sciana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jeśli chodzi o zawór N-156 to ostatnio to przerabiałem, mocy wiele nie przybyło, jedynie płynniej przyśpiesza. Prawdopodobnie dziurawa membrana, polecam masę uszczelniającą, tą ktorą stosuje sie do uszczelniania pokryw zaworow itp. np victor reinz u mnie trzyma, a cięgno zrobiłem na szybko paskami do spinania kabli , można to zrobić lepiej , u mnie działa. Musisz sprawdzić zawór powinien otwierać sie przy dynamicznym dodaniu gazu, na przewodach zaworu pojawia sie napięcie, otwiera zawór, daje podciśnienie pod membrane dzwignia idzie do góry. Polecam to ustrojstwo naprawić, lecz jeśli ktoś liczy na duży przypływ mocy to to nie to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to co napisał Łukasz , przyrostu mega nie będzie lecz górny przedział obrotów będzie dynamiczny i szybciej będzie się podnosił ;) ... Co do uszczelnienia puszki jak kto woli ja kupiłem za 20 zł na zlomie z uszkodzona końcówka ciegna naorawilem i lata :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o zawór N-156 to ostatnio to przerabiałem, polecam masę uszczelniającą, tą ktorą stosuje sie do uszczelniania pokryw zaworow , a cięgno zrobiłem na szybko paskami do spinania kabli

 

Kolego - Adam Słodowy mógłby się od ciebie uczyć :wmorde

Jak masz więcej takich pomysłów, to po prostu o tym nie pisz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Membrane mam w porządku,tylko urwana końcówka cięgna ale na zawór przychodzi tylko plus.Od jakich obrotów to powinno działać?

Edytowane przez zbigniewz01@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DANEK 75 masz racje ze Słodowym, przeciez tam nie można przy mambranie nic używac bo może dmuchnąć do kolektora i po silniku! Mam pytanie czy jak zrobie diagnoze silnika to sprawdzi mi ten zawór i i dwa pozostałe od wału i wałka? od którego awarii najbardziej jest zamulony. Gdzie mozna dostać to ciegno,pewnie tylko na szrocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobisz sprawdzenie działania elementów wykonawczych, to tak.

Ale przy wale i wałku to są czujniki - nie zawory :fajny Jeśli coś będzie z nimi nie tak, to ci wyświetli błąd jednego bądź drugiego.

A N-156 najlepiej na szrocie szukać. W angolach na pewno znajdziesz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak zrobisz sprawdzenie działania elementów wykonawczych, to tak.

Ale przy wale i wałku to są czujniki - nie zawory :fajny Jeśli coś będzie z nimi nie tak, to ci wyświetli błąd jednego bądź drugiego.

A N-156 najlepiej na szrocie szukać. W angolach na pewno znajdziesz :D

Tak wiem że to czujniki tylko zle sie wyraziłem.Sprawdzałem zawór, dałem mu napiecie bezpośrednio i słyszałem że działa.Poprostu nie ma masy na wtyczce,kuraka gdzie ją teraz szukać. Reszte,ciegno spróbuje na szrocie.Ja myśle że to pęka pod ciężką nogą na gaz,nastepuje szarpniecie i klops. Dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Druga wtyka jest chyba pod zbiorniczkiem wyrównawczym. A to nie pęka od ciężkiej nogi - spoko :D Jakbym ci pokazał - co można robić z tym silnikiem, to byś się zdziwił :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pomocy Co robić gdzie szukać. otóż: gdy rano odpalam swojego pasacika ( 1998r.)np z rana gdy jest zimny tak jakby nie wchodził na obroty, muszę kilkakrotnie prze gazować go to wkręca się na obroty i dopiero wtedy nie gaśnie. wygląda to tak jakby nie załączało się ssanie. Wymieniłem świece, przepustnicę-efekt bez zmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wymień jeszcze czujnik temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To wymień jeszcze czujnik temperatury.

był sprawdzany. jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to cewki i przewody trzeba obejrzeć. Ewentualnie węże podciśnieniowe przy silniku - może któryś jest dziurawy, źle założony czy CUŚ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby te weze itp tez były ok. zapomniałem dodać że na komputerze od poczatku widnieje komunikat błąd przepustnicy po mimo tego nawet że była wymieniona. a cała historia zaczęła się od nie dzialających wycieraczek, odłączenia komputera i akumulatora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności