Skocz do zawartości
fabka10024

Dziwne objawy po odpaleniu silnika rano.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mianowicie dziwny problem jak odpalam passata 1,9 td AAZ rano zaciągam przyspieszacz kąta wtrysku tzw ssanie samochód pali od strzała ale z tyłu pojawia się kłęba białego dymu jak z parowoza na poczatku obroty falują tak 1000-850 obrotow.Jak dodam leko gazu na na kilka sekund silnik pracuje normalnie.Przy zaciągnietym przyspieszaczu wtrysku samochod leko kopci a jak wyłącze przyspieszacz samochod kopci na biało leko siwawy kolor.Jak sie nagrzeje silnik nie kopci tylko mam problem z odpalaniem silnika jak jest cieply musze zawsze ciagnąc wajche przyspieszacza kata wtrysku zeby odrazu odpalił bez niego to musze z 5 sękund krecic zeby odpalił a wtedy pojawia sie bialy dym podczas odpalania na cieplym silniku,Z przyspieszaczem jak odpalam nie ma zadnego dymu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świece żarowe do wymiany lub silnik już zmęczony (słaba kompresja)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej świece a ile ma przebiegu?a wtryski? a jak mu dajesz po garach to kopci też?podczas jazdy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swiece mam wymienione na rginalne jakies miesiac temu.Jak daje po garach nie kopci wogóle wtryski w porządku po nie kopci na czarno.Mysle ze silnik jest jeszcze w miare dobry bo 170 da sie bujnac.Co wy o tym myslicie

 

---------- Post added at 20:50 ---------- Previous post was at 20:48 ----------

 

Przebieg aktualnie 275 000 km na budziku ale ma napewno wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawoscia czekam na podpowiedzi bo brat ma taki sam silnik w golfie2 i tez sprawdzal wtryski i sa ok powiedzieli mu ze to moze pompa. Bo jak odpali to bez ssania to w garzazu to nie ma czym oddychac. Jak dojdziesz co to jest to pisz to mu podpowiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dużo przyczyn może być filtry.pompa .świece sprawdzałeś napewno czy grzeją?może masz walnięty przekaźnik i się popaliły a ile ma ciśnienia na cylindrach?a może paliwo do bani musisz po kolei wszystko powoli eliminować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności