Skocz do zawartości
Majki77

Spadek mocy passat b5 1.8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie i proszę o pomoc.Mam passata B5 z 1999r i nie mam mocy wyjciowej.Wymieniłem świece,filtr paliwa,powietrza,przepływomierz.Byłem na komputerze.Wymieniłem czujnik HALA.

 

 

I nic.

A WIĘC SIĘ PYTAM CO TO MOŻE BYĆ ŻE NIE MA TYCH 125 KONI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja mam ten sam problem:( pomocy!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi a robiłeś coś z tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to samo co Ty i nadal kicha, przesiadłem sie z vectry 1.8 ona szła 205 na gazie a passek...brak słów zachowuje się jakby miał 55km

 

już sama nie wiem, co jeszcze muszę zrobić:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś czy po wymianie czujnika, bląd się nie pojawia nadal? Bo zamulony benzyniak to jedynie albo czujnik halla walnięty albo czujnik na górze z przodu silnika - czujnik położenia wałka rozrządu. Jeśli po wymianie jest to samo, to trzeba też wiazki przwodów sprawdzić - moze są przytarte i łapią mase albo w ogóle jest przerwa . Albo - rozrzad nie tak złożony. Nic innego nie wymyślisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy czujnik położenia wałka rozrządu i czujnik halla to nie to samo?.Bo ja wymieniłem czujnik hala

 

---------- Post added at 16:32 ---------- Previous post was at 16:21 ----------

 

Sprawdziłem opisane te dwa czujniki to jest to samo kolego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy czujnik położenia wałka rozrządu i czujnik halla to nie to samo?.Bo ja wymieniłem czujnik hala

 

jak to może być to samo, skoro wałki rozrządu masz na górze silnika i czujnik wałka rozrządu jest z przodu przy chłodnicy, tzn od strony chłodnicy. Jak patrzysz na silnik to pod plastikową osłoną na przodzie silnika, to widać wtyczkę - tam jest czujnk wałka rozrządu na trój - przewodową kostkę. A czujnik halla masz na dole na wale z tyłu silnika.

 

Właśnie wielu mylnie bierze to, że oba czujniki to niby to samo. One mają taką samą zasadę działania - to fakt. Ale tylko w tym względzie są podobne. Popatrz na samo ich rozmieszczenie - jak mogą odpowiadać za to samo - będąc w dwóch różnych pod względem miejsca zamontowania i wysokości.

Edytowane przez Danek75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecierz ja ostatnio kupowałem czujnik halla w sklepie i pojechałem do mechanika.Zamontował go właśnie z przodu przy chłodnicy, tzn od strony chłodnicy. Jak patrzysz na silnik to pod plastikową osłoną na przodzie silnika.

 

---------- Post added at 17:26 ---------- Previous post was at 17:14 ----------

 

kolego odezwij się na GG bo mam pytanko.

 

245749 GG

Edytowane przez Majki77
Dałem za niego 200 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Majki77 masz w 100% rację.!!.Czujnik HALLA znajduje się u góry przy 1 cylindrze.Jeżeli powymieniałes to o czym pisałeś a VAG nie pokazuje błędów to popatrz czy nie masz gdzieś uwalonego przewodu gumowego w obwodzie przepustnicy. Ja równiez miałem muła nie chciał jechać,komp nic nie pokazywał,a powodem tego był dziurawy przewód gumowy przepustnicy.Przepustnica dostawała lewe powietrze i było po jeździe!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie ta przepustnica?.Mówisz o przepływomierzu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o przepustnicy.Przepływomierz ja równiez wymieniłem niepotrzebnie,bo to nic nie dało. Powietrze jest podawane przez przepływomierz grubym plastikowym przewodem do przepustnicy,która znajduje sie przy kolektorze dolotowym.Z przepustnicy powietrze jest podawane na kolektor dolotowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok.Dzięki za informację sprawdzę to.Albo faktycznie lewe powietrze albo czujnik położenia wału.Na bloku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy miałeś sprawdzane ciśnienie sprężania ??Posprawdzaj porządnie wszystkie wężyki ,które dochodzą do przepustnicy.Ja od razu nie widziałem ze jest uwalony.Po wymianie na nowy/ASO/auto zaczęlo dopiero jeździć!!

Edytowane przez jurekjp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czujnik HALLA znajduje się u góry przy 1 cylindrze.

Ludzie :!: Czy wy czytacie co się do was pisze? Zarówno czujnik z przodu pod plastikową osloną, jak i czujnik z tyłu silnika na dole - to są czujniki halla. Drukowanymi to wam trzeba napisać, że tam są DWA czujniki halla a każdy z nich odpowiada za coś innego? No chyba, że lepiej obryci jesteście w temacie usterek mojego samochodu oraz rozmieszczenia czujników w silniku to z góry przepraszam :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie denerwuj się.Próbujemy dojść tylko do sedns problemu.A poza tym masz rację że są 2 czujniki Halla.Po to tutaj piszemy i się spotykamy aby o tym pogadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz regulator podcisnienia kolektora ssacego. Ten plastikowy wodzik lubi sie ułamywać. Przynajmniej u mnie tak bylo.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I będzie przez ten wodzik mółowaty mówisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zaszkodzi sprawdzic u mnie akurat to bylo przyczyna. Nawet jak bedziesz mial caly ten plastikowy wodzik to niech Ci ktos przygazuje a Ty patrz czy bedzie sie ruszał.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I będzie przez ten wodzik mółowaty mówisz?

No jeśli oba czujniki masz sprawne, to może i tak. Niedawno ktoś właśnie pisał o tym, ze mu wodzik przy kolektorze sie połamał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszytko sprawdzę i napiszę.

 

---------- Post added at 09:48 ---------- Previous post was at 09:47 ----------

 

Danek nie wiem czy oba mam sprawne ale wiem że jest sprawny przy pasku rozrządu pod pokrywą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności