fabka10024 Zgłoś #1 Napisano 10 Listopada 2009 Mam mianowicie dziwny problem jak odpalam passata 1,9 td AAZ rano zaciągam przyspieszacz kąta wtrysku tzw ssanie samochód pali od strzała ale z tyłu pojawia się kłęba białego dymu jak z parowoza na poczatku obroty falują tak 1000-850 obrotow.Jak dodam leko gazu na na kilka sekund silnik pracuje normalnie.Przy zaciągnietym przyspieszaczu wtrysku samochod leko kopci a jak wyłącze przyspieszacz samochod kopci na biało leko siwawy kolor.Jak sie nagrzeje silnik nie kopci tylko mam problem z odpalaniem silnika jak jest cieply musze zawsze ciagnąc wajche przyspieszacza kata wtrysku zeby odrazu odpalił bez niego to musze z 5 sękund krecic zeby odpalił a wtedy pojawia sie bialy dym podczas odpalania na cieplym silniku,Z przyspieszaczem jak odpalam nie ma zadnego dymu. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
ormowiec Zgłoś #2 Napisano 10 Listopada 2009 Świece żarowe do wymiany lub silnik już zmęczony (słaba kompresja) Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
robol Zgłoś #3 Napisano 10 Listopada 2009 raczej świece a ile ma przebiegu?a wtryski? a jak mu dajesz po garach to kopci też?podczas jazdy? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
fabka10024 Zgłoś #4 Napisano 10 Listopada 2009 Swiece mam wymienione na rginalne jakies miesiac temu.Jak daje po garach nie kopci wogóle wtryski w porządku po nie kopci na czarno.Mysle ze silnik jest jeszcze w miare dobry bo 170 da sie bujnac.Co wy o tym myslicie ---------- Post added at 20:50 ---------- Previous post was at 20:48 ---------- Przebieg aktualnie 275 000 km na budziku ale ma napewno wiecej Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
capslock82 Zgłoś #5 Napisano 10 Listopada 2009 Z ciekawoscia czekam na podpowiedzi bo brat ma taki sam silnik w golfie2 i tez sprawdzal wtryski i sa ok powiedzieli mu ze to moze pompa. Bo jak odpali to bez ssania to w garzazu to nie ma czym oddychac. Jak dojdziesz co to jest to pisz to mu podpowiem Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
robol Zgłoś #6 Napisano 10 Listopada 2009 dużo przyczyn może być filtry.pompa .świece sprawdzałeś napewno czy grzeją?może masz walnięty przekaźnik i się popaliły a ile ma ciśnienia na cylindrach?a może paliwo do bani musisz po kolei wszystko powoli eliminować Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach